Advertentiën en Adressen. Groote Zaal van liet Badpaviljoen. DANSMUZIEK, ONZE BADPLAATS. WALGHEBE1T. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 15 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9% uur De. C. v. d. Hoeven Jb. Nam. 2 uur De. C. v. d. Hoeven Je. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur De. B. B. van den Hoobn. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Rijks Telegraaf- en Hulp-Postkantoor te Domburg. Rijks Telegraafkantoor: Geopend op werkdagen van 8,tot 12,u. Zondagen 2,— 6,— 7,30 12,30 4,- 8,— 8,30 1,30 AMUSEMENTEN, Vrijdag 20 Juli 1900. Kinderbal tot 9 uur. Entrée *25 cent. Aanvang 7 uur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westbove en terug langs bet land goed Zeeduin. (3 uur.) Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3 Va uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Hulp-Postkantoor Geopendop werkdagen van 8,302,30 en 5,30—6,30. Op Zondagen van 7,tot 8,en van 10,3011,30 uren voorm. Postrit MiddelburgDomburg. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 Bodeloop DomburgAagtekerke. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,30 2,30 NB. Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Alles Spoortijd. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn wandel- kaarten beschikbaar en te verkrijgen in de hotels en pensions voor de daar vertoevende logés, bij eigenaren of gérants dier inrichtingen, voor de verdere logés in het dorp, door tusschenkomst van de menschen bij wie zij logeeren, bij den Heer Boogaert. „Ten opzichte van Westbove zij nog „opgemerkt, dat bet kasteel als zoodanig „niet te zien is, maar dat zij die belang stellen in bet HLeirstellïiig.'s-iooi.'Cl voor liiiiclereu daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtigen, „daartoe gelegenheid hebben iederen Woensda^middag,- van 8-4 „ure, maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „band zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken Uitstapjes te voet: Naar de manteling en door bet overboscb van de buitenplaats Duinvliet terug (1 Va uur). Naar de manteling over bet landgoed West bove en door bet Overbosch van Duin vliet terug uur). Naar bet landgoed Schoonoord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van bet landgoed Duinbeek of van Berkenboscb terug (lJ/2 uur). In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. Illustrated London News. Hum Album. Punch. Eigen Haard. L'Illustration. de Huisvrouw. Journal Amusant Nederland. Revue des deux mondes. Aarde en haar Volken. Die Gartenlaube. De Natuur Fliegende Blatter. De Navorscher. Ned. Spectator. Vragen van den dag. De Wereldkroniek. De Huisvrouw. NederlandscheIllustratie. Elsevier'sGeill. maandschr. Uilenspiegel. De Gids. COURANTEN. Nieuws van den dag. Middelburgsche Courant. Utrechtsche Courant. Indépendance. Nieuwe Rotterdammer. Le Figaro. Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer. Courier de SchéveniDgue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws, Haarlemsche Courant. Uit bet kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusscben 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men bet nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorbanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. (Slot.) Het pad langs den duinrand van het Badpaviljoen naar den „Hoogen Hill", het vorige jaar hard gemaakt, is verlengd tot boven op dien heuvel, zoodat men nu bet scboone uitzicht van den top van dien duin, zonder zich te veelte vermoeien kan genie ten. Eene goede; verbetering Behalve door eenige Zangvereenigingen werd op Walcheren buiten de steden, weinig aan muziek gedaan, maar in de laatste jaren zijn in verschillende gemeenten van ons eiland fanfarecorpsen opgericht en zoo ook dezen winter een op Domburg, dat onder den naam van Domburgsche Muziekver- eeniging „Apollo" zich ten doel stelt „het beoefenen der muziek door het bespelen van instrumenten'en hoewel op dit oogenblik de tonen, aan die instrumenten ontlokt, nog niet altijd even harmonisch klinken, zal dit door oefening wel beter worden en wij ons een volgend jaar wellicht reeds in eene „Kur Kapelle" kunnen verbeugen. Thans blijft ons nog over een woord te spreken over den tram" die, zooals onlangs in de Middelburgsche courant werd gezegd, de gemoederen op bet platte land van Walcheren in beroering houdt, waarover reeds verscheidene stukken