Advertentiën en Adressen. Groote Zaal van het Badpaviljoen. Zaterdag 14 Augustus 1897, DANSMUZIEK, CONCERT WEENER DIMES SOLISTEN ORKEST DANSMUZIEK, WIT ONS DORP TE VERTELLEN GIF, WALGHERB1T. Antiquities, Pictures, Hulp-Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Hulp-Postkantoor Geopend: op werkdagen van 8,302.30 en 5,306,30 uren. Op Zondagen van 7,tot 8,en van 10,3011,30 uren voorm. Bodeloop MiddelburgDomburg. Vertrek van Middelburg vrm. 3,55 nm. 12,40 Domburg 5,10 1,55 Aankomst te Domburg 7,05 3,55 Middelburg 8,25 5,10 Bodeloop DomburgWestkapelle. Vertrek van Domburg vrm. 7,15 nm. 4, Westkapelle 3,50 12,05 Aankomst te Domburg 5,05 1,50 Westkapelle 8,25 5,15 Bodeloop DomburgAagtekerke. Vertrek van Domburg vrm. 7,15 nm. 3,55 Aagtekerke 6,35 3,25 Aankomst te Domburg 7,10 4, Aagtekerke 7,40 4,30 NB. Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 8,301,30 en 5,30—6,30 u. Zondagen 8,3011,80 u. Alles Spoortijd. Vreemdelingen, die inlichtingen wen- schen omtrent Walcheren, behoeven niet verlegen te zijn. Zij kunnen ze gratis be komen, hetzij schriftelijk van de besturen der Vereenigingen tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg en te Vlissingen, hetzij mon deling aan de informatie-bureaux dier Vereenigingen, gevestigd: te Middelburg: Groote Markt, I 15; te Vlissingen: IJzeren Brug, F 1-2. Tot het verstrekken van inlichtingen aan vreemdelingen zullen verder bereid bevon den worden de heeren H. M. Kesteloo, secretaris der gemeente Domburg, West straat D 20 aldaar, en J. W. Perbels, bode der gemeente Veere. Wenken voor Wielrijders. Wielrijders moeten, op daartoe kenbaar gemaakt verlangen van voerman, berijder of geleider, bij het tegenkomen en het voorbijrijden van paarden hunne voertui gen tijdig doen stilstaan en zich aan de zijde van den voorbrjrijder naast hunne voertuigen plaatsen (Prov. reglement op de wegen, art. 103 1). Zij mogen zonder tijdige waarschuwing geen paarden voorbijrijden (als boven, 2). Te Middelburg mag op de wandelwegen en paden (bolwerken) rond de stad, op de klinkerpaden en op het verhoogde gedeelte der markt niet worden gereden. Te Vlissingen mag niet worden gereden op den Noordzee-boulevard en op de trot toirs. De trottoirs van den Badhuisweg mogen wel bereden worden, doch niet des Zondags na 12 uur. In de kom der gemeente Serooskerke (W.) mag niet sneller worden gereden dan een voetganger stappen kan. In Oost- en West-Souburg mag niet op de klinker- en zijpaden worden gereden. In de meeste gemeenten is voorgeschre ven, dat des avonds eene brandende lan taarn moet gevoerd worden. Op Zeeduin is een cement lawntenis- baan gemaakt, die, na aanvrage aan de badgasten ten gebruike zal worden afge staan. AMUSEMENTEN. Kinderbal tot 9 uur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 ure. Houders ran kaarten hebben vrijen toegang. Woensdag 18 en Donderdag 19 Aug. 1897, te geven door het ondeb dibectie tan Prl. HENRIETTE DüBNBERGER. Entrée f 0,50. Aanvang 8 ure. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Houders van dagkaarten met bijbetaling van 25 cent. Zaterdag 21 Augustus 1897, Einderbal tot 9 uur. Entrée 25 cent. Aanvang 7 nre. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Uitstapjes per rijtuig;: Naar de steden Middelbui'g, Vlissingen Yeere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat er gelegenheid tot het huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. NB. Het overrijden over Zeeduin is, na verkregen vergunning, veroorloofd, doch alleen in de richting van het achterhek naar het voorhek. Bet rijden over het landgoed Overduin is voor de zomermaanden weder toegestaan. door 6) F. NAGTGLAS. Daar de burgemeester geen man van het woord is, en de oudste wethouder een zeer eenvoudige boer, is dokter Seliö- mann met moeite overgehaald om de „Voordraag", gelijk hij zegt, te doen. Toen allen eindelijk gezeten waren, trad hij dan achter de lessenaar en hield als wethouder van onderwijs een toespraak in een zoo wonderlijke mengeling van Hoog- en Nederduitsch dat niemand er iets van verstond, en er nog minder van begreep. Dit verhinderde echter niet dat er daverende toejuichingen volgden, toen hij onzen braven meester namens de Hooge Regeering de zilveren eerepenning voor vijftig jaren trouwen dienst overhandigde, en daarna de prachtige armstoel schonk, waarin ons meesterske reeds onrustig zat te wiegelen