Advertentiën en Adressen. DOMBURG. WALCHEBEU. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 8,301,30 en 5,30—6,30 u. Zondagen 8,3011,30 u. Alles Spoortijd. Reisgelegenheden. Omnibusdienst tusseben Domburg en Middelburg. Vertrek van Domburg: voorm. 8 ure. nam. 9 Vertrek van Middelburg (station): 11,57 tl. voorm. na aankomst trein 11,37 (spoortijd). Nam. 3,25 u. na aankomst trein 3,5 (spoor tijd). Vracht per persoon f 0,60. Van Seroos- kerke in beide richtingen f 0,25. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 10 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9% uur Ds. C. v. d. Hoeyen Je. Bediening Heilig Avondmaal. Nam. Geen dienst. Gereformeerde kerk. Voorm. 9 uur Lezing. Nam. 2 uur Lezing. BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd: gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt f 0,10 per week1, maand3, seizoen 6, AMUSEMENTEN. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. Uilenspiegel. Hum. Album. Eigen Haard, de Huisvriend. Nederland. Aarde en haar Volken. De Natuur. De Navorscher. Vragen van den dag. De Huisvrouw. Elsevier'sGeill. maandschr. Illustrated London News. Punch. L'Illustration. Journal Amusant. L'Echo de la Semaine. Ueber Land und Meer. Die Gartenlaube. Fliegeade Blatter. Ned. Spectator. Hollandsche Illustratie, de Wereldkroniek. Nederlandsche Illustratie. COURANTEN. Nieuws van den dag. Middelburgsche Courant. Utrechtsche Courant. Indépendance. Nieuwe Rotterdammer. Le Figaro Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitang. Weekblad Amsterdammer Courier de Schéveningue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws. Haarlemsche Courant. Uitstapjes te voet: Naar de manteling en door het overbosch van de buitenplaats Duinvliet terug CA uur). Naar de manteling over het landgoed West- hove en door het Overbosch van Duin vliet terug uur). Naar bet landgoed Scboon-oord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (1 '/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zee duin. (3 uur). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3 Va uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Uitstapjes per rijtuig: Naar de steden Middelburg, Vlissingen, Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat er gelegenheid tot het buren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. NB. Het overrijden over Zeeduin is, na verkregen vergunning, veroorloofd, doch alleen in de richting van het achterhek naar bet voorhek. Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men bet nummer van bet boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. (Slot.) Eene nieuwe inrichting voor kerstellen- den" is door Mevrouw Elout-Rose geopend, nlhet Herstellingsoord of Sanatorium Duin- oord", waar als hoofdverpleegster zuster Bbandenbebg-de Cbane zal werkzaam zijn. Tot aanbeveling wordt in het prospectus gezegd: „De prachtige ligging dezer Villa „in de bosschen en in de onmiddelijke „nabijheid van het strand is reeds eene „aanbeveling terwijl het geheel zoo com fortable mogelijk is ingericht. Herstel lende zieken zullen in bovengenoemde „inrichting alles vinden, wat bevordelijk „is tot een volkomen herstel. Ernstige „of besmettelijke zieken worden niet opge komen. Vooral wordt de aandacht geves- „tigd op de genezende kracht der Dom- „burgsche lucht bij algemeene zwakte toe standen, klierachtige aandoeningen, asthma „enz., terwijl voor herstelde borstlijders „wier krachten te wenschen overlaten, een „verblijf aan zee dikwijls de beste resultaten „oplevert." Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den heer Duijvis bad-arts te Dom burg. Het Badpaviljoen is sedert Pinksteren geopend en de bepalingen omtrent den toegang vindt men aan het begin van dit blaadje vermeld. Op het terras aan de noordzijde is onlangs (een geschenk van eenige heeren) een vlaggestok geplaatst, geheel als kotter-mast getuigd, om de Nederlandsche driekleur, naast de ver schillende Duitsche vlaggen die steeds op de, aan de duinen liggende, villa's wapperen, te vertoonen ten bewijze dat toch nog niet alles hier duitsch eigen dom is. Ter gerieve van de liefhebbers van het biljartspel is naast het oude, van nieuwe banden en nieuw kleed voorziene biljart, een nieuw kleiner carambole-biljart