DOMBURG. I '-■1 r WONINGEN. Gelegenheid tot het Hnren ran Wonin- |en en gemeubileerde Kamers bij parti culieren. BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd: gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt f 0,10 per week1, maand3, Reisgelegenheden. Omnibusdienst tusschen Domburg en Middelburg. Vertrek van Domburg: voorm. 8 ure. nam. 9 Vertrek van Middelburg (station): 11,57 u. voorm. na aankomst trein 11,37 (spoortijd). Nam. 3,25 u. na aankomst trein 3,5 (spoor tijd). Vracht per persoon 0,60. Van Seroos- kerke in beide richtingen f 0,25. Voor het badseizoen zijn nog te huur: Openbare Godsdienstoefening. Zondag 3 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9'/2 uur Ds. C. v. d. Hoeven Je. Nam. Geen dienst. Gereformeerde kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. 5 kamers schot- sche h H. J. van Enge len. 4 heeren- straat W. A. Kopmels 4 noord straat tot 28 Juli Mej. D. Flo- russe. 3 n id. tot 25 Juli M. J. Scheijbe- ler. 2 id. tot 1 Aug. J. Crombouw. 1 kamer id. wed. v. Sluijs 4 bovenka mers id. wed Hendrikse. 2 kamers wijn- gaardstr. Jacob Minder- houd. 3 H schuit- vlotstr. G. Passenier. 2 0 zuidstr. tot 1 Aug. L. Louwerse. 2 kamers en keuken dorpstr. wed. v. d. Hage. 4 kamers id. F. Janse. 4 kamers en keuken id. wed. Klopmeijer 4 kamers markt J. Minderhoud Hz. 4 weststr. met 15 Aug. G. v. d. Putte 2 id. C. Corré. Een huis met 6 ka mers en tuin id. Te bevragen bij den Heer J Drabbe. Een huis met 5 ka mers bloemen- dale J. de Voogd, timmerman. Het Hof te Domburg. Het Schutters hof. Hulp-Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Hulp-Postkantoor: Geopend: op werkdagen van 8,302,30 en 5,306,30 uren. Op Zondagen van 7,tot 8,en van 10,3011,30 uren voorm. Bodeloop MiddelburgDomburg. Vertrek van Middelburg vrm. 3,55 nm. 12,40 Domburg 5,10 1,55 Aankomstte Domburg 7,05 3,55 Middelburg 8,25 5,10 Bodeloop DomburgWestkapelle. Vertrek van Domburg vrm. 7,15 nm. 4, Westkapelle 3,50 12,05 Aankomst te Domburg 5,05 1,50 Westkapelle 8,25 5,15 Bodeloop DomburgAagtekerke. Vertrek van Domburg vrm. 7,15 nm. 3,55 Aagtekerke 6,35 3,25 Aankomst te Domburg 7,10 4, Aagtekerke 7,40 4,30 NB. Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 8,301,30 en 5,30—6,30 u. Zondagen 8,3011,30 u. Alles Spoortijd. AMUSEMENTEN. Uitstapjes te voet: Naar de manteling en door het overbosch van de buitenplaats Duinvliet terug uur). Naar de manteling over het landgoed West- hove en door het Overbosch van Duin vliet terug C/4 uur). Naar het landgoed Schoon-oord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (1 '/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uur). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3 A uur). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Uitstapjes per rijtuig: Naar de steden Middelburg, Vlissingen, Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg beBtaat er gelegenheid tot het huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. NB. Het overrijden over Zeeduin is, na verkregen vergunning, veroorloofd, doch alleen in de richting van het achterhek naar het voorhek. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TUUSCHlUFi'EN. Uilenspiegel. Hum. Album. Eigen Haard, de Huisvriend. Nederland. Aarde en haar Volken. De Natuur. De Navorscher. Vragen van den dag. De Huisvrouw. Elsevier'sGeill. maandschr Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. Illustrated London News, Punch. L'Illustration. Journal Amusant. L'Echo de la Semaine. Ueber Land und Meer. Die Gartenlaube. Fliegende Blatter. Ned. Spectator. Hollandsche Illustratie, de Wereldkroniek. Nederlandsche Illustratie. COURANTEN. Nieuws van den dag. Middelburgsche Courant. Utrechtsche Courant. Indépendance Nieuwe Rotterdammer. Le Figaro Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitang Weekblad Amsterdammer Courier de Schéveningue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws. Haarlemsche Courant. Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Vreemdelingen, die inlichtingen wen- schen omtrent Walcheren, behoeven niet verlegen te zijn. Zij kunnen ze gratis be komen, hetzij schriftelijk van de besturen der Vereenigingen tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg en te Vlissingen, hetzij mon deling aan de informafcie-bureaux dier Vereenigingen, gevestigd: te Middelburg; Groote Markt, I 15; te Vlissingen: IJzeren Brug, F 1-2. Tot het verstrekken van inlichtingen aan vreemdelingen zullen verder bereid bevon den worden de heeren H. M. Kesteloo, secretaris der gemeente Domburg, Wet straat D 20 aldaar, en J. W. Perrels, bode der gemeente Veere. Wenken roor Wielrijders. Wielrijders moeten, op daartoe kenbaar gemaakt verlangen van voerman, berijder of geleider, bij het tegenkomen en het voorbijrijden van paarden hunne voertui gen tijdig doen stilstaan en zich aan de zijde van den voorbijrijder naast hunne voertuigen plaatsen (Prov. reglement op de wegen, art 103 1). Zij mogpn zonder tijdige waarschuwing geen paarden voorbijrijden (als boven, 2). Te Middelburg mag op de wandelwegen en paden (bolwerken) rond de stad, op de klinkerpaden en op het verhoogde gedeelte der markt niet worden gereden. Te Vlissingen mag niet worden gereden op den Noordzee-boulevard en op de trot toirs De trottoirs van den Badhuisweg mogen wél bereden worden, doch niet des Zondags na 12 uur. In de kom der gemeente Serooskerke(W.) mag niet sneller worden gereden dan een voetganger stappen kan. In Oost- en West-Souburg mag niet op de klinker en zijpaden worden gereden. In de meeste gemeenten is voorgeschre ven, dat des avonds eene brandende lan taarn moet gevoerd worden. Bij het verschijnen van het eerste nummer van den zestienden jaargang van het Dom burgsch Badnieuws, brengen wij weder een welkomstgroet aan de bezoekers onzer bad plaats en bevelen tevens ons blaadje in hunne belangstelling en welwillendheid aan. Een kort overzicht over den toestand van Domburg bij den aanvang van het badseizoen laten wij hier volgen. Hoewel reeds eenige logeergasten zijn aangekomen, is het op dit oogenblik nog niet druk. Wel is voorlater in de Hotels veel besproken, maar verschillende gelegen heden zijn toch nog te huur. Het wêer, met de vele buiige dagen van den laatsten tijd, werkt niet mede om menschen naar het zeestrand te lokken en van de gelegen heid, die reeds eenige dagen gegeven werd om zeebaden te nemen, wordt nog geen druk gebruik gemaakt. Natuurlijk worden verschillende redenen, waarom Domburg dit jaar minder gezocht schijnt, bedacht en opgegeven als: de inhuldigingsfeesten, de Spaansch-Amerikaansche oorlog enz., maar wij willen hopen, de zomer zich nog wat zal verbeteren en het wat warmer worden zal, waardoor de behoefte eenigen tijd frissche zeelucht te genieten zich meer zal doen gevoelen en ook Domburg zijn deel nog moge bekomen. Wanneer men van Middelburg langs den Noordweg Domburg nadert, valt wel het eerst in het oog het nieuwe Strand- hotelop de duinen aan de noordzijde van de villa van den heer Sommerhoff. Hoe wel dit gebouw zich uitwendig niet door sierlijke vormen onderscheidt, kan het toch gerust eene aanwinst genoemd worden, daar nu ook op Domburg kamers aan en met uitzicht op zee te verkrijgen zullen zijn, welke gelegenheid tot heden ontbrak. Het gebouw bevat beneden behalve eene ruime gang, keuken en buffetkamer, eene nette eetzaal met uitzicht op het noorden en westen, benevens 8 slaapkamers alle van dezelfde grootte en twee aan twee met elkander gemeenschap hebbende. Op den vloer ligt linoleüm, voor een zomer- hötel zindelijk en frisch en de meubels zijn van pitch-pine en keurig afgewerkt. Op de zelfde wijze is ook de bovenver dieping gemeubeld en wel 12 kamers ter wijl boven de eetzaal zich een fraai salon bevindt met prachtig uitzicht op zee en land. De verdieping daarboven bevat behalvo een flinke zolder nog een tiental kamers, die hoewel onder het dak, toch volstrekt geene dakkamertjes, behoeven genoemd te worden, maar van voldoende hoogte en ruimte zijn om als goede slaapkamers dienst te doen. De kamers der eerste- verdieping zijn allen van een balkon voor zien en beneden loopt langs de noord- en westzijde eene goede veranda. Misschien dat dit jaar sommigen nog huiverig zullen zijn in dat pas gebouwde hotel hun intrek te nemen, maar later zal stellig blijken dat het in eene bepaalde behoefte voorziet en zal de heer Vreeburg wel geen berouw behoeven te hebben van de moeite en kosten er aan besteed. Wij: wenschen hem alle heil in zijne nieuwe onderneming. Door het Pension Bellevueis een stuk grond aangekocht, waardoor ook aan de achterzijde in de Heerenstraat een toegang verkregen is, zeker zeer geriefelijk voor logeergasten en bezoekers. De goede keuken en matige prijzen van het Pension zijn bekend. (Slot volgt.}

Domburgsch Badnieuws | 1898 | | pagina 2