DE BADPLAATS DOMBURG. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal, van 15—28 Juli 53 53 Maandag 29 Juli 2 2 Dinsdag 30 Woensdag 1 Juli Donderdag 2 6 3 9 61 3 64 De Baddokter J. H. Duijvib is dagelijks te consulteeren in het Badpa viljoen of op het badstrand des morgens tusschen 11 en 12 uren. WONINGEN. Gelegenheid tot het Huren Tan Wonin gen en gemeubileerde Kamers bij parti culieren. BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd: gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt f 0,10 per week1, maand3, seizoen 6, Reisgelegenheden. Dagelijks van Middelburg naar Domburg een tramomnibus des nam. 1 '/2 ure (afrit Groote Markt, Nederlandsch koffiehuis J. M. van dee Harst) en terug van Domburg des nam. 8 '/2 ure (afrit Hótel Schuttershof). Prijs f 0,7 5 enkele reis en f 1,25 voor heen en terug op den zelfden dag. Voor bet badseizoen zijn nog te huur 2 kamers weststr. C. Corrée. 4 n id. G. van de Putte. 4 markt tot Augustus Jan Minder- houd. 4 dorpstr. tot Augustus F. Janse. 4 noord straat wed. Hendrikse 3 a schuit- vlotstr. G. Passenier. 2 wijn- gaardstr. Jacob Minder- houd. 1 kamer zuidstr. J. Sinke. Een huis met 7 ka mers en keuken noord straat vanaf 15 Juli M. J. Scheijbe- Een huis ler. met 5 ka mers en keuken markt vanaf 2 Aug. Jan Minder- houd. Een huis met 9 ka mers weststr. Schuttershof. Het Hof te Domburg. id Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Postkantoor: Geopend: op werkdagen van 8,502,50 en 5,50—6,50 uren. Op Zondagen van 7,208,20 en van 10,5011,50 uren voorm. Bodeloop MiddelburgDomburg. Vertrek van Middelburg vrm.4,15nm. 1, Domburg 5,30 2,15 Aankomst te Domburg 7,25 4,15 Middelburg 8,45 5,30 Bodeloop DomburgWestkapelle. Vertrek van Domburg vrm. 7,35 nm. 4,20 Westkapelle 4,10 12,55 Aankomst te Domburg 5,25 2,10 Westkapelle 8,45 5,35 Bodeloop DomburgAagtetcer/ce. Vertrek van Domburg vrm 7,35 nm. 4,15 Aagtekerke 6,55 3,45 Aankomst te Domburg 7,30 4,20 Aagtekerke 8,4,50 NB. Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Westkapelle, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 8,501,50 en 5,506,50 u. Zondagen 8,50-11,50 u. Alles Amsterdamsohe tijd. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 5 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. C. v. d. Hoeven Je. Nam. Geen dienst. Gereformeerde kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. AMUSEMENTEN. Uitstapjes te voet: Naar de manteling en door het overbosch van de buitenplaats Duinvliet terug C/a uur). Naar de manteling over het landgoed West- hove en door het Overbosch van Duin vliet terug uur). Naar het landgoed Schoon-oord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (l'/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs het land goed Zeeduin. (3 uur.) Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te bezien (3'/2 uren). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. Nu het badseizoen geopend is en het Domburgsch Badnieuws weder verschijnt, om aan vreemdelingen verschillende inlich tingen te geven en hunne namen in de vreemdenlijsten op te nemen, wil ik in dit eerste nommer een kort overzicht geven van den toestand der badplaats op dit oogenblik. Vroeger dan andere jaren zijn in dit voorjaar de meeste particuliere woningen voor badgasten geschikt, verhuurd geworden en reeds vóór Juni waren enkele logeer gasten hier aangekomen. De gelegenheden die nog open zijn om te huren vindt men op eene andere plaats in dit blaadje ver meld. De hotels zijn nog niet vol, maar er schijnt toch veel besproken te zijn en de meeste familiën komen eerst na half Juli hunne vacantie hier doorbrengen. Van 15 Juni af werd gelegenheid gegeven om zeebaden te nemen, maar hoewel het weer niet slecht te noemen was, maakte toch de Noordelijke wind die ettelijke dagen aan het strand woei, dat er nog weinig behoefte gevoeld werd aan een verfrisschend zeebad; in de veertien dagen voor de officieële opening werden slechts 53 zeebaden genomen, doch wij willen hopen het nu spoedig wat drukker zal gaan en het getal 4073, zijnde dat der baden die den vorigen zomer werden gebruikt, dit jaar nog zal worden overtroffen. Van uiterlijk, wat aanbouwingen betreft, is Domburg sedert verleden jaar weinig veranderd. Alleen moet ik melding maken van een tweede houten Noorsch gebouw dat niet ver van de villa van den heer Sommerhoff in het vroon tegen den dricht der manteling, voor de dames