HUIST VRBEMDEHjHSTGEITIjIJST. SLUITING der ZEEBADEN Zondag 29 September. DOMBURtiSCHE ZEEBADIMICHTM. Aangekomen vreemdelingen De Zomer van 1895. Het Domburgsch Badnieuws verschijnt lederen Zaterdaggedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1,voor het Buitenland f 1,25; afzonderlijke Nommers 0,10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 6 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0,60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo; te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. BEPALINGEN omtrent den toegang tot het Badpaviljoen. Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde vrij, uitgezonderd bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden, wanneer entree van het publiek geheven wordt. Overige lokalen met een toegangkaart verkrijgbaar aan het Paviljoen, volgens onderstaand tarief: per 25 cent per persoon tot een maximum van f 1,50 voor een gezelschap. per 2 personen 3ofraeerpera. persoon. uit één gezin, uit één gezin. per week f 1,50 f 2,50 f 4, maand 5,8,9, seizoen 10,14,18, Houders van kaarten hebben steeds toe gang tot alle lokalen gedurende de uren het gebouw voor het publiek geopend is. Commissarissen behouden zich het recht voor in bijzondere gevallen over groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde, te beschikken. van 19 tot 26 September. In het dorp: dhr. William Bolton dhr. A. Gabriëlse dhr. A Pauwels I Aantal I personen Londen. Middelburg, den Haag. In het Badhotel: dhr. C. Cranleux Bomhem. dhr. en Mevr. W. J. H. Furnée 2 den Haag. Mej Hoek Kampen dhr. Jhr Hoeufft Haarlem. In het Schuttershof: dhr. en Mevr. A.C. H.Cai- koen 2 Haarlem, dhr. en Mevr. S. P. van Eeghen-van Loon 2 Amsterdam, dhr. Philippe de Surmont Tourcoing dhr Edmond Verloose Gent. dhr. Georges Verloose id. dhr. Dr Ch Vaudu id. dhr. Louis van Vlisaingen Helmond. In het hdtel „de FEurope". dhr. en Mevr Hoefer 2 Hattem. dhr. Sir Ch. des Voeux Londen. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 28 Sept. vm. 9,4 Zondag 29 10,30 30 11,30 1 Oct. 12,5 nam. 12,37 M Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 1,30 2,— V. M. Springtij. Vrijdag 20 Sept. 4 4 8 Zaterdag 21 7 1 8 Zondag 22 3 e 8 Maandag 23 7 7 14 Dinsdag 24 6 2 8 Woensdag 25 8 3 11 Donderdag 26 4 6 10 39 28 67 Openbare Godsdienstoefening. Zondag 29 September. Wed. Herv. Gemeente. Voorm. 9'/2 uur Ds. Wksterbeek van Eer- ten, te Serooskerke. Nam. Geen dienst. Gereformeerde Zerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoorn. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. "Badpaviljoen met groote zaal, biljartzaal, leeskamer, damessalon met toren, belvedère en ruime veranda's. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. De Baddokter J. H. Duijvis is dagelijks te consulteeren in het Badpa viljoen of op het badstrand des morgens tu8schen 11 en 12 uren. Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Postkantoor: Geopend: op werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 7,308,30 en van 11— 12 uren voorm. Met 1 October komt de post hier aan uit Middelburg des voorin, te 8,45 u. en des nam. te 4,15 u. en vertrekt van hier des voorm. te 7 u. en des nam. te 2,15 u. Op Zondag komt en vertrekt alleen de eerste post. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 9-12 u. Alles Amsterdamsche tijd. Ned. Spectator. Illustrated London News. Punch. Bow Bells L'Illustration Journal Amusant. Le Petit Parisien Ueber Land und Meer. Reis- und Verkehrs-Zei- tung. Die Gartenlaube. Fliegende Blatter. Hollandsche Illustratie, de Wereldkroniek. Nederlandsehe Illustratie. Uilenspiegel. Hum. Album. Eigen Haard, De Huisvriend. De Gids. Nederland. Aarde en haar Volken. De Natuur. De Navorscher. Vragen van den dag. De Huisvrouw. De Dageraad Elsevier'sGeill. maandschr. COURANTEN Nieuws van den dag. Haarlemsche Courant Utrechtsche Courant. Middelburgsche Courant Nieuwe Rotterdammer. Indcpendance Algemeen Handelsblad. Kölniscbe Zeitung. Weekblad Amsterdammer Courier de Schéveningue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws. Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat weder met eenige werken vermeerderd is kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Gedurende de drie zomermaanden wer den ongeveer 2100 telegrammen behan deld. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. Wanneer ik even als vorige jaren bij bet einde van het badseizoen een kort overzicht geef over den afgeloopen zomer, dan doe ik zulks dit jaar met bijzonder genoegen, daar de zomer van 1895 in de annalen van de badplaats Domburg als de gunstigste sedert het bestaan der zeebad- inrichting kan worden opgeteekend, zoowel wat bet weder, als de logeergasten en bet aantal gebruikte zeebaden betreft. Bijna onafgebroken mooi weêr en niet bet minst in deze maand, waarin de thermometer verscheidene dagen tot 80° Fahrenheit

Domburgsch Badnieuws | 1895 | | pagina 1