8HN6E1Y Advertentiën en Adressen. Groote Zaal van het Badpaviljoen. D A N S M U E K, de Wiener Dames Kapel, DANSMUZIEK, VERFRISCHT. WJLLOIEÏIEIE^IEIfcT. Antiquities, Pictures, AMUSEMENTEN. Zaterdag 28 Augustus 1897, Kinderbal tot 9 uur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 ure. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Maandag 30 Augustus 1897, te geven dooe directrice Mevr. A. WILLSTEDT. Entrée f 0,50 Aanvang 8 ure. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Houders van dagkaarten met bijbetaling van 25 cent. Zaterdag 4 September 1897, Kinderbal tot 9 uur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 nre. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Uitstapjes te voet: Naar de manteling en door bet overboscb van de buitenplaats Duinvliet terug ('/2 uur). Naar de manteling over bet landgoed West- bove en door bet Overboscb van Duin vliet terug uur). Naar bet landgoed Scboon-oord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van bet landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (1 /2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westbove en terug langs bet land goed Zeeduin. (3 uur). Naar Aagtekerke en oyer Oostkapelle terug (2 uren). In de kerk te Aagtekerke is beziens waardig bet marmeren grafmonument der familie Thibaut, in 1669 vervaar digd door den vermaarden beeldhouwer Bomboüt Verhulst. Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3 !/2 uren). Aan de bezoekers der badplaats is bet wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Uitstapjes per rijtuig: Naar de steden Middelburg, Vlissingen Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat er gelegenheid tot bet buren van rijtuigen? tegen vaste prijzen. NB. Het overrijden over Zeeduin is, na verkregen vergunning, veroorloofd, doch alleen in de richting van bet achterhek naar bet voorhek. Het rijden over het landgoed Over duin" is voor de zomermaanden weder toegestaan 2) Slot. Aan 't station wachtten baar beur vrien den: Betsy en haar Frank en in een heerlijk open rijtuig werd de reis voort gezet naar de kleine badplaats. „Is 't mogelijk?" riep het jonge meisje in vervoering uit „is 't mogelijk, voelt men nu de friscbe zeelucht al O 't is heerlijken dan 't vooruitzicht de zee, de heusche zee nu waarlijk te zullen zien 1" Haar vrienden lachten om bare opge wondenheid en Betsy sprak „Zeg Frank, ik wed dat onze kleine dweepster er Bellamy's Roosje nog eens op beeft nagelezen; kom Lina biecht eens op." En 't antwoord luidde onbeschroomd: „Natuurlijk, zou ik niet?" en dan tot Frank: „Zeg jij me eens meneer, wordt nu nog wel de kleine viscb waarvan 'fc gedicht gewaagtin 'fc strand gevonden Frank lachte „ba, ha, jij zoudt nu eigenlijk wel eens willen weten of men ook nu nog wel ereis de lieve jonge meisjes in zee draagt P Welnu, ik heb me laten ver tellen je weet Lientje, ik ben ook geen inboorling in deze streken dat de gewoonte met 't allengs verdwijnen van bet viscbje uit de mode is geraakt; maar vrees niet boor, ik vind allicht iemand die 't met jou nog wel zou willen wagen, meisje!" „Foei, Frank, foei plaaggeest", ver maande Betsy „noem jij dat nu mijn vriendin verwelkomen? Hoor Lina, stoor je niet aan mijn ondeugend mannetje, bij leeft voor plagen!" Doch Lina toonde zich in 't minst niet uit bet veld geslagen en beweerde dat Roosje's lot, hoe tragisch ook, benijdens waard mocht beeten, daar het Zeelandus' hart zoo diep bad mogen treffen en hem zoo heerlijk had doen zingen! „Daarom, wie weet" -hervatte Frank, die 't ook niet opgaf, „Wie weet wat weer gebeuren kan. Ik zoek jou gauw een vurig minnaar Lina! Die stapt met jou niet zoo in zee, dat niet, maar stellig wat graag in het huwelijksbootje en kijk, dat 's volgens de opvatting van mijn prozaïsche natuur een veel beter en vroolijker op lossing." Zoo schertsend, babbelend werd bet doel der reis weldra bereikt. Nu reed men 't aardig dorpje binnen. Nieuwe verrukking van Lina's kant. Zoo dicht aan zee en overal boomen! Elk buisje bad zijn bof, zijn gaard! 