lEIN" VBEEMDSLIITCxElTLIJST. SLUITING der ZEEBADEN Zondag 1 October. DOMSCHE ZEEBADINRICHTING Aangekomen vreemdelingen Het Domlbiiz'g'soli Badiiieuws verschijnt ieder en Zaterdaggedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.voor het Buitenland f 1.25; afzonderlijke Hommers f 0.10. Ad verten tiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0.60 voor het gekeele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteioo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. BEPALINGEN omtrent den toegang tot het Badpaviljoen. Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde vrij, uitgezonderd bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden, wanneer entree van het publiek geheven wordt. Overige lokalen met een toegangkaart verkrijgbaar aan het Paviljoen, volgens onderstaand tarief per dag 25 cent per persoon, tot een maximum van ƒ1.50 vooreen gezelschap. ui ii -ï nf riitr pprs £uzu1. uil ccil ger.111. 4.- per week f 1.50 f 2.50 maand 5.8 seizoen 10.14.18. Houders van kaarten hebben steeds toe gang tot alle lokalen gedurende de uren het gebouw voor het publiek geopend is. Commissarissen behouden zich het recht voor in bijzondere gevallen over groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde, te beschikken. van 21 tot 28 Sept. In het dorp: i Aantal personen Mej. A. R. van Adrichem Mej. van Arkel Fraulein Ida Gerhardi Mej. Tieck In het Badhdtel: dhr. W. Blaess Mevr. de Boer-Monhemius Mej. de Boer Mej. A. Frederiks Mej. Cornelia Hoffmann dhr. E. Ohoussier In „de Roode Leeuw". dhr. W. N. de Brakke dhr. Dominions Jr. Mejuffr. S. Leijnse Zierikzee. Utrecht. Detmold "Werkendam. Antwerpen. Middelburg. id. Zntphen. Leersum. Antwerpen. Middelburg. Wemeldinge. Middelburg. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 22 Sept. 2 2 Zaterdag 23 3 5 8 Zondag 24 3 3 Maandag 25 3 3 Dinsdag 26 2 3 5 Woensdag 27 3 1 4 Donderdag 28 2 3 5 13 17 30 Oct. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 30 Sept. nam. 3,49 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 4,30 5,53 L. K. vrm. 6,50 8,20 9,38 10,31 11,13 Openbare Godsdienstoefening. Zondag 1 October. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. F. Ch. Geebling. Nam. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. "Voorm. 9 uren Lezing. Nam. 2 uren Lezing. De Baddokter Zilveb Rupe is 's Maandags, Woensdags en Vrijdags te consulteeren in het Badpaviljoen of op het badstrand des morgens tusschen 11 en 12 uren. Boodschappen worden aangenomen bij A. de Pagteb, aan den Tol. Badpaviljoen met groote zaal, biljartzaal, leeskamer, damessalon met toren, belvedère en ruime veranda's. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. Nederl. Spectator. Illustrated Londen News. The Graphic. Punch. Bow Bells. Argosy. L'Illustration. Journal Amusant. Ueber Land und Meer. Die Gartenlaube. Schorer's Familienblatt. Fliegende Blatter. Nederlandsche Illustratie. Uilenspiegel. Hum. Album. Eigen Haard. De Huisvriend. De Gids. Nederland. Aarde en haar Volken. De Natuur. De Navorscher. Vragen van den dag. De Huisvrouw. De Dageraad. Elsevier's Geill.maandschr. COURANTEN. Nieuws van den dag. De Telegraaf. Utrechtsche Courant. Middelburgsche Courant. Nieuwe Rotterdammer. Indépendance. Algemeen Handelsblad. L'Etoile Beige. Weekblad Amsterdammer. Kölnische Zeitung. Zondagsblad. Courier de Schéveningue. Haarlemsche Courant. Domburgsch Badnieuws. Uit het kastje met hoeken in de leeszaal, dat met eenige werken, waaronder een dertigtal voor de jeugd, vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, boeken ter lezing krijgen, mits men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Postkantoor: Geopend: op werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 7,308,30 en van 1112 uren voorm. Met 1 October komt de post hier aan uit Middelburg des voorm. te 8,45 u. en des nam. te 4,15 u. en vertrekt van hier des voorm. te 7 u. en des nam. te 2,15 u. Op Zondag komt en vertrekt alleen de eerste post. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 u. Alles Amsterdamsche tijd. Het Badseizoen van 1893. De tijdelijke zomerbevolking heeft Dom burg grootendeels weêr verlaten, Dr. Mezgee vertrekt op het laatst dezer week en met hem, zij die nog onder zijne be handeling waren, en behalve door een paar Duitsche familiën die aan een had- kuur in September de voorkeur geven om den sterkeren golfslag, wordt van de zeebaden geen gebruik meer gemaakt, zoodat het seizoen als geëindigd kan beschouwd worden. Zondag 1 October worden de baden gesloten. Het aantal logeergasten in de hötels en in het dorp was nog iets hooger dan het vorige jaar, namelijk 947 tegen 928, verdeeld als volgt.* In het dorp426 In het Badhótel 315 In het Schuttershof .131 In het Hotel „de l'Europe" 59 In „de Roode Leeuw" 16

Domburgsch Badnieuws | 1893 | | pagina 1