ZATERDAG, 29 SEPTEMBER 1894. VH/EEMDELIlTa-ElTLIJST. SLUITING der ZEEBADEN Zondag 30 September. DOMBURGSCHE ZEËBAD11ICHT1NG. Aangekomen vreemdelingen De Zomer van 1894. Twaalfde jaargang No. 13 Het Domburgsoh Badnieuws verscliijiit iederen Zaterdaggedurende liet Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.voor bet Buitenland 1.25; afzonderlijke Nommers f 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor bet seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0 60 voor bet gebeele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting, St. Pieterstraat F 33. BEPALINGEN omtrent den toegang tot het Badpaviljoen. Groote zaal met daaraan gelegen veranda en. terras zeezijde vrij, uitgezonderd bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden, wanneer entree van bet publiek geheven wordt. Overige lokalen met e^n toegangkaart verkrijgbaar aan bet Paviljoen, volgens onderstaand tarief: per dag 25 cent per persoon, tot een maximum van f 1,50 voor een gezelschap. per "i personen 'i ot meer pers. persoon. uit één gezin, uit één gezin. Zondag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 1,21 1,55 Springtij 2,33 3,03 3,57 4,50 5,52 E. K. van 20 tot 27 September. In het dorp: dhr. von Beckerath dhr. Jacob Duijvis In het Badhotel: dhr. Jean Ganffre dhr.I Z Pilotakianarauski dhr. Graaf F. N. Potaski dhr. Hickel Rossoniski I Aantal personen Crefeld. Utrecht. Parijs. Pultusk. Parijs. St. Petersburg. De Baddokter J. H. Duijvis is dagelijks te consulteeren in bet Badpa viljoen of op bet badstrand des morgens tusschen 11 en 12 uren. Gebruikte Baden. Heeren Dames. Totaal. Vrijdag 21 Sept. 3 5 8 Zaterdag 22 1 2 3 Zondag 23 1 2 3 Maandag 24 1 3 4 Dinsdag 25 1 2 3 Woensdag 26 1 2 3 Donderdag 27 1 2 3 9 18 27 Openbare Godsdienstoefening. Zondag 30 S«*iember. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 91/2 uur Ds. W. van Geiethuijzen. Nam. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uur Lezing. Nam. 2 uur Lezing. per week f 1,50 f 2,50 f 4, maand 5,8,9, seizoen 10,14,18, Houders van kaarten hebben steeds toe gang tot alle lokalen gedurende de uren het gebouw voor bet publiek geopend is. Commissarissen behouden zich bet recht voor in bijzondere gevallen over groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde, te beschikken. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 29 Sept. nam. 12,46 N. M. 30 1 Oct 2 Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Postkantoor: Geopend: op werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 7,308,30 en van 1112 uren voorm. Met 1 October komt de post hier aan uit Middelburg des voorin, te 8,45 u. en des nam. te 4,15 u. en vertrekt van hier des voorm. te 7 u. en des nam. te 2,15 u. Op Zondag komt en vertrekt alleen de eerste post. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 9-12 u. Alles Amsterdamscbe tijd. Badpaviljoen met groote zaal, biljartzaal, leeskamer, damessalon met toren, belvedère en ruime veranda's. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. Ned. Spectator. Illustrated London News. The Graphic. Punch. Bow Bells. Argosy. L'lllustration. Journal Amusant. Le Petit Parisien. Ueber Land und Meer. Die Gartenlaube. Fliegende Blatter. Hollandsche Illustratie. Nederlandsche Illustratie. Uilenspiegel. Hum. Album. Eigen Haard. De Huisvriend. De Gids. Nederland. Aarde en haar Volken. De Natuur. De Navorscher. Vragen des Tijds. Vragen van den dag. De Huisvrouw. De Dageraad. Elsevier's Geill. maandschr. COURANTEN. Nieuws van den dag. Middelburgsche Courant. Utrechtsche Courant. Indépendance Nieuwe Rotterdammer L'Etoile Beige Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung Weekblad Amsterdammer. Conrier de Schéveningue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws. Haarlemsche Courant. Uit bet kastje met boeken in de leeszaal, dat met eenige werken, waaronder een dertigtal voor de jeugd, vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men bet nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorbanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Wederom is een badseizoen neergesa beld in het ?ievelzwart verledenen zijn de zomerbezoekers meerendeels vertrokken. Dr Mezgeb, die na een tweemaandelijksch verblijf met October vertrekt, zal met zijne patiënten, de laatste wel medenemen. Zeebaden werden de laatste dagen maar weinig meer gebruikt en worden die dan ook Zondag 30 September gesloten. Het weer in aanmerking genomen, ieder een zal wel toestemmen dat daar reeds voldoende over geklaagd is, is de zomer van 1894 hier nog al meêgevallen. Het aantal bezoekers, volgens de vreem- delingenlijsten in dit blaadje is wel ge ringer dan bet vorige jaar (810 tegen 947), maar over bet algemeen bleven de badgasten langeren tijd dan andere jaren. Naar de plaats waar zij logeerden, waren zij verdeeld als volgt: In het dorp359 In bet Badhotel 236 In het Schuttershof. 162 In bet „Hotel de l'Europe" 43 In de „Roode Leeuw" 10 In bet dorp hebben wel enkele wonin gen geen huurder gevonden, maar bet meeste is toch verhuurd geweest, zij bet dan ook niet voor het gebeele seizoen. Het Badhotel beeft meermalen wegens gebrek aan plaats, familiën moeten afschrij ven en zij die er vertoefd hebben, roemen dat hotel zeer. Ook het Schuttershof was geruimen tijd geheel vol en dat ook daar de logés over bun verblijf tevreden waren, blijkt o. a. uit bet volgend versje door een der gasten aldaar achter gelaten:

Domburgsch Badnieuws | 1894 | | pagina 1