Advertentiën en Adressen. DANSMUZIEK. CONCERT Weener Dames Orkest Hoogwater te Domburg. Voor bet badseizoen zijn nog te buur: 6 kamers en keuken schot- sche h. H. J. van Enge len. 1 kamer heeren straat J. Vreke. 4 kamers id. W. A. Kopmels. 2 bovenka mers id. J. Schrier. 2 kamers id. Jacob Passenier. 2 wijn- gaardstr. Jacob Minder- houd. 2 bovenka mers noordstr. wed. Hendrikse. 1 kamer zuidstr. J. Sinke. 3 kamers schuit- vlotstr. G.Passenier Hz. 4 kamers dorpstr. F. Janse. 1 kamer noordw. A. Franke. 3 bovenka mers markt C. W. de Bakker 4 kamers weststr. G. v. d. Putte. 1 kamer id. C. Corré. Een huis met 5 ka mers bloemen- dale J. de Voogd, timmerman. Een huis met 6 kamers en keuken, Weststraat, te bevragen by Mevr. Drabbe. Een huis met 4 kamers, keuken en dienstboden kamer, Heerenstraat, te bevragen bij Mej. C. Sprenger. Beiden tegen 1 September. AMUSEMENTEN. Groote Zaal van het Badpaviljoen. Zaterdag 20 Augustus 1898. Kinderbal tot 9 uur. Entrée '25 cent. Aanvang 7 uur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Woensdag 24 Augustus 1898, te geven dooe het onder directie van Frl. Henriëtle Dürnberger. Entrée 50 cent. Aanvang 8 uur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Houders van dagkaarten met bijbetaling van 25 cent. Zondag 21 3,20 Maandag 22 4,2 Dinsdag 23 U 4,50 Woensdag 24 5,54 E. K. Donderdag 25 vrm. 6,49 Vrijdag 26 8,29 Zaterdag 27 9,49 Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 12 Aug. 35 55 90 Zaterdag 13 51 50 101 Zondag 14 52 52 104 Maandag 15 64 65 129 Dinsdag 16 48 56 104 Woensdag 17 34 48 82 Donderdag 18 38 49 87 322 375 697 Reisgelegenbeden. Omnibusdienst tussehen Domburg en Middelburg. Vertrek van Domburg: voorin. 8 ure. nam. 9 Vertrek van Middelburg (station): 11,57 u. voorm. na aankomst trein 11,37 (spoortijd). Ham. 3,25 u. na aankomst trein 3,5 (spoor tijd). Vracht per persoon 0,60. Van Seroos- kerke in beide richtingen f 0,25. ORANJEZON. Zaterdag 27 Augustus 1898, DANSMUZIEK. Kinderbal tot 9 uur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 nur. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. „Naar Domburg, naar Domburg, al op den boerenwagen!"Halt! Wie rijdt er nu nog in deze eeuw van stoomen en sporen, van luchtballons en vélocipèdes op een boerenwagen? Och, mijne gedachten voerden mij mis schien nog wel sneller dan op de vlugste fiets naar lang vervlogen dagen: naar den goeden ouden tijd. Dat wil natuurlijk zeggen, naar mijn jongen tijd, die nu zoo heel uit de verte bekeken, o, zoo rooskleurig lijkt, ja, schijnt omgeven door een aureool van licht en gloed! Om de waarheid te zeggen, toen bij nog de Tegenwoordige was, viel er nog al eens bet een en ander op hem aan te merken en af te dingen: op zijn beurt werd bij in de schaduw gesteld door een goeden ouden Tijd en niet zelden maakten ook toen, boog opgeschroefde verwachtingen van een ideale Toekomendebet allerbeste Heden tot een nauw te dulden Thans Zoo is 't altijd geweest en zal 't wel altijd blijven. Zoolang wij menscben 't pruttelen niet verleeren, zullen tijd en omstandig heden wel de schuld krijgen van wat gebrekkig is en onvolmaakt. Maar komaan, mijne gedachten voerden mij terug naar den goeden ouden tijd, waarvan ik dus in 't minst geen kwaad wil spreken. O, wie zou ook anders, dan met een blijden glimlach, zich zoo'n aardige jolige rijpartij zij 't dan al op een boeren wagen naar 't schilderachtig gelegen Domburg en de niet minder bekoor lijke Oranjezon, kunnen te binnen brengen? Op den boerenwagen? Ja stellig, dat boorde er bij, dat was juist een van de eigenaardige aantrekkelijkheden van zulk een landelijk feest en al dagen, weken te voren werden er eenige wagens besteld en besproken. Als 't plan werd opgemaakt, klapte men van louter voorpret iu de banden en o, met wat 'n angst werd den allerlaatsten avond het weerglas geraad pleegd! Hoe tijdig waren allen die van de partij zouden zijn, den volgenden morgen uit de veêren om, trippelend op de bloote voeten, naar 't venster te snellen en ongeduldig gordijn of blind op zij schuivend, de lucht in oogenscbouw te nemen. O, als er maar 'n plekje blauw was te zien, zoo groot als 'n lap laken voor 'n mans broek, dan ging er luid een juichtoon op. Hoezee! Hoezee! Het weer zou zich wel goed houdenKijk, daar brak de zon al door de wolkenHoezee Naar