De wethouder werd vervan gen door den schoolopziener, die van onzen ouden meester zoo veel goeds en voor treffelijks voorlas, dat men geneigd zou wezen aan een vergissing te denken, daar de achtbare man reeds voor jaren aan ieder die het hooren wilde, heeft gezegd, hoe het meer dan tijd werd om het ver sleten suffe kereltje op stal te zetten. Onze onderwijzer hoort al dien lof vol komen bedaard aan en in den flauwen blik waarmee hij den schoolopziener aan ziet is letterlijk niets te lezen, en het schijnt als of al zijn krachten naar lichaam en geest worden vereischt om zich op den sterk veerende stoel behoorlijk in even wicht te houden. Zoo raakte hem waar schijnlijk slechts even de knetterende slag, waarmee de opziener besloot, en wel de wensch dat deze goede en getrouwe dienst knecht ter zijner tijd in zou gaan tot de vreugde zijns Heeren. Meester hoopte dat ook wel, maar zou toch graag nog enkele jaartjes bij zijn mooie rozen, tulpen en anjelieren, maar vooral bij zijn lieve zorgzame kleindoch ters blijven. Na den schoolopziener kwam de predi kant met een eenvoudig woord uit het hart voor het hart. Veertig jaren hadden zij elkander gekend, en nooit ongenoegen gehad, en toen de dominee van achter de lessenaar kwam en meester de hand drukte, werd het beiden te machtig en rolden de waterlanders langs de wangen. „Dankje wel, lieve dominee," stamelde onze mees ter, „God alleen kan u en uwe vrouw vergelden, wat ge altijd voor mij en de mijnen zijt geweest in dagen van vreugde en van groote droefheid, vooral toen mijn lieve beste Kaatje heenging!" Zóó wel sprekend maakt het hart, dat er niemand in de zaal was, wiens oogen niet vochtig werden. Ambtgenooten, die reeds lang begeerig^ naar de lessenaar hadden gekeken, kregen nu gelegenheid om te spreken en al» hagelsteenen bij een donderbui kletterden lofspraken en zegewenschen. Wanneer onze oude meester slechts een tiende der deugden bezat hem dien morgen toegekend, waren medaille en stoel eigenlijk bespottelijke huldeblijken en verdiende hij minstens een standbeeld op bet schoolplein, waarvan het brons tegen het groen der linden schoon zou uitkomen. Niemand der sprekers had ooit volmaakter onderwijzer en voortreffe lijker mensch gekend, natuurlijk zeker iemand uitgezonderd, wiens naam in de diepste diepte van het hart geschreven stond. Alle toespraken kwamen daarop neer, hoe het tijd werd, dat onze goede meester de beste rust zou gaan genieten, of, gelijk de ontvanger het uitdrukte, dat het voor Muller tijd werd om te gaan hemelen. Eindelijk werd het ook tijd om te eindigen, wat de burgemeester zóó kort en krachtig deed, als of hij met een voor hamer een tik op het aanbeeld gaf. Toen stak hij meester de harde handen toe zeggende„Pieter, je hebt je kras ge houden! Kerel, God zegene je!" Wat er nu verder in het geheel over hoop gehaalde huis van den meester voor viel, ligt niet op mijn weg om te verbalen. Er werd gegeten en gedronken, gebabbeld, gelachen en gezongen, zoo genoegelijk dat de uren omvlogen als minuten. In het dorp wapperden de vlaggen, juichten de kinderen en knetterden voet zoekers en zwermers. Kortom, het was een onvergetelijke feestdag. Onze goede meester ligt al sedert jaren onder een der heuveltjes nevens de grijze kerk. De door de kleindochters daarbij geplante treurwilg, is reeds een schaduw gevende boom geworden. Ouden van dagen spreken nog wel van meester Mul ler. Hij was een eerlijk, trouwhartig man, een goed dorpsgenoot, een braaf Christen, maar een slecht onderwijzer. De oorzaak lag echter buiten hem, want naar menschelijk oordeel, was de brave man minstens dertig jaren te vroeg gebo ren, of had dien tijd te lang geleefd. Hij paste niet meer in de lijst van zijn' tijd. Zijn asch ruste in vrede! En hiermede breng ik aan den lezer een vriendelijken afscheidsgroet. De Bilt, Juni 1897. Geillustreerden Guide illustré Illustrated Guide Gids door de of verkrijgbaar en vente chez to be had bij alle tous les libraires at all booksellers boekhandelaren Prix Price voor 10 cent. 25 centimes. 10 cent. LMDJirai" Antiquiteiten (Delftseh Aardew., Porselein, Zil verw.) J. A. WILLEKES DU BOIS, Middelb., L. St. Pieterstraat A 79. M. I. DE GROOT, Notarisbuis, Middelburg. Apotheek. L. K. VAN DER HARST J.Jz., Middelb., Pottenmarkt K 412. Wed. A. A. NONHEBEL ZOON, Middelb., Ranged. A 88.

Domburgsch Badnieuws | 1897 | | pagina 2