SLUITING der ZEEBADEN Zondag 26 September. ÜOMBURGSCHE ZlBADHdW. Aangekomen vreemdelingen Het badseizoen van 1897. Het Domburgseh Baduieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1,voor het Buitenland 1,25; afzonderlijke Hommers 0,10. Advertentiën 10 cent per regelabonnement voor het seizoen 6 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0,60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo; te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. BEPALINGEN omtrent het verkrijgen van toegang tot het Badpaviljoen. Ieder die te Domburg verblijf houdt ingezetene zoowel ah niet ingezetene moet, om toegang te verkrijgen tot het Bad paviljoen, voorzien zijn van een toegang- kaart, te bekomen bij den kastelein tegen betaling volgens onderstaand tarief: van 16 tot 23 September. In het dorp: Aantal personen 2 Breda. Goch. den Haag. id. Amsterdam, 's Bosch, id. id. Wemeldinge. Schiedam. Per persoon. 2 personen uit één gezin. 3 of meer pers. uitéén gezin. week-kaarten 1,50 2.50 4,- maand 5 8,— 9 seizoen 10,— 14,— 18 Dö^-kaarten ƒ0,25 per persoon tot een maximum van 1,50 voor een gezelschap. Houders van week-, maand- of seizoen- kaarten hebben toegang tot alle lokalen en terrassen, ook bij muziekuitvoeringen of andere feestelijkheden. Houders van ^ö^-kaarten eveneens; bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden echter eerst na bijbetaling tot het bedrag dat als entree van het publiek geheven wordt. Bezoekers die niet langer dan een dag in Domburg vertoeven en die niet in het bezit zijn eener toegangkaart, hebben vrijen toegang tot de Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras aan de zeezijde, uitgezonderd bij muziekuit voeringen of andere feestelijkheden waarvoor entree van het publiek geheven wordt. Commissarissen behouden zich het recht voor in bijzondere gevallen over de lokalen en terrassen te beschikken. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 25 Sept. vrm. 12,2 Zondag 26 nam. 12,41 N. M. Maandag 27 1,37 Dinsdag 28 2,15 Springtij. Woensdag 29 2,56 Donderdag 30 3,38 Vrijdag 1 Oct. 4,10 Zaterdag 2 4,50 dhr. C- J. Boogaert dhr. Victor van den Bosch dhr. en Mevr. Ekker van Dam van Isselt Freule S. de Gijselaar Mevr. B. Sillem-desTombe Mej. C. Tilanus Freule E. des Tombe Jhr. F. des Tombe Jhr. M. des Tombe dhr. J. Vink dhr. J. Wiegel In het Badhdtel: dhr. en Mevr. A. A. H Boon Hartsinck-Boissevain Mej. Hoek dhr. en Mevr. P. Th. van Hoorn Mevr. Roëll dhr Jhr. Rutgers van Ro- 1 zenburg id. dhr en Mevr. E. deRuijtter 2 Brussel, dhr. Jhr K. den Tex Arnhem, In het Schuttershof: dhr. William Gamble Arnhem. Kampen. Bloemendaal. id. Rainhill Lancashire. I Rhenen. j St. Helens. dhr. W. J van Nas dhr. Rev. J. W. Willink dhr. H. D. Willink van Collen Breukelen. In het hötel „de l'Europe". dhr- Baron van Dedem Zwolle. Gebruikte Baden. Heeren Dames Totaal. Vrijdag 17 Sept. 3 3 6 Zaterdag 18 1 1 Zondag 19 Maandag 20 Dinsdag 21 Woensdag 22 Donderdag 23 1 1 8 4 4 De Baddokter J. H. Duijvis is dagelijks te consulteeren in het Badpa viljoen of op het badstrand des morgens tusschen 11 en 12 uren. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 26 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9'/2 uur de Heer Za.lman, Zende ling onder Israël. Nam. Geen dienst. Gereformeerde kerk. Voorm. 9 uur Lezing. Nam. 2 uur Lezing. Hnlp-Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Hulp-Postkantoor Geopend: op werkdagen van 8,302.30 en 5,306,30 uren. Op Zondagen van 7,tot 8,en van 10,3011,30 uren voorm. Met 1 October komt de post hier aan uit Middelburg des voorm. te 8,25 u. en des nam. te 3,55 u. en vertrekt van hier des voorm. te 6,40 u. en des nam. te 1,55 u. Op Zondag komt en vertrekt alleen de eerste post. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 8,301,30 en 5,30—6,30 u. Zondagen 8,3011,80 u. Alles Spoortijd. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. Ned. Spectator. Nederlandsche Illustratie. Illustrated London News. Uilenspiegel Punch. Hum. Album. LTllustration. Eigen Haard. Journal Amusant. De Huisvriend. L'Echo de la Semaine Nederland. Ueber Land nnd Meer. Aarde en haar Volken. Reise- und Verkehrs-Zei- De Natuur. tung. De Navorscher. Die Gartenlaube Vragen van den dag. Fliegende Blatter. De Huisvrouw. Hollandsche Illustratie. Elsevier'sGeill.maandschr. de Wereldkroniek. COURANTEN. Nieuws van den dag. Aliddelburgsche Courant. Utrechtsche Courant Indépendance. Nieuwe Rotterdammer. Le Figaro. Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer. Courier de Schéveningue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws. Haarlemsche Courant. Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Alvorens dit laatste nummer van dezen jaargang van het Dombursch Badnieuws de wereld in te sturen, wil ik nog even als vorige jaren, een kort overzicht geven van den toestand onzer badplaats gedurende dezen zomer. Het weder, om daarmede te beginnen, en aan zeebadplaatsen vooral moet daar mee rekening gehouden worden, was maar ongestadig; wel hebben wij ook mooie dagen en avonden gehad, maar over het algemeen toch niet wat men noemt zomer- wêer en het einde van Augustus en begin van September was erg buiig en regen achtig, waardoor dan ook velen, die anders wellicht nog wat langer hier zouden ver-

Domburgsch Badnieuws | 1897 | | pagina 1