Advertentiën en Adressen. Groote Zaal Yan het Badpaviljoen. Zaterdag 27 Augustus 1898, D A N S M: U Z tl Kr Maandag 29 Augustus 1898, CONCERT Weener Dames Orkest KRONINGSFEESTEN. ORANJEZON. Gereformeerde berk. Zondag 28 Augustus. Voorm. 9 uur De. B. B. tan den Hoobn. Nam. 2 uur Db. B. B. tan den Hoobn. Woensdag 31 Augustus. Voorm. 9% uur Ds. B. B. tan den Hoobn, Bidstond Toor H. M. de Koningin. Roomsch-Katholieke Kerk. Op Zon- en feestdagen Toorm. 11 uur. Hulp-Postkantoor te Domburg. Hulp-Postkantoor: Geopend: op werkdagen Tan 8,302,30 en 5,306,30 uren. Op Zondagen Tan 7,tot 8,en Tan 10,3011,30 uren Toorm. Bodeloop MiddelburgDomburg. Vertrek Tan Middelburg Trm. 3,55 nm. 12,40 Domburg 5,10 1,55 Aankomstte Domburg 7,05 3,55 Middelburg 8,25 5,10 Bodeloop DomburgWestkapelle. Vertrek Tan Domburg Trm. 7,15 nm. 4, Westkapelle 3,50 12,05 Aankomstte Domburg 5,05 1,50 Westkapelle 8,25 5,15 Bodeloop DomburgAagtekerke. Vertrek Tan Domburg Trm. 7,15 nm. 3,55 Aagtekerke 6,35 3,25 Aankomst te Domburg 7,10 4, Aagtekerke 7,40 4,30 NB. Zondags Tertrekken Tan Middel burg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. AMUSEMENTEN. Einderbal tot 9 nnr. Entree 25 cent. Aanvang 7 nnr. Houders Tan kaarten bebben Trijen toegang. te geven door het ondee directie tan Frl. Henriëtte Dürnberger. Entrée 50 cent. Aanvang 8 nnr. Houders Tan kaarten hebben Trijen toegang. Houders van dagkaarten met bijbetaling van 25 cent. Mogen wij de aandacht der Domburgsche badgasten eens vestigen op de feesten ter viering der inhuldiging van H. M. Koningin Wilhelmina, die in den loop der volgende week te Middelburg zullen gevierd worden? Op Woensdag 31 Augustus en Zaterdag 3 September zullen zij een meer huishoude lijk karakter dragen, maar op Donderdag 1 en Vrijdag 2 September meer in het open baar plaats hebben. Voor den eersten dag, Donderdag, staan op het programma: Festival (9 muziek gezelschappen), Bloemencorso (ongeveer 60 rijtuigen, fietsen en sportkarren), Sport- feest (meer dan 200 turners), Concerten, Electrische verlichting van het Marktplein en Gasilluminatie van het Molenwater. Op den tweeden dag, Vrijdag, zal een historisch-allegorische optocht plaats heb ben. Ongeveer twee honderd gecostumeer- den en een dertigtal paarden, benevens eenige wagens, waaronder een zeer schoone praalwagen, eene allegorische voorstelling gevende van de inhuldiging van H. M. de Koningin, zullen een in Zeeland onge kende vertooning geven. Des avonds zullen weder concerten worden gegeven op de Markt, electrisch verlicht, en op het Molenwater, met gasillimunatie, terwijl tot slot een groot vuurwerk op de verlichte Loskade zal worden ontstoken. Het geheel belooft veel en kan ook voor de bezoekers van Domburg eene aangename afwisseling opleveren. 2) (Slot.) Oranje-zon Schijnt daar dan 't zonnetje fel gloeiender dan elders? O foei! Voor waar geen aanbeTeling op een warmen zomerdag, als iedereen naar koelte en schaduw snakt. Zoo haastig niet, de naam moet anderen oorsprong hebben, want 't tegendeel is waar. Bij 't binnenrijden Tan het hek, waait ons de koele zeewind tegen. Ginds lokken strand en duinen, een frische zilte adem komt Tan daar onB te gemoet en, hier te midden Tan kreupel hout en hooge statige linden ligt, Terscholen als een nestje in 't woud, het oude jacht huis Tan Prins Maueits Ja, hier op 't frische grasperk onder 't hoog en schaduwrijk geboomt, waar 't windje ritselt, fluistert door 't loorer en in de Terte zacht weemoedig 't lied der golven zich doet hooren, hier is 't zoet rusten, zalig droo- menEn onze gedachten worden allengs Tisioenen en schoone beelden uit lang Terrlogen tijden doemen op Toor ons Terhelderd geestesoog; wij zijn in sprookjes toorerwereld aangeland. O, zie in 't glinsterend groene gras wemelt het Tan dwergjes en kabouters; 't Terwijderd ruischen wordt Nixen-gezang, het suizelen in de blaren, ElfenkoozenDan na een wijle hoort! Daar klinkt horen geschal, paarden gehinnik, honden geblaf: een schitterende jachtstoet nadert. De Prins aan 't hoofd ran zijne Edelen en Getrouwen! Hier in de rust en stilte, hier in 't eenvoudig onaanzienlijke kleine jachthuis bij het vroon, komt de groote krijgsman, na al de woeste oorlogstooneelen zich verpoozen en ontspannen, hier bij de duinen en de zee en 't stille bosch, vindt hij een wijle rust en kalmte. Maar straks als op nieuw de stoet zich in beweging heeft gesteld en de