Domburg! Naar de Oranjezon al op den boerenwagen! Dan ingepakt en opgeladen. De bankjes, overvloedig met hooi gevuld, moesten dienst doen als ambulante kelder en provisiekast. Moeder Martha en tante Anna, die zich welwillend hadden bereid verklaard de jongelui te begeleiden men bad de oude beeren maar met rust gelaten, zij bleven liever bij bun werk, bun pijpen en couranten moeder Martha en tante Anna namen plaats op de achterste bank van den eersten wagen, zich belastend met de zorg voor de aller jongsten van 't gezelschap, tevens vriendelijk verklarend, dat nu verder ieder maar zijn of haar plaatsje moest kiezen. Heerlijke vrijheid! Weldra schoof Jan naast Liesje en bad Willem bet zoo weten aan te leggen dat hij tussehen Marie en Emma kwam te zitten: son coeur balan- 9aitOnder vroolijk gegiegel en gehaspel waren de andere plaatsen eveneens spoedig bezet. Nu kon dus 't signaal tot afrijden worden gegeven. Vooruit maar voerman! Vooruit! Vooruit! O, die van vreugde stralende oogen, die prettige gezichten, die blozende volle wangen, tril lend door 't schokken en bolderen op de ongelijke straatkeienMen voelt zich jong op nieuw worden, als men er aan denkt. En wat dat schokken betreftdat was gezond, verkondigde men lachend, 't ver meerderde nog de pret, de lever schudde er door. Bovendien straks op de klinkers zou 't wel anders, wel beter worden en nog beter als men later in 't zand kwam. Wat was dat? Wat passeerde men daar?Een bruggetje, een beul! o, bonu kwam 't aan 't licht wie van de dametjes eenvoudig, wie preutsche nufjes waren Nu werd 't een ieder duide lijk dat Liesje en Jan het samen eens waren en WillemHij zoende maar rechts en links, niet afgeschrikt door Emma's stuurscb terug trekken, Marietje kussend, dat 't zoo klapte, op de friscbe roode wangen op 't mondje dat een rozen blad geleek. Op 't groentje onder de groote linde werd balt gemaakt en uitgestapt, er moest toch eens gepleisterd worden. De keeltjes werden droog van 't praten en van 't zingen. Dus fluks de flesschen uit de kelders opgediept en handig ze ontkurkt. Wie hield er een kurketrekker op na? Hoera! 'n stuiver voor 'n kurketrekker! Geen noodmoeder Martha bad aan alles gedacht, zij hield 't begeerde voorwerp al in de hoogte en kijk eens, tante Anna baalde de blikjes met 't lekkere goed voor den dag, benevens de trommeltjës met de glazen. Past op, ieder z'n nommer ont houden boor! Natuurlijk!'t Be lette niet dat Jan en Liesje uit betzelfde glaasje dronken en Willem bet zijne met dat van Marie verwisselde! Alles tot groot vermaak van kleinen Frits, dien schalk, die 't zag en schaterlachend 't aan zijn zuster Coos vertelde. Dan gauw nog even 'n rondedans, 'n Pater-langs-den-kant bewerkstelligd. De lindeboom in 't midden, die mocht Pater zijnDat was de meisjes naar den zin! De jongens daarentegen Dat kan men denkenZe stonden stok stijf op bun recht of liever, ze liepen er om, ze vlogen er voor, de lachende meisjes na!De danspartij ontaardde in een jagen, rennen, pakkenschelle gilletjes uitstootend, vluchtten de ver schrikte deerntjes, niet minder vlug dan haar vervolgers naar de rijtuigen, om warm en hijgend zich, voor zoo ver als 't voeten had, te verstoppen achter moeder en tante, die al vast maar waren ingestapt, of weg te kruipen onder doek of sjaal. Maar tante en moeder die van haar boogen zetel, in aardig perspectief, bet vermakelijk schouwspel hadden gadege slagen, lachend, knipoogend elkander aan stootend, 't was immers als een stukje uit baar eigen jeugd, haar blijden jongen tijd tante en moeder gaven eensklaps op 't alleronverwachts, door helder handgeklap, bet sein tot instappen en vertrekken. In een fermen draf ging 't nu weer verder, langs Gapinge en onze-lieve-Vrouwe-polder, de rijke buurt door naar de Oranjezon. (Slot volgt.) Geillustreerden Guide illustré Illustrated Guide Gids door de of WALGHEBE1T. verkrijgbaar bij alle boekhandelaren voor 10 cent. en vente chez tous les libraires Prix 25 centime!. to be bad at all booksellers Price 10 cent. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. t*. BAL, Middelburg, Krommeweele L 27. J. A. WILLEKES DU BOIS. Middelb., L. St. Pieterstraat A 79. Apotheek. L. K. VAN DER HARST J.Jz Middelb., Pottenmarkt K 412. Wed. A. A. NONHEBEL ZOON, Middelb., Langed. A 88.

Domburgsch Badnieuws | 1898 | | pagina 2