DOMBURGSCHE ZEEBADINRICHTING. Aangekomen vreemdelingen 4 Zestiende jaargang No. 10. IBIsT ^I^IEIEIMIIDIELXII^CxIEllNrLIJ-ST. Het Domburgsch Badiiieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1,voor het Buitenland 1,25; afzonderlijke Nommers f 0,10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0,60 voor het geheele seizoen. Bureaux; te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo; te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting, St. Pieterstraat F 33. BEPALINGEN omtrent het verkrijgen van toegang tot het Badpaviljoen. Ieder die te Domburg vebblijf houdt ingezetene zoowel als niet ingezetene moet, om toegang te verkrijgen tot het Bad paviljoen, voorzien zijn van een toegang- kaart, te bekomen bij den kastelein tegen betaling volgens onderstaand tarief; 2 personen 3 of meer uitéén pers. uitéén gezin. gezin. Per persoon. 2,50 4,- 8,— 9,- 14,18,- De Baddokter J. H. Düijvis is dagelijks te consulteeren in het Badpa viljoen of op het badstrand des morgens tusschen.ll en 12 uren. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 3 Sept. nam. 2,31 4 5 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 10 3,9 3,47 4,30 5,20 L. K. 7,15 8,34 week-kaarten f 1,50 maand 5, seizoen 10, Dö^-kaarten 0,25 per persoon tot een maximum van 1,50 voor een gezelschap. Houders van week-, maand- of seizoen- kaarten hebben toegang tot alle lokalen en terrassen, ook bij muziekuitvoeringen of andere feestelijkheden. Houders van afo^-kaarten eveneens; bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden echter eerst na betaling tot het bedrag dat als entrée van het publiek geheven wordt. Bezoekers die niet langer dan een dag in Domburg vertoeven en die niet in het bezit zijn eener toegangkaart, hebben vrijen toegang tot de Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras aan de zeezijde, uitgezonderd bij muziekuit voeringen of andere feestelijkheden waarvoor entrée van het publiek geheven wordt. Commissarissen behouden zich het recht voor in bijzondere gevallen over de lokalen en terrassen te beschikken. ZEEBADEN. Het bad is geopend van des morgens 8 ure tot zonsondergang. Prijs van een Zeebad 35 cent, met gebruik van een badcostuum (voor dames) of zwembroek en één handdoek. Bij abonnement 30 kaartjes. f 10, 100 30,— Voor het gebruik van meerdere hand doeken zijn kaartjes te bekomen a 5 cent per stuk. Bad- en handdoekenkaartjes verkrijgbaar aan het Badpaviljoen en op het strand; abonnementen alleen aan het Badpaviljoen. Badkaartjes zijn geldig voor het geheele seizoen. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. In het Badhotel en in het Badpaviljoen bestaat gelegenheid tot het nemen van koude en warme bimieiibaden. Yan 25 Augustus tot 1 September. In het dorp en verschillende villa's: Aantal lermitn Freule E. des Tombe s Bosch. Miss Winn Brussel. Miss L. Winn id. dhr. en Mevr. Wisse 2 Gouda. In het Badhötel: dhr. Brossault Parijs. dhr. C. T. Couwenberg Tilburg. dhr. en Mevr. Heijmans 2 Amsterdam. dhr. V. E. H. Langnese Hamburg. Frau C. J. Langnese id. dhr. Staring Tilburg. dhr. G. Wolff-Hoette Elberfeld. dhr. J. A. Zip Middelburg. In het Schuttershof dhr. H. Blaus en familie 4 Zaandam. dhr. Julius Carlier en fam. Enghien. dhr. Bosdijk Middelburg. In het hötel „de l'Europe". dhr. J. Luden Amsterdam. In het „Pension Bellevue" dhr. Pastor Potz Rheijdt. In het Herstellingsoord „Duinoord". dhr. P. J. Elout Londen. In „de Roode Leeuw". dhr. A. Basijn Brugge. dhr. B. Lambrechts Brussel. dhr. L. Leken id. de Heeren F. en N. Mertens 2 id. dhr. A. Verbeke id. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 26 Aug. 33 37 70 Zaterdag 27 30 46 76 Zondag 28 32 37 69 Maandag 29 33 24 57 Dinsdag 30 29 29 58 Woensdag 31 7 2 9 Donderdag 1 Sept. 15 19 34 ~179 194 373 Reisgelegerheden. Omnibusdienst tusscken Domburg en Middelburg. Vertrek van Domburg: voorm. 8 ure. nam. 9 Vertrek van Middelburg (station): 11,57 u. voorm. na aankomsttrein 11,37 (spoortijd). Nam. 3,25 u. na aankomst trein 3,5 (spoor tijd). Vracht per persoon 0,60. Van Seroos- kerke in beide richtingen 0,25. AMUSEMENTEN. Uitstapjes te roet: Naar de manteling en door het overbosch van de buitenplaats Duinvliet terug ('/2 uur). Naar de manteling over het landgoed West- hove en door het Overbosch van Duin vliet terug ('/4 uur). Naar het landgoed Schoon-oord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (l'/j uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3 '/2 uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Uitstapjes per rij tuis:: Naar de steden Middelburg, Vlissingen, Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat er gelegenheid tot het huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. NB. Het overrijden over Zeeduin is, na verkregen vergunning, veroorloofd, doch alleen in de richting van het achterhek naar het voorhek. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 4 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9% uur Ds. C. v. d. Hoeven Je. Nam. Geen dienst. Gereformeerde kerk. Voorm. 9 uur Lezing. Nam. 2 uur Lezing. Boomsch-Katholieke Kerk. Op Zon- en feestdagen voorm. 8 uur. jVAï<1 <1<-1 lm 1 September, Heden had alhier onder de gunstigste omstandig heden, d. w. z. geen wind en een koeste rend Oranjezonnetje, het te houden bloemen corso plaats. Precies te 1 uur zette de stoet zich voor het Schuttershof in bewe ging. En welk een alleraardigste aanblik leverde hij op. Welk een elegantie, welk een smaak. De leden van Scaldis maakten al een zeer goed effect. Aan hen werd dan ook een eerste prijs toegekend. Verder bewonderden wij nog een elegant voertuigje, versierd a la chinoise, waarop in bevallige houding een jonge Chineesche lag uitge strekt. Een clown op een rijwiel wekte allen lachlust, door zijn dwaze grimassen. Verder merkten wij nog op een boeren- wagentje met een Zeeuwschen boer en boerin, een klein aardmannetje op een fiets, eene jonge Italiaansche schoone enz.

Domburgsch Badnieuws | 1898 | | pagina 1