terug tocht naar de stad wordt aanvaard, loopt van heinde en verre het landvolk te hoop, ten einde uitgeleide te doen, te huldigen, toe te juichen den nooit volprezen held van Turnhout en Nieuwpoort; om hem te zien en te bewonderen, den grooten zoon des grooten Zwijgers en luide klinkt van alle kanten het blij: Hoezee! Hoezee! den Prinsen van Oraniën! De jubelklanken sterven weg, de vreugde liederen verstommen en in het bosch en langs de duinen en het vroon zingt weèr de zee alleen haar droomerig lied ruischt enkel 't windje door de twijgen. Het kleine jachthuis, als vermoeid van al de drukte en beweging dommelt rustig in, in eenzaam heid, vergetelheid Dan, ongetwijfeld hem, den illustren Prins ter eere, wien De Oranjezon het Bedert jaren hij iederen Zeeuw bekende en geliefkoosde uilspanningsoord is nog immer, met de er bij behoorende vroonen en omliggende boschjes het eigendom van de kroon. 't huisvestte, werd het „Oranje Zon" ge doopt. De tooverkring is verbroken, we droomen niet langer. Laten we dan 't roemruchtig Terleden rusten en verdiepen we ons niet al te zeer in de zoete herinneringen onzer jeugd. Wenden we liever, als gelukkige optimis ten, den blik naar 't heden en aanstonds springt veel goeds en schoons ons in 't oog, inhoudend gulden profetiën voor de Toe komst. Ook nu nog voelen velen met name alB ik mij niet vergis, de ware levenslus- tigen zich wel aangetrokken tot 't rein en schuldeloos genieten dat de natuur haar bewonderaars zoo ruimschoots biedt; ook nu nog trekken vroolijke troepjes van aardige jongens en lieve meisjes, zij 't nu per rijwiel in plaats van op den boeren wagen andere tijden andere zeden naar 't groene bosch om paar aan paar en hand aan hand te dwalen door de lieve slingerpaadjes, om in te stemmen met het vroolijk lied der vogelen en er te droomen van geluk en liefde, of naar de duinen en het strand, om daar naar hartelust te stoeien, te ravotten, rollend van de mulle hoogte, elkander pakkend, schelpjes zoe kend, de golfjes tegenloopend Enkelen, mogelijk één enkele slechts van 't jolig troepje en 'k noem zoo eenen begenadigd plotseling stil geworden bij den aanblik van de groote, de onmetelijke, zich even afzonderend om, als gekluisterd, te blijven staan en een wijle schier ademloos te luisteren naar het geheimzinnig eeuwige ruischen en straks bij 't heen gaan, behalve 't mooi maar breekbaar goedje gevonden aan het strand en 't veldbloempje alreeds verflenst in 't knoopsgat, nog iets anders meè te nemen en te bewaren; iets anders dan de enkele heugenis van dol plezier en uitgelaten pret. Wat de ouderen aangaat, ook nu nog laten zij zich wel vinden om deel uit te maken van een of ander vroolijk feest, om lachend toe te zien, en zich van ganscher harte verheugend in de gulle pret der jongen, zoete herinneringen aan eigen jeugd en blijde dagen op te frisschen en te ver levendigen. En thans, nu 't rijsje aan den ouden stam, met nooit volprezen liefde en trouw bewaakt, gekweekt, is opgewassen tot een krachtige gezonde loot; thans nu de fijne, teedere knop zich tot een liefelijke Oranje bloesem schoone belofte van wat wezen zal heerlijk heeft ontplooid; thans in het luisterijk en gezegend kroningsjaar van onze alom geëerbiedigde en innig geliefde jonge Koningin, Btaat gansch het volk als een man op om haar te huldigen, toe te juichen en uit duizenden en nog maals duizenden kelen zal 't weldra klinken geestdriftig en uit volle borst: „Wilhelma van Nassaue, „Koninklijke jonkvrouwe „Wij blijven u getrouwe „Getrouw tot in den dood! Lang leve Wilhelmina! Gezegend zij de jonge Koningin der Nederlanden! En voor en over 't dierbaar Vaderland, schijne tot in lengte van dagen, van jaren, van eeuwen, verlichtend, verwarmend, on wrikbaar als 't licht des hemels, de schitte rende Oranjezon. Utrecht Maart 1898. Abno. Gevonden voorwerpen. Een bruin lederen sigarenkoker. Geillustreerden Guide illustré Illustrated Guide Gids door de of verkrijgbaar en vente chez to be had bij alle tous les libraires at all booksellers boekhandelaren Prix Price voor 10 cent. 25 centime!. 10 cent. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. G. BAL, Middelburg, Krommeweele L 27. J. A. WILLEKES DU BOIS. Middelb., L. St. Pieterstraat A 79. Apotheek. L. K. VAN DER HARST J.Jz., Middelb., Pottenmarkt K 412. Wed. A. A. NONHEBEL ZOON, Middelb., Langed. A 88.

Domburgsch Badnieuws | 1898 | | pagina 2