ONZE BADPLAATS. In hei hötel „de l'Hurope". Aantal personen dhr. Andriesen en fam. 8 Antwerpen, dhr. A. des Arts id. dhr. en Mevr. P. L. de Bruijne-Mees en fam. 5 Middelburg, dhr. Carlos de Bury Antwerpen, dhr. de Crane id. dhr. Gerlach v. St Joosland Voorburg, dhr en Mevr. Jansen 2 Gent. dhr C. Kalff Amsterdam, dhr. Ed. Kolff Antwerpen, dhr. A. Lijnen id. dhr. J. Latimere id. dhr. A. v. Nuffelle en fam. 3 id. dhr. Sa fan je en fam. 4 Brussel, dhr. Siegers Vlissingen. In het „Pension Bellevue". Mej. Beugel Middelburg. Mevr. Campbell Ede. Mejuffr. van Slee Middelburg. In het „Café Schrier". dhr. B. H. van Grol den Haag. dhr. H. Philips Amsterdam. In „de Roode Leeuw", dhr. A. Baart Gorinchem. dhr. H. Bonne Brugge, dhr. J. Buschman Antwerpen, dhr. J. Herzee Heinkenszand. dhr. L van Houtte Brugge, dhr. J. Timmermans Middelburg, dhr. J. van der Ven Antwerpen, dhr. J. Zuidweg Heinkenszand. Gebruikte Baden. Heeren Dames Totaal. Van 8 tot 27 Juni 76 76 Maandag 28 Juni 4 3 7 Dinsdag 29 3 2 5 Woensdag 30 7 2 9 Donderdag 1 Juli 3 2 5 93 9 102 maand seizoen Reisgelegenbeden. Dagelijks van Middelburg naar Domburg een tramomnibus des nam. 1ure (afrit Groote Markt, Nederlandsch koffiehuis J. M. van dee Habst) en terug van Domburg des nam. 8 ure (afrit Hótel Schuttershof). Prijs f 0,75 enkele reis en 1,25 voor heen en terug op den zelfden dag. Voor bet badseizoen zijn nog te buur: 4 kamers 1 kamer 4 kamers 1 kamer 1 2 kamers dorpstr id. id. markt id. zuidstr. id. weststr id. schot- sche h. heeren straat tot Augustus met Aug. Hulp-Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Hulp-Postkantoor: Geopend: op werkdagen van 8,302.30 en 5,306,30 uren. Op Zondagen van 7,tot 8,en van 10,3011,30 uren voorm. Bodeloop MiddelburgDomburg. Vertrek van Middelburg vrm. 3,55 nm. 12,40 Domburg 5,10 1,55 Aankomst te Domburg 7,05 3,65 Middelburg 8,25 5,10 Bodeloop DomburgWestkapelle. Vertrek van Domburg vrm. 7,15 nm. 4, Westkapelle 3,50 12,05 Aankomst te Domburg 5,05 1,50 Westkapelle 8,25 5,15 De Baddokter J. H. Dunvis is dagelijks te consulteeren in het Badpa viljoen of op het badstrand des morgens tusschen 11 en 12 uren. WONINGEN. Gelegenheid tot het Haren van Wouin gen en gemeubileerde Kamers bij parti culieren. BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd: gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt f 0,10 per week1, 3,— wed.Klopmeijer F. Janse. wed v. d. Hage van der Halen. J Minderhoud Hz. L Louwerse. J. Sinke. Mej Hoek. C. Corré. J. H. van Enge len. Jacob Passenier Bodeloop DomburgAagterkerke. Vertrek van Domburg vrm. 7,15 nm. 3,55 Aagtekerke 6,35 3,25 Aankomst te Domburg 7,10 4, Aagtekerke 7,40 4,30 NB. Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 8,301,30 en 5,30—6,30 u. Zondagen 1,30ll,30u. Alles Spoortijd. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 4 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 V2 uur Ds. C. v. d. Hoeven Je. Nam. Geen dienst. Gereformeerde kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoobn. AMUSEMENTEN. Uitstapjes te voet: Naar de manteling en door het overbosch van de buitenplaats Duinvliet terug ('/2 uur). Naar de manteling over het landgoed West- hove en door het Overbosch van Duin vliet terug uur). Naar het landgoed Schoon-oord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duin beek of van Berkenbosch terug (l'/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3'/2 nren). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Uitstapjes per rijtuig: Naar de steden Middelburg, Vlissingen Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat er gelegenheid tot het huren van rijtuigen? tegen vaste prijzen. NB. Het overrijden over Zeeduin is, na verkregen vergunning, veroorloofd, doch alleen in de richting van het achterhek naar het voorhek. Met den aanvang van den vijftienden jaargang van het Domburgsch Badnieuws, bevelen wij ons blaadje weder in de wel willendheid van belangstellenden in Dom burg aan en brengen een welkomstgroet aan de bezoekers onzer badplaats. Het deze week geopende badseizoen laat zich niet ongunstig aanzien. Bijna alle particuliere woningen zijn verhuurd en ook in de Hotels, al zijn zij op dit oogenblik nog niet vol, is veel besproken. Reeds in het begin van Juni waren hier enkele logeergasten aangekomen en sedert Pinksteren werd er gelegenheid gegeven tot het nemen van zeebaden, waarvan tamelijk gebruik gemaakt werd. De storm, die in den morgen van den 19 Juni het zeewater tot hoog tegen de duinen opstuwde, heeft ook op het badstrand nog eenige schade aangebracht. Een tiental tenten en tentjes die zich reeds op het strand bevonden, zijn stuk geslagen en weg gespoeld, maar