Advertentiën en Adressen. H. VAN DRIEL fc,,l3S!£RS. Groote Zaal van het Badpaviljoen. Fabrikant van Bad- en Rietenstoelen. Vertrek van Middelburg (station): 11,57 u. voorm. na aankomst trein 11,37 (spoortijd). Nam. 3,25 u. na aankomst trein 3,5 (spoor- tijd). Vracht per persoon 0,60. Van Seroos- kerke in beide richtingen 0,25. BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt f 0,10 per week1, maand3, seizoen6, Openbare Godsdienstoefening. Zondag 23 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9'/, uur Ds. C. v. d. Hoeven Je. Nam. Geen dienst. Gereformeerde kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. Voor bet badseizoen zijn nog te buur: Bostelaar. 2 kamers heeren- straat 1 zit- en 2 slaapkamers 3 bovenka mers 2 kamers 4 kamers, keuken en meidenka mer 2 kamers 3 4 kamers noord- straat id. markt met Aug. na 16 Aug. weststr. met Aug. zuidstr. schuit- vlotstr. aan het Vroon na 14 Aug. 1 huis met 9 kamers en tuin 1 huis met kamers Het Hof te Domburg weststr. Bloe- mendale AMUSEMENTEN. Zaterdag 29 Juli 1899, DANSMUZIEK, Kinderbal tot 9 nnr. Entrée 25 cent. Aanvang 7 nnr. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. De buitenplaatsen Westhove, Duinbeek en Berkenbosch zijn voor het publiek gesloten, maar voor vreemdelingen, ver- blijfhoudende op Domburg, zijn wandel- kaarten beschikbaar en te verkrijgen in de hotels en pensions voor de daar vertoevende logés, bij eigenaren of gérants dier inrichtingen, voor de verdere logés in het dorp, door tusschenkomst van de menschen bij wie zij logeeren, bij den Heer Boogaert. „Ten opzichte van Westhove zij nog „opgemerkt, dat het kasteel als zoodanig „niet te zien is, maar dat zij die belang stellen in het Herstellingsoord „voor liiudex*eii daar gevestigd, en „die inrichting wenschen te bezichtingen, „daartoe gelegenheid hebben iederen „Woensdaginiddag' van Ö-4 „ure, maar ook alleen op dien dag en „die uren, aan welke bepaling streng de „hand zal worden gehouden en waarvan „niet kan worden afgeweken." M. J. Scheijbe- ler. wed. Hendrikse. M E.v.d. Halen. Jacs Minder- houd L. Louwerse. G. Passenier Hz. Jacob MiDder- houd. het Schuttershof te bevragen by J. de Voogt, timmerman. te bevragen bij J. de Voogt, timmerman. 2> DE LINDE. Naar het Fransch van Georges Kodenbach. door M. „Neele, wat heb je? je ziet bleek," ondervroeg Joost, een weinig ongerust. „Als ik bleek zie, is dat, omdat de maan mij heeft aangezien." „Eu ik ook, ik heb jou gezien. Je bent schoon, liefste. Wat staat die kanten beuk je goed; wat schittert je zijden doek; wat staat die korte rok wijd uit als eene klokEn je mooie sieraden die strikken, die gouden krullen, die plaat, de breede ringen, die je pinkje omgeven! Hier, waar de zon zoo karig is met haar gloed, verspreidt gij licht, jij werpt om je heen den weerschijn, met je sieraden, met je gezicht? Het doet er niet toe! niemand draagt, als jij het oude kostuum van ons eiland. Niemand is zoo mooi als jij?" Neele antwoordde: „Maar jij bent ook mooi: Mijn liefste is onder de jonge mannen, wat de groote linde van Driewegen is onder de boomen van Walcheren; ik heb verlangd naar hare schaduw, en ik heb er mij onder neer gezet; en de vruchten van hare woorden zijn zoet geweest voor mijne ooren." Joost en Neele omhelsden elkaar op nieuw en spraken niet meer De betoovering van de groote linde van Driewegen deed hare werking gevoelen. Het was, omdat zij hier zaten, dat zij elkan der zoo lief hadden. De liefde is een magnetische stroom, en de stroomen ver plaatsen zich, verschuiven. Men kan aan een boom eene magnetische kracht toe schrijven. Er zijn boomen, waarvan geloof uitstraalt, waar wonderen gebeuren in naam van eene heilige en die vertrouwen schenken. Zoo ging van de oude linde op Walcheren liefdeskracht uit, liefde uit gesproken hier door millioenen geliefden, gedurende eeuwen, en die zij inzoog, inademde, opnam in hare sappen, in hare wortels, in haar stam, in hare bladeren. Zij leefde te midden van liefde, als in eene bijzondere atmosfeer, eene heete broeikas met onzichtbare