IEÏnT G-eitlijst. DOMBURG» ZEEBADINRICHTING. Aangekomen vreemdelingen Het concert op 31 Augustus. Het Domburgsch Baduïeuws rerschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland J X,voor bet Buitenland 1,25; afzonderlijke Nommers 0,10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor bet seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0,60 voor bet gebeele seizoen. Bureaus: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo; te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. BEPALINGEN omtrent den toegang tot het Badpaviljoen. Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde vrij, uitgezonderd bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden, wanneer entree van het publiek geheven wordt. Overige lokalen met een toegangkaart verkrijgbaar aan het Paviljoen, volgens onderstaand tarief: per dag 25 cent per persoon tot een maximum van f 1,50 voor een gezelschap, j per I 2 personen l Sofmeerpers. j persoon. j uit één gezin, uit één gezin. per week f 1,50 2,50 4, maand 5,8,9, seizoen 10,14.,18, Houders van kaarten hebben steeds toe gang tot alle lokalen gedurende de uren het gebouw voor het publiek geopend is. Commissarissen behouden zich het recht voor in bijzondere gevallen over groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde, te beschikken. van 29 Aug. tot 5 Sept. In het dorp: Hoogwater te Domburg. Zaterdag 7 Sept. uam. 2,53 Zondag 8 3,21 Maandag 9 3,50 Dinsdag 10 4,20 Woensdag 11 4,56 Donderdag 12 5,45 L. K. Vrijdag 13 vm. 6,35 Zaterdag 14 8,10 vuurwerk, waarvan de kosten uit bijdragen van verschillende badgasten waren ge vonden. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 30 Aug. 20 20 40 Zaterdag 31 26 28 54 Zondag 1 Sept. 30 16 46 Maandag 2 33 30 63 Dinsdag 3 30 19 49 Woensdag 4 35 20 55 Donderdag 5 27 16 43 201 149 350 De Baddokter J. H. Duijyis is dagelijks te consulteeren in het Badpa viljoen of op het badstrand des morgens tusschen 11 en 12 uren. Aantal personen Dames Bourdrez 2 Middelburg. dhr. Ch. Cabart Antwerpen. dhr. Franck Londen. dhr. P. van Keulen Zuid-Beijerland, dhr. A. Kolfer Nieuwediep. Jonkvr. A. C. Roëll Zierikzee. Jonkvr. C. Schorer Haarlem, dhr. en Mevr. Wüste 2 Santpoort. In het Badhötel: dhr. W*". Heisinger Dusseldorf. Mej. van Hollebeke Antwerpen. Prau "W. H. Müller Dusseldorf. Mevr. E van der Pot Antwerpen. In het Schuttershof: dhr. Blankert Sluis. dhr. en Mevr. Dereny 2 Brussel. Mej. E de Jongh Arnhem. dhr. en Mevr. 0. A. Pinnay 2 Antwerpen. dhr. en Mevr. E. Saase 2 id. Mej. S. van Schermbeek Utrecht. Mej. A. Sprenger Middelburg. Mej. C. J. Sprenger Arnhem. Mej. J. M. Sprenger id. dhr. en Mevr. W. van Vlis- singen 2 Helmond. In het hdtel „de l'Europe" dhr. A. Driessen en fam. 5 Rotterdam. dhr. Heinrich Garcia Montevideo Frau Kleinberg en familie Uruguay. 2 Riga. Prins en Prinses Reuas en bedienden 4 Weenen. dhr. en Mevr. F. Weill- schott en familie 4 Milaan. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 8 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 '/2 uur Ds. P. de Buck, van Oostkapelle. Nam. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Nam. 2 uur Ds B. B. van den Hoobn. Boomsch-Katholieke Kerk. Godsdienstoefening voorm. 10 '/2 uur. Dointonrgr* 5 September. Even als overal in den lande werd ook hier bij gelegenheid van Koningin's jaardag feest gevierd, en wel niet het minst door de kinderen van de verschillende scholen, die door H. K. H. de Prinses van Wied dien middag aan het Badpaviljoen waren genoodigd. Van drie tot zes uur onge veer hielden zij zich daar op het terras bezig met verschillende spelen, als ring- loopen, touwtjespringen, zakloopen enz., alles om prijzen die door de Prinses zelve op Domburg waren ingekocht, terwijl zij, die niet zoo gelukkig geweest waren een prijs te bemachtigen, toch nog met een aardig cadeautje naar huis gingen. Tot afwisseling werden in de zaal krentekoeken en chocolade aangeboden en wat later nog taartjes en limonade, waarbij de kinderen door de beide prinsesjes en verschillende dames werden bediend. Mooi weer begun stigde deze feestelijkheid even als die, welke des avonds plaats had, nl. een concert, waarvan een verslag in dit nommer voorkomt, en een werkelijk goed gelukt Ook de muze der muziek mocht op een dag als deze niet ontbreken. Waardige vertolkers vond zij in den Heer Mossel, solo-violoncellist van het concertgebouw een artist van hoogen rang, met een of twee kunstbroeders naar de eerste plaats dingend onder de Nederlandsche violoncel listenzijne eebtgenoote Mevrouw Mossel- Belinfante ais pianiste en Mejuffrouw Anna Blaauw de bekende Haagscbe alt zangeres. De sonate van Badecke, voor violoncel en piano, waarmede de avond geopend werd, maakte in weerwil van de verdien stelijke uitvoering niet den indruk op ons die zij verdient. Lag het voor een deel hieraan dat de zaal zich eerst langzamer hand vulde en de voor een concert gevor derde rustige stemming niet geheel aanwe zig bleek; en ondervonden ook de beide artisten onwillekeurig den invloed van een en ander? In hare liederen toonde Mejuffrouw Blaauw zich weder eene begaafde zangeres met een schoon en krachtig altgeluid wellicht onder den indruk der stemming van het Koninginnefeest, was het of wij somB de frissche kleuren van Nederland's vlag door haren zang heen zagen blinken. Plechtig schoon klonk Hündel's Aria, heerlijk gerythmeerd „Di-don dijne" van L. F. Bbandts-Buijs, en door Schumann's „An den Sonnenschein", zoo geestig-op- wekkend, was het ons of wij de zonnestralen zagen glanzen en flikkeren. Het door onze Nederlandsche violoncel- meesters zoo geliefde „Kol Nidrei" van Max Beuch klonk ons ook ditmaal weder heerlijk in de ooren: inderdaad een He- breeuwsch klaagliedwaarin ik de gelaten heid nevens het hoog hartstochtelijke weder hoorde, als karaktertrekken van een volk dat onder onze geestelijke voor ouders altijd eene eerste plaats zal be- kleeden. Ook Poppeb's geniale en karakteristieke creaties werden door den Heer Mossel schoon voorgedragen, terwijl zijne artis tieke echtgenoote met haar piano-spel „Aufschwung" van Schumann werd door een andere compositie vervangen inzon derheid hare technische vaardigheid toonde,- het kwam ons voor dat door de keuze der stukken, hare artistieke eigenschappen niet zoo zeer in het licht werden gesteld. Eigenaardig werd de muziekavond, het muziekale gedeelte van het Koninginne feest, besloten met het eerbiediglijk aan gehoord eerste koupiet van „Wilhelmus van Nassouwe" naar de oude toonzetting, gelijk hij geopend was met het frisch en

Domburgsch Badnieuws | 1895 | | pagina 1