de verschillende brokstukken werden gelukkig later weder opgevischt zoodat de schade zich bepaald tot eenige reparatie en werkloon. Maar de manteling heeft veel geleden, er zijn daar enkele boomen omgewaaid en van het groen is veel bedorven. Wanneer men van de duinen de bosschen beschouwd, is het als of een vuurgloed daarover is heengestreken, zoo verlept en als verschroeid zien de armen boomen er uit. Gelukkig is sedert dien storm het weer veel verbeterd en hebben wij reeds eenige warme zomer dagen gehad. Er hebben geene groote veranderingen in het dorp plaats gehad. Het Pension Bellevue" is wat vergroot, bij het „Café Schrieris eene zaal aangebouwd en aan het einde der Noordstraat is eene nieuwe winkel verschenen, waar de vroegere kaste lein uit -het badpaviljoen in een soort bazar of toko de meest verschillende zaken voor bezoekers te koop aanbiedt. In de straten zijn verscheidene jonge olmen en linde boomen aangeplant, die ons de hoop geven, dat wij binnen enkele jaren weder door lommerijke straten zullen kunnen wandelen. Op de duinen aan de oostzijde van het badstrand heeft de heer Vbbebubg het door hem verleden jaar aangekochte terrein, voor een groot deel genivelleerd en daar omheen een slingerenden weg aangelegd en gehard en is hij voornemens in het najaar met het bouwen te beginnen terwijl tevens een bordje aankondigt dat aldaar nog bouwterrein te bekomen is. De buitenplaats Duinvliet hoewel tot eene andere gemeente behoorende, maar door het overbosch en de manteling van zoo groot belang voor onze badplaats, stond verleden jaar te koop en heeft thans, ten minste gedeeltelijk, een kooper gevonden en de nieuwe eigenaar de heer Geblach van St. Joosland heeft de plaats reeds metterwoon betrokken. Het over- bosch, het eigenlijke voormalige Duinvliet is nog in het bezit der vroegere eigenares en wordt de vrije wandeling aldaar nog steeds aan de badgasten toegestaan. Het Badpaviljoen is reeds sedert eenige weken geopend. In de Bepalingen omtrent het verkrijgen van toegang zijn eenige ver- an deringen gebracht, die men in het begin van dit blaadje lezen kan. Eene goede piano bevindt zich in de groote zaal en de leestafel is van verschillende couranten en tijdschriften behoorlijk voor zien. Maandag 28 Juni werd in het Raadhuis alhier eene vergadering gehouden van belangstellenden in de badplaats Domburg; door 27 personen was aan de oproeping gehoorgegeven. Door den burgemeester, die zich met de leiding belastte, werd het doel der bijeenkomst uiteengezet en voorgesteld, dat de aanwezigen zich als commissie zouden constitueeren en een bestuur kiezen om verschillende plannen, die tot het vei-meerderen van den bloei van Domburg zouden kunnen leiden en waarvan enkele kortelijk werden opgenoemd, nader voor te bereiden en uit te werken. Hiertoe werd besloten en tot voorzitter gekozen de heer E. L. Babon van Habden- beoek, tot vice-voorzitter de heer H. J. Boogaebt, tot secretaris de heer H J. E. Geblach en tot penningmeester de heer A. Lantsheee. Daarna werd nog het woord gevoerd door den heer Nagtglas Vebsteeg, ingenieur te Bussum, die eene tramverbin ding over Westkappelle met Vlissingen besprak en gaarne wenschte te weten of hij bij zijne plannen ook op de medewerking van deze vergadering zou kunnen rekenen. Hierop volgden eenige teekenen van instemming en verklaarde de voorzitter dat hij sterk vóór een tram was en dat men op zijn steun, ook als burgemeester, vast kon rekenen, daar hij overtuigd was dat een dergelijk middel van vervoer de eenige manier was om Domburg tot grooteren bloei te brengen en vooruit te doen gaan. Minder bemoedigend voor de voorstanders van een tram waren echter de woorden die de heer Nagtglas later nog aan zijne rede toevoegde nl. dat het nog wel enkele jaren zoude duren voor den tram verbinding in exploitatie zou kunnen worden gebracht, omdat zoovele verschillende belangen daarbij in het spel warenhet rijk, de provincie, de polder en de gemeenten, zoodat nog vele bezwaren moesten worden uit den weg geruimd. De tramomnibus, die 1 Juli den dagelijk- schen dienst tusschen Middelburg en Domburg weder heeft hervat, blijft dus voor- loopig nog het eenige publieke middel van vervoer, tenzij misschien de nieuwe commissie daarin op eene of andere wijze kan voorzien, maar ook zonder die meer snelle verkeersmiddelen heeft Domburg toch zoovele goede bekenden, die zich gaarne er heen begeven om er eenigen tijd. te vertoeven, dat het ons dezen zomer ook wel niet aan bezoekers zal ontbreken, aan wien hierbij een zoo aangenamen mogelijk verblijf van harte wordt toege- wenscht. Domburg 1 Juli 1897. H. J. B.

Domburgsch Badnieuws | 1897 | | pagina 2