Advertentiën en Adressen. ONZE BADPLAATS. WJLLOIEIIEIR/IEIsr. L. K. van der Harst J.Jz., HOFFMAN'S ESSENCES In het hotel „de l'Europe": Aantal personen dhr. en Mevr. Vaus Claes- sens 2 Mevr. Prof. Corrodi en fam. dhr. Dr. van Duijse en fam. 3 Mej. Eberhardt dhr en Mevr. J. Greindanus 2 dhr. van den Kerckhove dhr. Lies dhr. René Roels en fam. 9 dhr. van Spaendonk dhr. H. de Vries dhr. N. Wildeboer dhr. van Wijk In het Pension „Duinoord": Mej. M. Breek Miss Bamford Miss Devine dhr. P. J. Elout Jongeheer Ch. Masters Familie Mogafsky dhr. en Mevr, U. H. van Notten en familie Mej. A. Nebbens Sterling In het Pension „Bellevue": dhr. en Mevr. Dilthey en I familie j 6 In de „Roode Leeuw": dhr. J. Schmit In het „Café Schrier"; dhr. H. ter Brak Mej. L. Davidse dhr. O. Feekens dhr. W. Ade Vroom Brussel. Rome Gent. Krefeld. Delft. Parijs. Brussel. Parijs. Delft. Brussel. Delft, id. Utrecht. Engeland. Ierland. Londen. id. Algiers. Utrecht. Dordrecht. Rheydt. Hanover Hengelo. Middelburg. Dordrecht Middelburg. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Van 18 Juni tot lJuli 7 7 Maandag 2 2 2 Dinsdag 3 4 3 7 Woensdag 4 Donderdag 5 2 2 4 15 20 Voor liet badseizoen zijn nog te buur: 6 kamers en keuken noordw. W. KestelooPz. 2 kamers dorpstr. Quist. 4 kamers en keuken id. wed.Klopmeijer 4 kamers noordstr wed. Hendrikse 5 kamers en keuken id. F. Jobse. 3 kamers schuit- vlotstr. G. PassenierHz. 4 kamers en keuken we9tstr. Jacs. Minder- houd. 4 kamers heeren straat Kopmels. 1 kamer zuidstr. J. Sinke. 1 kamer schot- sche h. J. Geldof. Een huis met 7 ka mers en tuin weststr. J. Drabbe. Een huis wBloemen- dale" 8 ka mers en tuin bloemen- dale] J. Scheele. «Villa An na" 7 ka mers en tuin markt Jan Minder- houd. Reisgelegenheden Omuibusdieust tusschen Domburg eu Middelburg. Vertrek van Domburg: voorm. 8 ure. nam. 8,30 Vertrek van Middelburgvoorm. 12 ure. nam. 3,34 Vracht per persoon 0,75; retour 1, Van Serooskerke in beide richtingen f 0,25. Plaatsen zijn te bespreken a ƒ0,05 in het Hotel schuttershof (Domburg) in het Nederlandsch Koffiehuis, Markt (Middel burg.) Wanneer de plaatsen alle bezet zijn, kan een bijwagen verzocht worden, mits minstens voor 4 plaatsen betaald wordt en een bijwagen te bekomen is. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 8 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9'/2 uur Ds. C. v. d. Hoeven Je. Bed. H. Avondmaal. Nam. 2 uur Prof. Dr. J. N. Gunning. 9 Juli des avotids 71/, uur: Mede- aangaande het zendingswerk op Celebes in het Schuttershof door Mevr. Adbiani- Gunning van Posso. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Voor wij er toe overgaan een kort over zicht te geven van den toestand onzep badplaats bij den aanvang van het 64e badseizoen en den 18en jaargang van di^ blaadje, roepen wij een hartelijk welkom toe aan allen die dezen Zomer op Domburg zullen vertoeven, met den wensch dat hun verblijf alhier strekken moge tot bevorde ring of herstel hunner gezondheid, tot eene aangename verpoozing en ook leiden moge tot meerdere bekendheid en ingeno menheid met de schoone omgeving van Domburg. Want mooi en lief zijn de omstreken zeker, niet het minst door de heerlijke bosschen aan de oostzijde in de ommiddellijke nabijheid der zee, die thans in hun fraai weelderig zomerkleed prijken en gelukkig door de wel wat gure noorde lijke winden in de maand Juni nog niet veel geleden hebben. De wandeling door de verschillende buitens blijft aan badgasten en bezoekers toegestaan, mits men voorzien zij van eene wandelkaart, te bekomen op de wijze als in dit blaadje wordt opgegeven. Uit de VreemdelingenlijBt van dit nommer kan men zien, dat reeds velen ons in de maand Juni hebben bezocht en de vele verhuurd zijnde woningen en optrekjes, zoowel als de in de hotels en pensions besproken kamers, geven alle hoop op een druk bezoek. Van de verschillende kamers, door ingezetenen in het dorp verhuurd, zijn die waar tevens pension gegeven wordt het meest in trek en reeds meermalen hebben wij er op gewezen dat door aanvragers naar logies tevens pension gevraagd wordt en daar de hótelprijzen niet voor alle beurzen geschikt zijn, worden de woningen, waar voor niet te hoogen prijs volledige kost wordt verstrekt, het eerst verhuurd. Van 18 Juni werd gelegenheid gegeven zeebaden te nemen, maar ten gevolge van het gure weer in de laatste dagen van die maand, is het aantal nog maar gering. Moge door wat meer warmte de behoefte aan een frisch zeebad zich spoedig doen gevoelen en hierin eene gunstige verandering brengen. Het Badpaviljoen is met Pinksteren geopend, het bezoek aldaar echter nog niet druk. De leestafel is van de gewone binnen- en buitenlandsche couranten en tijdschriften voorzien en in de groote zaal eene goede piano ten gebruike der