Elfde jaargang No. 11. ZATERDAG, 16 SEPTEMBER 1893. ZEILT VEBEMDBLUsTGSlTLIJST. Aangekomen vreemdelingen Evang. Lutherische Kirche DEUTSCHER GrOTTÊSDIENST EEN ZOMER BUITEN, Het Dombnrgsch Itadnieu"vvs verschijnt iederen Zaterdaggedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.voor het Buitenland f 1.25; afzonderlijke Nommers 0.10 Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Hoogwater te Domburg, Zaterdag 16 Sept. nam. 4,46 17 Zondag Maandag 18 Dinsdag 19 "Woensdag 20 Donderdag 21 Vrijdag 22 Zaterdag 23 5,40 6,25 E. K. 7,48 9,5 10,6 10,53 11,33 van 7 tot 14 Sept. Jn het dorp: Aantal j personen dhr. F. L. Bouwens Mej C. van Dishoeck Mej. M. van Dishoeck Treule de Jonge Mej. L. M. van Oosten dhr. D. Simons In het Badhotel: dhr. Isidore van Cauwen- berghs dhr. Henri Delekamp dhr. Jan Hens Mej. Hoek Mej. van 't Hooft dhr. Georges Verbercht Mrs "Wadsworth. In het Schuttershof: dhr. Blommers Mej. Blommers dhr. E. Levinsky en fam. dhr. Tjarda van Starken- boreh ln het hötel „de l'Europe' dhr. H. Collart dhr. Jean de Brouwer dhr. Maurice de Brouwer dhr. Mr. M. de Brouwer dhr. en Mevr. L. Herouèt- Craen dhr. A. Massart Mej. S. Slosse Mej S. Staquet Ierseke. "Vlissingen. id. den Haag. Ierseke. Middelburg. Antwerpen, id. id. Kampen. Vlaardingen. Antwerpen. New York, I Scheveningen. id. Rusland. Groningen. Nivelles. Brugge, id. id. Brussel, id. id. id. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. "Vrijdag 8 Sept. 12 8 20 Zaterdag 9 11 13 24 Zondag 10 16 5 21 Maandag 11 12 19 31 Dinsdag 12 8 12 20 Woensdag 13 9 11 20 Donderdag 14 4 8 12 72 76 148 De 15a (IOok( ser Zilvee Rope is 's Maandags, Woensdags en Vrijdags te consulteeren in het Badpaviljoen of op het badstrand des morgens tussehen 11 en 12 uren. Boodschappen worden aangenomen bij A. de Paotee, aan den Tol. Openbare Godsdienstoefening, Zondag 17 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. F. Ch. Geebung. Nam. Ds. F. Ch. Geeeling, Doopsbedie- ning. Gereformeerde Kerk. Voorm. 9 uren Ds. B. B. van den Hoobn. Nam. 2 uren Ds. B. B. van den Hooen. in MIDDELBURG. Sonntag 17 September Vormittags urn 10'/2 Uhr Pfarrer C. KNOLL aus Waldeck. Zettel, die Liturgie und die Gesangen en thai tend, sind zu zwei Cents an den Kirchthiiren zu haben. Wisselkantoor. Tot wisseling van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. Domburg-, 15 September. Heden is het 25 jaren geleden dat de heer Johan Geobg Mezgeb, aan de Leidsche Hooge- school tot Doctor in de medicijnen pro moveerde. Het is genoegzaam bekend wat in dat tijdsverloop zijn streven geweest is en hoevelen hij van hun lijden verlost heeft of althans verlichting heeft aangebracht. Wanneer van Massage gesproken wordt, komt ons dadelijk Dr. Mezgeb voor den geest, de man die het eerst deze genees wijze door wetenschappelijke behandeling een zoo grooton naam heeft bezorgd, dat zelfs vorsten en aanzienlijken van alle oorden der wereld tot hem gekomen zijn om herstel van hunne kwalen te zoeken. Het zal hem op dezen dag dan ook wel aan geene gelukwenschen en dankbetuigingen ontbreken, waarbij door velen wel de bede zal worden gevoegd, dat hij nog vele jaren in staat en genegen moge zijn zijne kennis en krachten ten bate der menschheid aan te wenden. door 10) WILLEBRORD. In het volgend voorjaar, kwamen Leuntje en Tannetje te Amsterdam logeeren, doch moeder, die ook was uitgenoodigd, dorst het niet te „avonturen." Toen zij er veertien dagen vertoefd hadden, schreef Tanne aan hare moeder den volgenden brief: Geachte moeder, „Eindelinge kom ik er toe om een woordje an je te schrieven en ik zou er misschien nog geen tied toe gehad ebbe, as juffrouw Cobnelia niet gezeid adde, dat ze 'j een brief wou stiere, en dat ik er wel een woordje bi mochte doe. Maar moeder, wat zal ik zeie. Ik adde nooit gedroomd, dat er zooveel moois in de wereld te kieken was. Dat is hier wat anders as bi ons in Zoetelande. En dat uus van de juffrouwen, moeder, kiek je zou je anden te gaere leie, as je dat alles zag. In al de kaemers, en er bin er wel vuuftiene, Ügge kostelikke tapieten op de vloer en goenjes op de trappen. In de kaemer waer we slaepe, moeder, staet een ledekant aest te mooi om te gebruuken en het bed is zóó zacht, dat men er 's morregens aest niet uut kan komme. Wat motte de juffrouwen het bi ons toch errementierig ebben gevonden. En aan tafel, moeder, is alles wat je ziet van zuiver en glaswe eten al zoo par mantig met zuiveren lepels en vurken, of we 't al ons leven gedaen ebben. Snaevens bi 't theedrinken, is de trekpot en de melkkanne en de sukerdooze ook al van klaar zuiver. Als we langs de strate gaen, moeder, ebben we veel bekieks van onze strikken en linters, maer de juffrouwen laten meest inspannen, want Amsterdam is zoo'n geweldig groote staddat Middel burg er puur een durp bi liekt, en als we 's naevends wel eens uit gaen is 't al ille- menasie wat je ziet, en een vracht volk langs den weg wat ben je me! Dan binne we in de komedie geweest, moeder, men- schelieve! 't was zoo mooi, alles ferweel en goud, wat je zag, en de eeren en daomes speelden 'n bruilofte, en kiek, we mosten onze buuk vastouwe van 't lachen, zelfs nog in de koesse, toen we naar uus reden, en dan ebbe we ook gezien een wasse- beeldenspul, waervan ik de naeme niet onthouden kon, zoo wat als pannetje kom, je kunt geen denkbeeld van maeken, moeder van die poppen, krek of ze leefden en er waeren ook Walchersche boerinnen bi, wat'netjes, oor! Dan zin we ook in de beestentuun gewist, maer dat is wat anders als op de kerremesse in de stad. Leune zei nog moeder zou hier bange worden, zoo loeiden ze. Er waren oli fanten, wel driemalen zoo groot en dik als die ooge schimmel van den meule- naar bi ons, en nog een heeste met een als van wel twee ellen lang en allegaere striepen op zin bast. Ik kan je niet zeien, moeder wat ik en Leun hier zien en wij zullen er 't gansche jaer niet over uitgepraot zin. Ier in de keuken bin de meiden persies juffrouwen, maer ze hebben ook 'n lekker leventje en behoeven niet veel te werken; de oudste Geindje

Domburgsch Badnieuws | 1893 | | pagina 1