Veertiende jaargang No. 10. ZATERDAG. 5 SEPTEMBER 1896. ZEILT "VZRHïCIEIIS/dCIDELIItsrQ-IElsrijIJ"ST. DOMRURGSCHE ZEEBADIXRICHTING. omtrent den toegang tot het Badpaviljoen. Aangekomen vreemdelingen Hei Concert op 31 Augustus. Het Domburgsch Badnienws verschijnt iederen Zaterdaggedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1,voor het Buitenland 1,25; afzonderlijke Nommers f 0,10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0,60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo; te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benihem Jutting St. Pieterstraat F 33. BEPALINGEN Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde vrij, uitgezonderd bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden, wanneer entree van het publiek geheven wordt. Overige lokalen met een toegangkaart verkrijgbaar aan het Paviljoen, volgens onderstaand tarief: per dag 25 cent per persoon tot een maximum van 1,50 voor een per 2 persouen 3 of meer pers. persoon. uit één gezin, uit één gezin. per week f 1,50 maand 5, seizoen 10, 4,— 2,50 8,— 9, 14,— 18,— Houders van kaarten hebben steeds toe gang tot alle lokalen gedurende de uren het gebouw voor het publiek geopend is. Commissarissen behouden zich het recht voor in bijzondere gevallen over groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde, te beschikken. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 5 Sept. vrm. 11,15 11,58 12,37 N. M. i. 1,42 2,20 Springtij. 3,1 3,45 4,37 Zondag Maandag 7 Dinsdag 8 Woensdag 9 Donderdag 10 Vrijdag 11 Zaterdag 12 De Baddokter J. H. Duijvis is dagelijks te consulteeren in het Badpa viljoen of op het badstrand des morgens tusschen 11 en 12 uren. van 27 Aug. tot 3 Sept. In het dorp: Aantal [ersonen Mevr. van Arkel Utrecht. Mej. van Arkel id. Mevr. Berdenis van Berle- kom Middelburg, dhr. W. de Bruijn Koudekerke. Mej. de Bruijne en familie 2 Middelburg, dhr. en Mevr. Eringa 2 Enumatel. Mej. M. Fokker Middelburg. Mej. M. J. Haringman Colijnsplaat. dhr. C. D. Tielenius Kruijt- hoff Utrecht. Mej. J. Meermans Bruinisse. dhr. Pastoor G. Rengs Middelburg, dhr. J. van Sluijs Hellevoetsluis. In het Badhbtel: dhr. P. J. Appel Amsterdam. Mej. Bouvin den Haag. Mevr. de wed. O. v. "Wave- ren Clifford Nijmegen, dhr. enMevr.Kneppelhout 2 den Haag. dhr. en Mevr. Mauel 2 Keulen. Frau Möhlau en familie 2 Dusseldorf. dhr. Graaf Oberdorff Helsdorf. Mej. J. Reijers Nijmegen. In het Schuttershof: Aantal personen Mevr. Emile Allard en fam. Mevr. Victor Carborinelle en familie dhr. en Mevr. Josse van den Daele dhr. en Mevr. Paul Errera en familie 8 dhr. Jhr. Hoeufft Mevr. H. Jones en familie dhr. en Mevr. Baron Korff en familie dhr. Jhr. Ernest van Loon en familie 4 dhr. Jhr. L. van Loon en familie In het hdtel „de PEurope". Mej. J. Hilger Dames van Voorst Vader 2 In „de Roode Leeuw". dhr. F. van der Molen Mes- man Doornik. id. Brussel. id. Haarlem. Londen. Rusland. Haarlem. Doorn. Crefeld. Ginneken. Boskoop. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 28 Aug. 33 25 58 Zaterdag 29 23 25 48 Zondag 30 31 20 51 Maandag 31 26 25 51 Dinsdag 1 Sept. 21 17 38 Woensdag 2 23 28 51 Donderdag 3 20 20 40 177 160 337 Openbare Godsdienstoefening. Zondag 6 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9'/2 uur Ds. C. v. d. Hoeven Je. Nam. Geen dienst. Gereformeerde kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. Boomsch-Katholieke Kerk. Godsdienstoefening voorm. 