'fc scheen een geheel van landelijke kleine villa's. O, zie de duinen zelfs met eik en olm begroeid! En vlak, vlak bij, daar ruiscbt de zee!Een hartig maal was ras gebruikt; toen naar de duinen, naar bet strand! Een prachtige avond. Lucht en water wedijverend in stille droomerige schoon heid. De kalme onafzienbare watervlakte een reine spiegel voor het eindeloos blauw des hemels. Lina stond sprakeloos, als menigeen, wien voor bet eerst dien aanblik treft: de eeuwigheid in beeld gebracht, bet onomvatbare aanschouwelijk. Wie vindt bier woorden? Buigt ongeloof bier niet beschaamd bet hoofd Is daar een andere uiting voor wat nu omgaat in een men- scbenziel danstil aanbiddend neder- zinken? „Kijk onze kleine dweepster eens", sprak Frank op Lina wijzend, maar zijn vrouwtje viel fluisterend zacht afwerend in: „Be derf baar 't rein genieten niet door een banaal gezegde, Frank, voor ons is 'fc schouwspel niet langer nieuw en toch, niet waar, blijft de betoovering groot, de indruk overweldigend. O, laat baar" Den volgenden morgen, vroeg uit de veeren. Haar vriendjes sliepen noch. Lina, trouwens aan vroeg opstaan gewend, wilde geen oogenblik verloren laten gaan. Zij bad met volle teugen van den heerlijken avond genoten, de zee bewonderd in den purperen gloed der laatste zonnestralen, dan zilver spiegelend in den glans der volle heldere maan; de morgenstond die immers goud belooft, gaf ongetwijfeld ander, doch niet minder schoon te aan schouwen. Fluks! fluks uit bed en dan op weg, de duinen op en naar de bosschen Halt! Op de hoogteverrukke lijk vergezicht. In wazige nevelen, lucht en water samenvloeiend, klinkt 't eeuwig ruiscben zachter nog dan gistereneen zoet een teeder fluisteren, een geheimzin nig suizelen als 't ritselen van den wind door 't dennenboscbDeed nu de zee haar denken aan baar bosschen, waar zij als kind met baar vader dwaalde Zij glimlacht bij de berinnering. Ach ja, des harten grootste drang isbinden, samenvoegen en wat een echo schijnt van onze eerste liefde, boeit tot verrukkens, tot aanbiddens toe. Afdalend nu, langs de zandige, met zilver mos omlijstte paadjes, tusscben glinste rende helm en lage eikenstruiken, bier en daar met geurige kamperfoelie omstren geld, vond zij aldra den weg die voerde naar bet boscb. Zij plukte zich een ruiker van fijne wilde bloemen, en van met dauw besprenkeld varenkruid en vlijde zich dan neder op den zacbten blanken grond om uit te rusten. Om uit te rusten; maar meer nog om te luisteren naar bet heerlijk lied der nach tegalen, weerklinkend als een godspraak door de groote stilte Hoe lang zij toefde? Veel langer dan zij zelve wist of had bedoeld, 't Was als een zoete zomerdroom, die „haar betooverd hield gevangen"Dat hartverheffend lied, die teedere liefdesmelodie, de friscbe zuivere lucht, dat zangerig ruiscben in de verteO!Een nooit gekend gevoel van zaligheid doortintelt ganscb baar wezen. In een onbeschrijfe- lijken drang om iets of iemand aan baar hart te drukken, strekt zij de armen uit Straks als zij tot bare vriendjes weer gekeerd, het schertsend klein verwijt moet hooren, dat ze ongetwijfeld beeft geslapen: zoo lang te toeven! blijft zij bet antwoord evenwel niet schuldig en lachend klinkt bet: „Wat woudt jullie van slapen spreken? Gij langslapers! gij zijt niet waard te leven in zoo heerlijke omgeving, durft gij u zeiven buitenmenschen noe men? En morgen, als na nog een middag van heerlijk genieten en na een avond aan dien van gisteren gelijk, 't valiesje wordt gepakt en de terugtocht wordt aanvaard, klinkt bet niet klagend van haar lippen „zoo kort! zoo kort! Ach nu reeds!" maar dankbaar en tevreden: „O! ik mocht genieten, zóó genieten!" En zie, behalve 't glinsterend, kleurig moois dat zij niet zonder moeite voor Jan en Wim heeft buitgemaakt, voert ze nog iets anders meê naar huis. 't Is of ze een lucht- een badkuur heeft gedaan van vele dagen, vele weken. Verfrischt, ver kwikt, bemoedigd, keert ze weer tot hare buisgenooten en tot baar werkkring. Yer- frischt, verkwikt hervat ze haar ganscb niet lichte taak. Yaak is 't haar of zij 't ruiscbend lied der zee, bet heerlijk stemmend vogelenkoor nog weder boort. Yan beiden klinkt een blijde nagalm in baar hart, een zegen daalde noder in haar onbedorven kinderlijk gemoed en o, die zegen komt ten goede aan hare omgeving en aan de jonge harten, barer leiding toevertrouwd. Utrecht, Juli 1897. Arno. Gevonden voorwerpen. Een donkere bril (London smoke) met étui. Geilluslreerden Gids door Guide illustré de Illustrated Guide of verkrijgbaar en vente chez to be had bij alle tous les libraires at all booksellers boekhandelaren Prix Price voor 10 cent. 25 centimes. 10 cent. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) J. A. WiLLEKES Dll BOIS. Middelb., L. St. Pieterstraat A 79. Apotheek. L. K. VAN DER HARST J.Jz., Middelb., Pottenmarkt ït 412 Wed. A. A. NONHEBEL ZOON, Middelb., Langed. A 8g.'

Domburgsch Badnieuws | 1897 | | pagina 2