omtrent den toegang tot het Badpaviljoen. ZEIST" VREEMDBLTtTGElSrLIJ'ST. Het Domburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f Ir— «iJQfir het Buitenland 1,25; afzonderlijke Hommers f 0,10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0,60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBUEG, bij den Heer H. M. Kesteloo; te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Juttirg St. Pieterstraat F 33. Aan de inteekenaars wordt bericht, dat bij het laatste nummer van het Domburgsch Badnieuws (no. 13), over het abonnement zal beschikt worden. D0M1MCHE ZEEBADI11CBTM. BEPALINGEN Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde vrij, uitgezonderd bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden, wanneer entrée van het publiek geheven wordt. Overige lokalen met een toegangkaart verkrijgbaar aan het Paviljoen, volgens onderstaand tarief: per dag 25 cent per persoon tot een maximum van 1,50 voor een gezelschap. i per j 2 persouen j 3 of meer pers. I persoon. uit één gezin, uit één gezin. Aangekomen vreemdelingen per week 1,50 2,50 4, maand 5,8,9, seizoen 10,14,18, Houders van kaarten hebben steeds toe gang tot alle lokalen gedurende de uren het gebouw voor het publiek geopend is. Commissarissen behouden zich het recht voor in bijzondere gevallen over groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde, te beschikken. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 19 Sept. vrm. 11,34 Zondag 20 12,7 Maandag 21 12,36 V. M. Dinsdag 22 nam. 1, Woensdag 23 1,30 Springtij. Donderdag 24 1,58 Vrijdag 25 2,30 Zaterdag 26 3,5 Gebruikte Baden. Heeren. Dame9. Totaal. Vrijdag 11 Sept. 15 16 31 Zaterdag 12 12 16 28 Zondag 13 2 2 4 Maandag 14 11 20 31 Dinsdag 15 12 19 31 Woensdag 16 10 10 20 Donderdag 17 10 12 22 September. Aantal ■personen van 10 tot 17 In het dorp: Mej. A. M. E. van Adrichem dhr. C. J. Boogaert Mej. Brouwer Miss Chapin Mej. J. J. Clumenée Miss Cullen Mej. HoJm Miss Lewis dhr. en Mevr. Métin Freule S. Schorer dhr. H. vau Steen wijk Miss Witzel In het Badhhtel: dhr. A. F. Caspers dhr. A. van Harpen Kuijper dhr. A. Möhlau Mrs. Raphael dhr. Jhr. Mr. J. W. M. Schorer dhr. Dr. Schultz dhr. Jhr. J. D. Six Miss Warburg In het Schuttershof: dhr. Eduard Charle Mej. Marie Halet dhr. en Mevr. Francis Ki- riels 2 dhr. Fr. Lieftinck dhr. Jhr. H. M. Speelman dhr. Ridder dc Vrieze In het hötel „de PEurope" dhr. Lups In „de Roode Leeuw", dhr. J. Baard dhr. A. de Fie Mej. de Fie Zierikzee. Arnhem. Middelburg. Providence U. S.A. Middelburg. Washington U. S. A. Middelburg. Providence U. S. A. Brussel. Haarlem Amsterdam. Washington S.A. Apeldoorn, id. Dusseldorf. Londen. Haarlem. Munchen. den Haag. Londen. Brussel, id. id. Haarlem, id. Bloemeudaal. Brussel. Rotterdam. Brussel, id. 7) VII. 72 95 167 Openbare Godsdienstoefening'. Zondag 20 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9'/, uur Ds. C. v. d. Hoeten Je. Nam. Geen dienst. Gereformeerde kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. tan den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. tan den Hooen. De Ba<l<ïolit<r- J. H. Duijtis is dagelijks te consulteeren in het Badpa- Tiljoen of op het badstrand des morgens tusschen 11 en 12 uren. DE STR00H0ED7 Domburgsche Novelle. En toen werd er feest gevierd den gan- schen langen blijden dag. 's Middags werd er een rijtoertje naar Westkappel gemaakt en onder 't rijden herinnerde Nelly vroolijk lachend, Habmen aan zijn avontuur van 's morgens, met de woorden „pas op maar Habmen zit 't elastiek van je hoed wel stevig om den knoop?" Aan den ingang van 'fc dorp werd halt gemaakt en uitge stapt, ten einde al aanstpnda Walcheren's roem en trots: xje» beroemden zeedijk te bewonderen. Daarna beklom men den niet minder vermaarden vuurtoren. Van de groote lantaren, den zeeman ten zegen, menig arm jniéleid vogeltje ten ondergang, werden de kunstig geslepen glazen met belangstelling in ©ogenschouw genomen, terwijl daarbij 't gezicht van elkander's gedrochtelijke beeltenis in de glinsterende prisma's allen in een schaterlach deed uit barsten. In de vroolijkste stemming reed het kleine gezelschap weer naar Domburg terug en aan 't middagmaal, waarbij Noba had gezorgd voor Willem's lievelings kost: lekker rundvleesch met jonge dorperwten en als nagerecht aardbeiën met room, dikke, gelijke room, zooals men die alleen te Domburg eet; aan 't middagmaal werd er gedronken en geklonken op de vreugde van het wederzien, op 't lang leven van den jarige, op de vriendschap en met een knipoogje van Willem tegen Nelly op de vrijheid en allen waren recht geluk kig en tevreden. Na tafel deden onze vriendjes een kleine wandeling door 't dorp en vermaakte men zich met liet aardig gezicht van de vroolijke dorpsjeugd, die met hun, voor deze gele genheid keurig uitgedosten trommer aan 't hoofd, in luide vreugdekreten den volke bekend maakte dat de kermis werd inge- trommeld. Daarop stelde Willem vóór, het feest van dezen dag te gaan begraven aan 't bad paviljoen, met een kopje koffie, een likeurtje en voor de beide heeren een lekkere sigaar. Zelfs kleine Heintje mocht voor deze enkele keer eens mee naar boven', ja voor deze enkele keer, werd papa Ten Hove, ofschoon niet zonder tegenspraak van zijn kant door vrouw en zuster er toe bewogen zijn stelregelkinderen passen niet bij de feesten van volwassenen, te laten varen. Doch toen 't lieve kleintje, hongerig en lastig door 't late opblijven, door haar moedertje naar huis moest worden gebracht, lang voordat een der volwassenen hier naar verlangde en Nelly maar mee zou gaan, daar 't voor Noba anders zoo saai was en 't spelletje volgens Willem dus werd verbroken zei Nelly zich, nog even omkeerend, tot haar broeder wendend „Kom Wim je kunt, dunkt me, tevreden zijn, weet je wel dat Leuntje laatst zei, toen Noba haar vertelde dat je van daag dertig werd: Da's 'n kroon^ev mevrouw! We hadden er geen van allen meer aan gedacht je, naar 's lands gebruik, een kroontje te vlechtenmaar nu krijg je op 't eind van je feest toch nog een kroon op 't hoofd." Dit woord van zijn zuster bracht Wil lem weer aanstonds in een goeden luim, trouwens 't moet gezegd worden de tegen woordigheid van z'n ouden vriend deed hem schielijker berusten dan men in zoo'n ernstig, gewichtig geval't heengaan van vrouw, kind en eenige zuster, zou hebben mogen verwachten. VIII. „Die Nel is een lieve meid geworden, vindt je niet Habmen?" zei hij, zijn

Domburgsch Badnieuws | 1896 | | pagina 1