Zeventiende jaargang No. 13 ZATERDAG. 30 SEPTEMBER 1899. ZEIST" "V-ZRZEZEJyroiELIZISrGKEIOTLIvTST. SLUITING der ZEEBADEN Zondag 1 October. Aangekomen vreemdelingen Het Dombui-Sfseli Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1,voor het Euitenland 1,25; afzonderlijke Nonimers 0,10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen ƒ0,60 voor bet geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesfeloo; te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting, St. Pieterstraat F 33. Over het bedrag der abonnements- en advertentiegelden zal eerst later per kwitantie worden beschikt. De Baddokter J. H. Duijyis is dagelijks te consulteeren in het Badpa viljoen of op het badstrand des morgens tu8schen 11 en 12 uren. Van 21 tot 28 September. In het dorp en verschillende villa's: BEPALINGEN omtrent het verkrijgen van toegang tot het Badpaviljoen. Ieder die te Domburg vebblijf houdt ingezetene zoowel ah niet ingezetene moet, om toegang te verkrijgen tot het Bad paviljoen, voorzien zijn van een toegang- kaart, te bekomen hij den kastelein tegen betaling volgens onderstaand tarief: Freule E. Boddaert Mej. E. Geldermaa dhr. en Mej. Koning Mevr. E. Sprenger-Lam- brechtsen In het Badhötel: dhr. Cartz Mej. Hoek In het Schuttershof: Mej. J. C. Scheele den Haag. id. Arnhem. Kloetinge. Frankfort a/M. Kampen. Terneuzen. Fer persoon. 2 personen uit één gezin. 3 of meer pers. uit één gezin. week-kaarten 1,50 f 2,50 f 4, maand 5, seizoen 10,14,18,- Zhz£r-kaarten f 0,25 per persoon tot een maximum van f 1,50 voor een gezelschap. Houders van week-, maand- of seizoen- kaarten hebben toegang tot alle lokalen en terrassen, ook bij muziekuitvoeringen of andere feestelijkheden. Houders van afo^-kaarten eveneens; bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden echter eerst na betaling tot het bedrag dat als entree van het publiek geheven wordt. Bezoekers die niet langer dan een dag in Domburg vertoeven en die niet in het bezit zijn eener toegangkaart, hebben vrijen toegang tot de Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras aan de zeezijde, uitgezonderd bij muziekuit voeringen of andere feestelijkheden waarvoor entree van bet publiek geheven wordt. Commissarissen behouden zich bet recht voor in bijzondere gevallen over de lokalen en terrassen te beschikken. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 28 Sept. 1 8 1 8 3 1 5 1 5 2 27 31 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag "Vrijdag Zaterdag Hoogwater te Domburg. 9,54 30 Sept. vrm. 1 Oct. 10,50 11,27 12,— 12,56 N. M. 1,30 2,6 Springtij 2,40 Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 Bodeloop DomburgAagtekerke. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,30 2,30 NB. Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 8,301,30 en 5,30—6,30 u. Zondagen 8,30-11,30 u. Alles Spoortijd. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 1 October. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9% uur de Heer Hiemstba van Westkapelle. Nam. Geen dienst. Gereformeerde kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenl. muntspeciën bestaat bij den beer H. M. Kesteloo gele genheid. Uitstapjes te voet: Naar de manteling en door bet overboscb van de buitenplaats Duinvliet terug ('4 uur). Naar de manteling over bet landgoed West- bove en door het Overboscb van Duin vliet terug uur). Naar bet landgoed Schoonoord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosscben van bet landgoed Duinbeek of van Berkenboscb terug (1'4 uur). IS aar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westbove en terug langs bet land goed Zeeduin. (3 uur.) Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3 '4 uur). Aan de bezoekers der badplaats is bet wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Uitstapjes per rijtuig:: Naar de steden Middelburg, Vlissingen, Veere en door bet eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat er gelegenheid tot het huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. Hulp-Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Hulp-Postkantoor: Geopend op werkdagen van 8,302,30 en 5,306,30 uren. Op Zondagen van 7,tot 8,en van 10,3011,30 uren voorm. Veranderde dienstregeling. Postrit MiddelburgDomburg. Vertrek van Domburg vrm. 6,45 nm. 2,45 Aankomst te Domburg 6,15 2,15 In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. Illustrated London News. Punch. L'Illustration. Journal Amusant. L'Echo de la Semaine. Die Gartenlanbe. Fliegende Blatter. Ned. Spectator. De Wereldkroniek. Nederlandsche Illustratie. Uilenspiegel. Hum. Album. Eigen Haard, de Huisvriend. Nederland. Aarde en haar Volken. De Natuur. De Navorscher. Vragen van den dag. De Huisvrouw. Elsevier'sGeill maandschr. De Gids.

Domburgsch Badnieuws | 1899 | | pagina 1