zijn geschreven en waarvoor bandteekeningen op verschil lende adressen, vóór en tegen, aan Provin ciale Staten zijn verzameld. De lijn waarvoor nu subsidie gevraagd wordt, Middelburg Domburg, verkeert, thans in hetzelfde stadium als ten vorigen jare om dezen tijd, de lijn Vlissingen Domburg, maar, aangezien de hoofdinge nieur meer met dit plan schijnt ingenomen en ook Gedeputeerde Staten er gunstig voor gestemd zijn, daar zij onder eenige bepaalde voorwaarden, voorstellen de gevraagde subsidie te verleenen, bestaat er veel kans deze zaak, in zooverre althans, baar beslag krijgen zal. Waarschijnlijk zelfs zal, wanneer dit stukje in bet Badnieuws verschijnt, de beslissing reeds zijn gevallen, daar de Staten Vergadering heden geopend wordt. Wanneer wij het goede eener tramverbinding als algemeen belang (trou wens een rekbaar iets, volgens ged. Staten,) wat landbouw, ontwikkeling, goedkooper en gemakkelijker vervoer betreft, buiten beschouwing laten, kunnen wij toch, met het oog op de belangen onzer tegenwoordige badgasten en stamgasten, als ik ze zoo noemen mag, nog niet zoo blindelings daarmede ingenomen zijn. Zeker zal bet aantal bezoekers, vooral der zoogenaamde dagmenschentoenemen, maar even zeker zal ook bet gehalte der bezoekers vermin deren en nu zouden wij den minderen man, bv. uit Middelburg, een bezoek aan zee en boscb niet misgunnen, wanneer daarmede maar niet meestentijds zooveel onnoodige herrie en lawaai gepaard ging, wat voor andere bezoekers, die juist naar Domburg komen om rust en kalmte te genieten, lang niet aangenaam is. En als men dan van zulke spelei'ijders hoort „nu gaan wij de bosschen in" dan bestaat er veel kans dat aan boomen en gewassen schade wordt toegebracht. Platgetreden gras en bloemen, afgerukte takken en blade ren, stukgegooide flesschen, vettige smerige papieren, waarin de mondkost was gepakt, vindt men na bet doortrekken van zoo'n Vandalen gezelschap bij massa's en geven het bewijs dat die bezoekers niet veel gevoel hebben voor natuurschoon en er nog minder omgeven of zij een volgend wandelaar al ergernis geven en hem zijn genot vergallen. Wanneer men daarbij bedenkt dat alle bosschen om Domburg privaat eigendom zijn en dergelijke handelingen eene sluiting dier wandelingen zouden kunnen ten gevolge hebben, wat voor Domburg een onherstel baar verlies zijn zou, dan ziet men de komst van dergelijk publiek wel met eenigen angst te gemoet, terwijl ook, wanneer de wande ling bv. alleen aan badgasten werd toege staan, meerder politie toezicht zou noodig zijn, wat aan eigenaren ook meerdere kosten zou veroorzaken. Wanneer echter de beslissing der Staten, die met het hierboven gezegde waarschijn lijk geene rekening zullen houden, gunstig voor de subsidie is uitgevallen, behoeft men zich daarom nog niet dadelijk onge rust te maken en blijfi er nog geruimen tijd om bespiegelingen over den tram te houden, daar een der conditiën waaronder subsidie door Gedeputeerde Staten wordt voorgesteld, is dat de tram met 1 Juni 1903 gereed moet zijn. Dus eerst over 3 jaren. Hiermede ons overzicht sluitende wen schen wij alle bezoekers een aangenamen zomer en hopen dat' zij over hun verblijf zoo tevreden mogen zijn, dat zij niet alleen zelf wederkomen maar ook vrienden en bekenden zullen aanraden onze nog te weinig bekende badplaats en bare lieve omgeving eens een bezoek te brengen. Domburg, 3 Juli 1900. H. J. B. Naschrift. In de gisteren gehouden vergadering van Provinciale Staten is, omtrent het voorstel van Gedeputeerde Staten, in zake bet verleenen eener subsidie aan den tram MiddelburgDomburg (ge wijzigd in verband met bet doortrekken der lijn tot Westkapelle) besloten, de behandeling aan te houden tot de najaars vergadering. Voor meerdere inlichtingen verwijzen wij belangstellenden naar de Middelburgsche courant van beden. Domburg, 13 Juli 1900. H. J. B. Geillustreerden Gids door Guide illustré de Illustrated Guide of verkrijgbaar bij alle en vente chez to be had boekhandelaren roor 10 cent. tout les libraires 25 centimes. at all booksellers 10 cent. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. tt. BAB, Middelburg, Krommeweele L 26.27. J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelb., L. St. Pieterstraat A 79. Apotheek. Wed A. A. NONHEBEL ZOON, Middelb., Banged. A 88. Bnrean Toor bakteriologisch en sclieiknndig onderzoek.

Domburgsch Badnieuws | 1900 | | pagina 2