Tiende jaargang No. 10 ZATERDAG, 3 SEPTEMBER 1891 Aangekomen vreemdelingen. IEICsT ^iR.IEIEIIVnnDIELXlNrGKEI^LIJ-ST. Het I>oi*ilt>ixi.*g,scli Badiiieu^vs verschijnt lederen Zaterdaggedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland 1.25; afzonderlijke Hommers 0,10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo; te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. D0A1BIRGSCHE ZEERADIlICIITll BEPALINGEN omtrent den toegang tot het Badpaviljoen. Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde vrij, uitgezonderd bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden, wanneer entree van het publiek geheven wordt. Overige lokalen met een toegangkaart verkrijgbaar aan het Paviljoen, volgens onderstaand tarief: per dag 25 cent per persoon tot een maximum van ƒ1.50 vooreen gezelschap. 2 personen 3 of taeerpers. per persoon gezin. uit één gezin. van 25 Aug. tot 1 Sept. In het dorp: per week maand 1.50 2.50 4. 5.8.— 9. seizoen 10.14.18. Houders van kaarten hebben steeds toe gang tot alle lokalen gedurende de uren het gebouw voor het publiek geopend is. Commissarissen behouden zich het recht voor in bijzondere gevallen over groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde, te beschikken. ZEEBADEN. Het bad is geopend van des morgens 8 ure tot zonsondergang. Prijs van een Zeebad 35 cent, met gebruik van een badoostuum (voor dames) of zwembroek en één handdoek. Bij abonnement 30 kaartjes. 10. 100 30 Voor bet gebruik van meerdere hand doeken zijn kaartjes te bekomen a 5 cent per stuk. Bad- en handdoekenkaartjes verkrijgbaar aan het Badpaviljoen en op het strand; abonnementen alleen aan het Badpaviljoen. Badkaartjes zijn geldig voor bet geheele seizoen. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. In het Badhotel bestaat gelegenheid tot het nemen van koude en warme IbiimeiiJbadeii. dhr. G. J. Bouwens 1 Mej. C. Buteux dhr. P. S. Buteux dhr. Hans Becker en fam. Mej. C. Diemont Mevr. Peman Kakebeeke en familie dhr. Graaf P. Metternich Mevr. de wed. Rijnders en familie dhr. D. Th. Schramade dhr. A. Schroëter dhr. -T. Baron Taets *wj. Amerongen dhr. L. A. Vink dhr. W. F. J. Wagtho In het Badhötel: Freule E. Boddaert In het Schuttershof: Jongeheer Oskar von Becke- rath dhr. Carel Blitz dhr. David Blitz dhr. Henri Dupesne *"-dhr. Dr Lambrechts en fam. I dhr. S. Rippe dhr. en Mevr. M. Graaf van Limburg Stirum-van Pal- land en familie In „Villa Marina." dhr. en Mevr. Aug. Ber- tuch-Sommerhoff dhr. Baron A. de Gruken dhr. Graaf le Gulle Freule Hooft van Vreeland dhr. J. Wüste Aantal personen Ierseke. Middelburg. id. Berlijn. Leeuwarden. Krabbendijke. Londen. Middelburg. Rotterdam, id. 's Hage. Colijnsplaat. id. 's Hage. Crefeld. Amsterdam. Parijs. Rijssel. Assen. Rotterdam. 3 's Hage. Parijs. Antwerpen. id. Amsterdam, id. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 26 Aug. 44 36 .80 Zaterdag 27 44 33 77 Zondag 28 20 11 31 Maandag 29 37 40 77 Dinsdag 30 33 34 67 Woensdag 31 21 31 52 Donderdag 1 Sept. 15 16 31 214 201 415 Hoogwater te Domburg. Zaterdag 3 Sept. vrm. 10.3 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 4 5 6 7 8 9 10 11.25 12.8 nam. 12.40 V. M. 1.13 1.51 Springtij. 2.27 3.6 Openbare Godsdienstoefening. Zondag 4 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. F. Ch. Geeeling. Nam. 2 uren Ds. F. Ch. Geeeling. Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uren Ds. B. B. van den Hooen. De Baddokter Bebghege is lijks te consulteeren in het Badpaviljoen, des morgens tusschen 11 en 12 uren. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 8.501.50 en 5.50—6.50 u. Zondagen 8.5011.50 u. Alles Amsterdamsche tijd. Op het telefoonkantoor werden in Augus tus 959 berichten behandeld, als: ontvangen 427 verzonden 532 Reisgelegenheden. Omnibusdienst Dagelijks uitgezonderd des Zondags, van Domburg naar Middelburg des voorm. 8 uren (afrit Hotel schuttershof), en terug van Middelburg des nam. 3'/2 uren (afrit Groote Markt, wed. Gboenewegen). Prijs ƒ1.enkele reis en heen en terug op denzelfden dag. Dagelijks van Middelburg naar Domburg een tramomnibus des nam. 1 ure (afrit Groote Markt, Nederlandsch koffiehuis J. M. van dee Habst) en terug van Domburg des nam. 8 ure (afrit Bad hotel). Prijs ƒ1.enkele reis en ƒ1.25 voor heen en terug op den zelfden dag. Wisselkantoor. Tot wisselen van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. Domburg, 1 September. Even als op andere plaatsen van ons vaderland, werd de 12é verjaardag onzer Koningin hier met opgewektheid gevierd en zeker niet het minst door de schoolkinderen, die allen door H. K. H. de prinses von Wied op een feestje in de groote zaal van het Badpaviljoen waren genoodigd. Om streeks 10 ure, nadat de kinderen in de zaal bijeen waren, verscheen de Prinses met gevolg, waarbij zich later nog de Graaf van Eu aansloot, en nadat door Mevrouw Lantsheee en een der school meisjes bouquetten waren aangeboden, werd Haar het Wilhelmus toegezongen. Door den heer Schbamade uit Rotterdam werden eerst eenige goocheltoeren uitge voerd, daarna de oud Hollandsche pop penkast vertoont en eindelijk uit „de naaidoos van klein Duimpjeeen massa rateltjes en mirlitons uitgedeeld. Deze werden natuurlijk onmiddelijk in gebruik gesteld en weldra klonk een luid geratel en gebrom door de zaal, dat echter ge lukkig spoedig weer eindigde, toen handen en monden door krentekoeken, bolussen en chocolade werden gestopt. Nadat allen volop daarvan hadden genoten, (wij zagen eenigen nog met heele en halve koeken de zaal verlaten) werd door de kinderen der bewaarschool een dankliedje gezongen en ontvingen alle kinderen bij hun vertrek, van de kleine Prinsesjes nog een pakje chocolade met het portret der Koningin. De photograaf Elzinga heeft getracht in de zaal, en later buiten op het terras de kinderen te photografeeren, het is ons echter nog niet bekend of dit gelukt is. Des avond zou vrij algemeen geïllumi neerd worden, maar de harde zuid-westelijke wind heeft dit veel verhinderd. Alleen ge lukte dit in het Schuttershof, dat voor dien wind goed beschut ligt, en in die huizen waar achter de ramen verlichting door waskaarsen was aangebracht. Behalve door den wind werd de illuminatie bovendien

Domburgsch Badnieuws | 1892 | | pagina 1