wanden. Als warmte had zij kussen; als regen tranen, Zij is geheel liefde. Zij geeft zonder ophou den terug, wat zij heeft ingezogen. Iedere druk bezochte plaats van samen komst: eene grot, de kant van eene sloot eene eenzame bank, zou een goede gelei der van dien electrischen stroom kunnen worden. Maar vooral zijn dat de boomen natuurmysterie, herinnering aan het Eden waar het eenige menschelijke drama plaats greep, altijd hetzelfde, aan den voet van denzelfden boom, die al het goede en al het kwade, alle vreugde en alle smart kent Onder de groote linde bij Driewegen- deden Joost en Neele het Paradijs her leven. O, de bekoring van eene onschuldige liefde! Hunne vingers vlochten zich in elkaar, maar zonder hartstocht, zonder meer hartstocht dan de gescheiden lokken van eene heilige, wanneer zij ze tot eene vlecht samenstrengelt. Zij zwegen lang, in het stilzwijgen dezelfde bekoring vindende als in woorden. Toen begonnen zij weer te spreken, fluisterend, om de teedere, zoete gedachten, die in hen geboren werden, niet te verschrikken. Het uur verstreek Neele wilde heengaan. Joost smeekte: „Blijf, nog een oogenblik! Ga niet heen voor de velden geheel donker zijn, voor het licht geheel uit je oogen is." Hij deed haar weer neerzitten, hij boog haar hoofd achterover: „Er is nog licht in je oogen. Ik zie er den boom zich geheel in weerspiegelen, de kroon naar beneden, als in het water. Ik zie er de akkers in, de verafgelegen hoeven, den molen, waarnaar je kijkt. En ik zie er mij zelf in, in je oogen. Ik lach tegen mij zelfGa niet heen je moogt niet weggaan, voor ik mij zelf niet meer zie"? Neele gaf toe: „Ja! liefste; leg je linker hand onder mijne kin en liefkoos met je rechter mijn gelaat Gewijde urePure extase, waarin zij. in eikaars oogen wederkeerige liefde lazen Eensklaps, te midden van de zwijgende stilte, hoorde men stemmen, twistende stemmen, uitgebrulde liederenDe stilte scheen te lijdenHet was niet de gewone taal van het eiland. Joost en Neele luisterden ingespannen. Het. lawaai was reeds zeer nabij. Silhouetten teekenden zich af, vaag, in de schaduw. Maar Joost had ze herkend. „Het zijn de vreemdelingenzeide hij, „zij zijn gekomen voor het aanleggen van den spoorweg" Inderdaad, zij waren het. Een oogenblik later, kwamen zij in troepen voorbij do bank, waar Joost en Neele elkaar nog altijd omstrengeld hielden. Zij waren allen dronken en overstelpten het onschuldige paartje met ruwe woorden, grof gelach, laffe grappen, gemeene gebaren, 't was een getier en Joost beefde voor Neele. Hij, zelf voelde zich bezoedeld, beroofd van den blauwgrijzen krans, dien die onver- geetlijke avond terzelfder tijd om hun beider hoofden had gewonden. Hij mompelde woedend: „Die vervloekte vreemdelingen!" Neele stond op om heen te gaan. En beiden hadden op dat oogenblik het gevoel, dat hunne liefde was als het water van het kanaal, dat het eiland doorsneed, wanneer men er steenen in werpt, en de mooie weerspiegeling vernielt. De vreem delingen hadden steenen geworpen in hunne liefde. (Wordt vervolgd.) Gevonden voorwerpen. Een fietspomp, te bevragen aan het Bad paviljoen. viMi! CACAO w MOLMD JL DRIES' Geillustreerden Gids door Guide illustré de Illustrated Guide of ■WALGHEREIT. verkrijgbaar bij alle en rente chez to be bad boekhandelaren voor 10 cent. tous les libraires 25 centime». at all booksellers 10 cent. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 26*27. J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelb.. L. St. Pieterstraat A 79. Apotheek. L. K. VAN DER HARST J. Jz., Middelb., Pottenmarkt K 412. Wed. A. A. NONHEBEL ZOON, Middelb., Langed. A 88. Bureau voor bakteriologisch en scheikundig onderzoek. Badstoelen en Rietwerken. Fijn en grof MANDENWERK, BAMBOEMEUBELEN. Alle reparatie SPOEDIG en BILLIJK. H. B. E. F. H. SCHEIJBELER, Middelb., Vlasmarkt L 17. Bierbrouwerij. T tl-foii-n fir C*r\ Bierbrouwerij „de Vijfhoek" -LfUteiJLl tx LU. Middelburg, Koorkerkhof A108. Bierhalle. F. JANSE, Domburg (Badcostumes).

Domburgsch Badnieuws | 1899 | | pagina 2