Diepenbrügge geplaatst wordt. Het is grooter dan het eerste en naar het mij voorkomt ook netter model. Voorts is nog in de Noord straat een huisje eene verdieping opgetrok ken en worden daar door de eigenares MejFlorusse kamers met pension verhuurd. Niet tot verfraaiing van die straat strekt de houten tent of kraam, waarin dhr. L. van der Weele verschillende artikelen voor badgasten te koop aanbiedt en evenals bv. de Bazar beneden in het Badpaviljoen en de verschillende andere winkeliers, hoopt op „het welvaren van de Negotie Verder zijn er nog twee Pensions gekomen. Een op den Noordweg in de zoogenaamde Brood/eisten een in de Weststraat onder den naam „Pension BellevueDaar er zich tot heden echter nog geene pension- naires hebben aangemeld, valt er over de qualiteit dier inrichtingen nog geen oordeel te vellen. Het groote plan van een of meer Bel gische heeren tot aanbouw van een hótel op het duin, schijnt in duigen gevallen te zijn. Wel is grond aangekocht en zelfs dezen winter een weg daar heen geprojec teerd, maar er is nog geen steentje aange voerd en men zegt dat er weinig kans bestaat dat het er ooit komen zal. Ook voor eene Boomsche kerk of kapel is reeds tweemalen terrein afgebakend, maar van een gebouw is nog niets te zien evenmin als van de electrische tram, die van Vlissingen over Zoutelande en West- kappelle naar Domburg loopen zou. Toch schijnt het tot stand komen van die tram meer een questie van tijd te zijn, want het kapitaal moet voorhanden en de weg reeds opgenomen en in kaart gebracht zijn, van eene verleende concessie heb ik echter nog niet gehoord. Dit jaar zullen wij het in elk geval nog maar met de omnibus van dhr. van der Weele moeten doen, die deze week zijn dienst weder begonnen is en zelfs het tarief wat heeft verlaagd, althans voor een enkele reis, die van 1,op f 0,75 is gebracht. Sedert het aantal fietsrijders zoo ontzet tend is toegenomen en nog dagelijks ver meerdert, is de strijd om het bestaan voor eene omnibus onderneming, vooral als het eene verbinding betreft als bv. tusschen Middelburg en Domburg, bijna niet meer vol te houden, hetgeen voor hen die hunne stramme ledematen niet meer aan een fiets durven toevertrouwen wel een groot be zwaar is; maar wie wil nu eene onderne ming op touw zetten, wanneer met bijna mathematische zekerheid kan voorspeld worden, dat er slechts verlies van te wachten isP Voor hen die van het rijwiel gebruik maken of het willen leeren, zijn hier thans twee gelegenheden geopend, waar men die voertuigen kan huren en waar men bij onverhoopte averij zijn machine kan laten repareeren. De eene is in „de Roode Leeuw op de markt, de andere bij de Ligny Mr. Smid in de Weststraat. Nog schijnt de pikeur van de manege te Middelburg voornemens te zijn hier gedurende het badseizoen een drietal rijpaar den te stallen, ten dienste van hen, die een toertje te paard in den omtrek mochten verkiezen boven een velocipede of eene wandeling. Het Badpaviljoen is reeds als gewoonlijk met Pinksteren voor het publiek geopend en men vindt de bepalingen omtrent den toegang tot de billart- en leeszaal, dames salon enz. aan het begin van dit blad vermeld. In de groote zaal is weder eene piano geplaatst en de leestafel is van ver schillende tijdschriften en couranten be hoorlijk voorzien. Wat zullen wij nu verder nog van Domburg mededeelen P Mogen wij vreemden aanraden hierheen te komen? Wanneer de een van Domburg zegt: „DombourgP c'est un petit Paradis"/ en een ander „DombourgP eest un trou"! dan zal de waarheid wel in het midden liggen, maar dan kan men daaruit toch zien, hoezeer de smaken kunnen verschillen, en „de gustibusenz. Verlangt men een Scheveningen, een Ostende of Blankenberge, dan kome men niet naar Domburg, dat dan allicht tot den rang van „trou" zou afdalen, maar zoekt men rust en kalmte, een mooie, heldere frische zee met flinken golfslag, fraaie bosschen en omstreken, dan kan Domburg gerust worden aanbevolen; en daar het aantal bezoekers wel zachtjes aan, maar toch jaarlijks toeneemt, zoo blijkt daaruit dat Domburg, vooral voor een langer verblijf, door velen nog op prijs wordt gesteld en gezocht. Mogen zij die hier dit jaar zullen ver toeven, over hun verblijf zoo tevreden zijn, dat zij steeds met genoegen aan hun zomer te Domburg terug denken! Domburg 1 Juli 1896. H. J. B. Gevonden voorwerpen. Een huissleutel.

Domburgsch Badnieuws | 1896 | | pagina 2