bezoekers geplaatst. De bepalingen omtrent den toegang worden aan het hoofd van dit blad vermeld. Aanbouwingen, door of ten gerieve van badgasten, hebben dit jaar niet plaats gehad, maar eene verandering ten goede zal het zeker wel zijn wanneer Domburg binnen kort door gas zal verlicht worden. De gebouwen der fabriek zijn gereed, de buizen liggen in den grond, verschillende personen hebben hun voornemen reeds te kennen gegeven zich te willen aansluiten en de persoon, met de leiding der fabriek belast, heeft zich hier gevestigd. Het wachten is nu nog slechts op eenige toe stellen voor de fabricatie van het gas benoodigd. Mogen die nu niet te lang meer achter blijven Het sedert 1883 alhier bestaande parti culiere telefoonkantoor is nu, voor de zomermaanden althans in een Rijkstelegraaf kantoor veranderd. De uren, waarop dit voor het publiek geopend is, worden in dit blad opgegeven De communicatie middelen zijn nog dezelfde als het vorige jaar nl. een omni- busdienst tweemaal daags van en naar Middelburg. In de tarieven is eenige wijziging gebracht, zoodat de enkele reis thans ƒ0,75 en retour ƒ1,kost. Deze dienst wordt door de Fereenigitig tot bevordering der belangen van de badplaats Domburggesubsidieerd even als een kapper, die zich voor de zomermaanden in de Noordstraat heeft gevestigd en tevens verschillende zaken tot zijn vak behoorende, te koop stelt. Nog heeft genoemde Vereeniging zich verdienstelijk gemaakt door het dit voorjaar uitgeven eener Brochure over Domburg van de hand van den heer C. K. Elout en met 4 photographiën van gezichtjes in en om Domburg versierd, waarin op de verschillende voordeelen die onze badplaats boven andere heeft, gewezen wordt. Wij ontleenen daaraan het volgende: „Het gevolg van het opdrijven van de „badplaatsen tot zomerverblijven waar men, „toch altijd wat primitiever en in allen „geval veel duurder zijn stadswinterleven „min of meer terugvindt, is dat degenen „die rust behoeven of rust zoeken haast „geen behoorlijk logies aan zee meer „kunnen vinden „Daar komt nog bij dat er maar weinig „badplaatsen zijn, waar de heete zomer dagen worden veraangenaamd door „schaduwrijke wandel en rustplaatsen in „de ommiddelijke nabijheid van het strand. „De drie voornaamste eischen die men „aan een kalme, aangename en gezonde „zeebadplaats mag stellen rust, schoone „ligging en een gezond strand, worden „zeer zelden in vereeniging aangetroffen. „In ons land is Domburg misschien de „eenige zeebadplaats, die geheel aan die „eischen voldoet. Zeker beantwoordt geen „andere plaats op onze kust er zóó vol komen aan. „De eenigzins afgelegen ligging vrijwaart „Domburg zoowel voor het schreeuwerige, „minsoortige publiek als voor het zeer „verfijnde, dat de overdreven weelde en „duurte over eene badplaats brengt. Dom- „burg is een plaats van voorname, maar „eenvoudige rust. Daarvoor is het te „meer geschikt door zijn heerlijke omge ving. Niet het minst echter valt Dom- „burg om gezondheids redenen te roemen. „In de eerste plaats de zuiverheid van de „lucht. Geen visschersbedrijf dat onaange name geuren verspreidt. Geen prikkelend „stuifzand van de duinen, die hier alle met „dichte helm begroeid zijn. In de tweede „plaats de beschutte ligging. In de derde „plaats de betrekkelijke geringe breedte „van het strand. Daardoor geniet Domburg „het zeer groote voordeel boven badplaatsen „met breedstrand een voordeel dat elk „medicus op groote waarde zal schatten „dat bij eiken vloed het water tot dicht bij „den duinvoet komt. Het strand wordt „dus tweemaal per etmaal schoongespoeld; „alle onreinheden en ziektekiemen die zich „op den bodem mochten bevinden, verdwijnen „en de hygiënische maatregelen die de wind „neemt ten opzichte van de lucht, past de „zee hier dus op het strand toe. Eindelijk, „wat niet minder te waardeeren is, de „ongemeen krachtige golfslag Wanneer wij dus onze badplaatsaanbevelen, „dan doen wij zulks om haar voordeelen „van zeldzaam schoone ligging, gezondheid „en rustigen eenvoud Deze brochure, eveneens in het fransch en duitsch vertaald en verkrijgbaar gesteld, kan dus als reclamemiddel goeden dienst bewijzen en ook den vreemdeling in de gelegenheid stellen Domburg op zijne waarde te schatten. (Slot volgt.) Geillustreerden Guide illustré Illustrated Guide Gids door de of verkrijgbaar bij alle en vente cbez to be bad boekhandelaren tout les libraires at all booksellers voor 10 cent. 25 centimes. 10 cent. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. 6. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26-27. J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelb., L. St. Pieterstraat A 79. Apotheek. APOTHEKER - MIDDELBURG - POTTENMARKT. ■voor Limonades, Likeuren enz., SS cent per 11 -

Domburgsch Badnieuws | 1900 | | pagina 2