11 uur. Eeisgelegenkeden. Dagelijks van Middelburg naar Domburg een tramomnibus des nam. 1 !/a ure (afrit Groote Markt, Nederlandsch koffiehuis J. M. van dee Habst) en terug van Domburg des nam. 7'/2 ure (afrit Hötel Schuttershof). Prijs 0,75 enkele reis en f 1,25 voor been en terug op den zelfden dag. Op Zeeduin is een cement lawntennis- baan gemaakt, die, na aanvrage aan de badgasten ten gebruike zal worden afge staan. Uitstapjes per rijtuig: Naar de steden Middelburg, Vlissingen, Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat er gelegenheid tot bet huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. NB. Het overrijden over Zeeduin is, na verkregen vergunning, veroorloofd, doch alleen in de richting van het achterhek naar het voorhek. Domtmrg:, 29 Augustus. Tegelijk volwassenen en kinderen aangenaam bezig houden is eene gaven, die niet aan ieder een is geschonken. Het is echter volko men gelukt aan Dr. Duijvis, toen hij ons gisteren avond heeft vergast op beelden uit zijn too verlantaarn. Na de geschie denis van Roodkapje en Riket met de Kuif waarbij even prettige als duidelijke uit leggingen werden gegeven, kregen we voor de ouderen meer interessante platen te zien, die zonder twijfel ook meer artistieke waarde hadden. Ik noem uit de vele slechts het Alpenglühen, tafereelen uit Zwitserland, Utrecht, Holland en Zeeland en verscheidene marmergroepen. Alles in herinnering te brengen wat we dien avond hebben gezien en bewonderd, is niet mogelijk, maar het talrijk opgekomen publiek betuigde door herhaald applaus, telkens aan den vertooner zijn bijval. Wanneer dan ook een volgend jaar Dr. Duijvis weder zich de moeite mocht willen getroosten ons zijne lichtbeelden te ver- toonen, zal het hem zeker niet ontbreken aan de belangstelling, die hij met zijn werk ten volle verdient. G. J. S. Bij gelegenheid van den jaardag van Hare Majesteit de Koningin had des avonds het aangekondigde concert in het Badpaviljoen plaats. Voor een vrij talrijk publiek deden zich hooren Mevrouw Spoel-Pfeiffer (sopraan) en de Heeren Abnold Spoel, 1 eeraar aan de Kon. Muziekschool te 's Gravenhage (bariton), Max Mossel, Professor aan het conservatoire te Birmingham (viool) en Louis Schnitzler (piano). De soiree werd geopend met het staande aangehoord Wilhelmuslied, oude toonzet ting, en voorts met geringe wijziging het programma gevolgd. Alle artisten kweten zich met lof van hunne taak, die evenwel voor de viool en voor de beide zangstemmen niet verge makkelijkt werd door de te hooge stem ming van de piano. Wij stippen slechts aan, dat Löwe's ballade Archibald Douglas", als ook het lied „Twee Kerelenvan Benoit, vol uit drukking door den heer Spoel voorge dragen, de door Mevrouw Spoel gezon gen liederen Moeders liedjen" van L. Schnitzler en het geestige „ln Oud-Hol- landtvan Arnold Spoel), de schoon voor piano bewerkte „Danse antiquevan den Heer Schnitzler door hem zeiven gecom poneerd, en Svendsen's viool-romance door den Heer Mossel, naar ons voorkwam bijzondere waardeering ondervonden. Ook de beide duetten door den Heer en Mevr. Spoel voorgedragen, vonden warmen bijval. Bij een avond als deze komt het wel bijzonder op de stemming der toehoorders aan. Geheel daarin was het veelzeggende m

Domburgsch Badnieuws | 1896 | | pagina 1