geplaatst, waardoor aan de wenschen van verschillende biljartspelers wordt te gemoet gekomen. In de leeszaal is de leestafel weder van buiten- en binnenlandsche tijdschriften en couranten voorzien, terwijl zich in de groote zaal, ten gebruike der bezoekers, eene goede piano bevindt. Ook de bibliotheek is weder eenige boekwerken rijker geworden en de voorwaarden, waarop men boeken ter lezing kan verkrijgen, vrage men bij den kastelein. Aan het einde der Noordstraat is een oud bouwvallig huisje afgebroken en zijn daar een paar nette woningen voor in de plaats gekomen, die reeds verhuurd en ook bewoond zijn. Door het overbosch van Duinvliet, thans het eigendom van den heer Sommebhoff, is bij den ingang van Hoogduin (Meijers* hofje zoo als het volk zegt) een weg aangelegd en gehard, loopende tot in de duinen, die waarschijnlijk moet dienen tot toegang naar eene daar te plaatsen villa. Aan dien bouw is echter nog niet begonnen. De manteling is dit jaar zeer mooi en het groen buitengewoon dicht en frisch, wij hebben dan ook tot heden gelukkig niet zulke stormen gehad als het vorige jaar in Juni. Ook de in het dorp geplaatste olmen en lindeboomen groeien goed en zien er gezond uit. De tramomnibusdienst die gedurende eenige jaren de gemeenschap tusschen Middelburg en Domburg onderhield, beeft opgehouden en van een motor-omnibus, waarvan het vorige jaar sprake was, is niets gekomen. Wanneer wij evenwel letten op de lijdensgeschiedenis van een dergelijken dienst tusschen Emmen en Beilen, dan behoeven wij daar niet rouwig om te zijn en schijnen dergelijke verkeers middelen voor als nog niet erg geschikt te zijn, althans niet voor onze straatwegen. Voor eene tram verbinding Vlissingen Westkapelle Domburg wordt nog steeds gewerkt en bij de verschillende gemeente besturen die daarbij belang kunnen hebben, zijn subsidies aangevraagd en ook in grootere of kleinere mate verkregen. Ofschoon wij nog niet bepaald inzien, dat het tot stand komen van die tram voor Domburg eene levensquestie is, zooals onlangs in de cou ranten gezegd werd (tenzij men onder leven, herrie of lawaai wil verstaan, wat, naar wij meenen, door het meerendeel der bezoekers nu juist niet verlangd wordt,) zou toch een dergelijk middel van vervoer zeker tot meerderen bloei van Domburg kunnen bijdragen en het bezoek van vreemdelingen vergemakkelijken en ver meerderen, als nu maar spoedig het vraag stuk moge worden opgelost, waarvan Jan de Rijmer in zijn tijd zou gerijmd hebben: 't Is mooi en wel, mijn lieve mens, Maar de conditio sine qua non Hoe kom je aan de quintessens, Hoe kom je nu aan de drie ton? De beantwoording dezer vraag gaarne aan de heeren van het tramcomité over latende en in afwachting daarvan, heeft de Vereeniging tot bevordering der belangen van Domburgvoor dit jaar eene omnibus- dienst in het leven geroepen, waardoor tweemalen daags gelegenheid gegeven wordt van en naar Middelburg te rijden, welke dienst met Juni is begonnen en tot ultimo September zal worden voortgezet. Voor de uren van vertrek en kosten van vervoer raadplege men de opgaven op een andere plaats in dit blaadje gedaan. Ook heeft de Vereeniging een drietal lantaarnpalen aangeschaft, die aan den weg naar het Badpaviljoen zijn geplaatst om huiswaarts keerende bezoekers bij donkere avonden eenige verlichting te bezorgen. Bijna vergaten wij nog eene hoofdz&ak te melden nl. dat een kapper zich ver bonden heeft eenige malen 's weeks op Domburg te komen voor haarsnijden en scheren en daarvoor een kamer in het dorp heeft gehuurd. Hiermede ons overzicht besluitende, wen schen wij alle bezoekers (mogen er velen zijneen aangenaam en genoegelijk verblijf op onze lieve badplaats. Domburg 29 Juni 1898. H. J. B. Geillustreerden Gids door Guide illustré de Illustrated Guide of verkrijgbaar bij alle boekhandelaren voor 10 cent. en vente chez tous les librairea Prix 25 centimes. to be had at all booksellers Price 10 cent. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) W. <x. BAL, Middelburg, Krommeweele L 27. J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelb., L. St. Pieterstraat A 79. Apotheek. L. K. VAN DEE HAEST J.Jz., Middelb., Pottenmarkt K 412. Wed, A. A. NONHEBEL ZOON, Middelb., Langed. A 88.

Domburgsch Badnieuws | 1898 | | pagina 2