vbmg I11IWI DIIIIIIIIIMI II1DRBIT Advertentiën en Adressen. Groote Zaal van het Badpaviljoen. DANSMUZIEK, DANSMUZIEK. MIEN T JE. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen Tan 8.501.50 en 5.50—6.50 u. Zondagen 8.50ll.öOu. Alles Amsterdamsche tijd. Reisgelegenheden, Omnibusdienst: Dagelijks uitgezonderd des Zondags, van Domburg naar Middelburg des voorni. 8 uren (afrit Hotel schuttershof), en terug van Middelburg des nam. 3'/2 uren (afrit Groote Markt, wed. Geoeneweqen). Prijs ƒ1.enkele reis en heen en terug op denzelfden dag. Dagelijks van Middelburg naar Domburg een tramomnibm des nam. l'/2 ure (afrit Groote Markt, Nederlandsch koffiehuis J. M. van dee Harst) en terug van Domburg des nam. 8 ure (afrit Bad hotel). Prijs 1.enkele reis en 1.25 voor heen en terug op den zelfden dag. Wisselkantoor. Tot wisselen van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. AMUSEMENTEN. Zaterdag 6 Augustus 1892, des avonds 6 '/2 ure, Kinderhal tot 9 uur. Vrijdag 12 Augustus 1892. des avonds 6'/'2 ure, Kinderbal tot 9 uur. Badi>avilj oen met groote zaal, biljartzaal, leeskamer, damessalon met toren, belvedère en ruime veranda's. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. Illustrated Londen News. The Graphic. Punch. Bow Bells. Argosy. I/Illustration. Journal Amusant. Ueber Land und Meer. Die Gartenlaube. Schorer's Familienblatt. Fliegende Blatter. Holl. Illustratie. Nederl. Illustratie. Nederl. Spectator. Uilenspiegel. Hum. Album. Eigen Haard. De Huisvriend. Aarde en haar Volken. De Natuur. De Navorscher. Vragen van den dag. De Huisvrouw. De Dageraad. Elsevier'sGeill.maandschr. De Gids. COURANTEN. Nieuws van den dag. Middelbursche Courant. Utrechtsche Courant. Indépendance. Nieuwe Rotterdammer L'Etoile Beige. Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung. "Weekblad Amsterdammer. Courier de Schéveningue. Zondagsblad Domburgsch Badnieuws. Haarlemschc Courant. Uit het kastje met boeken in de leeszaal, dat met eenige werken, waaronder een dertigtal voor de jeugd, vermeerderd is, kunnen badgasten, houders van toegang- kaarten, dagelijks tusschen 11 en 12 ure des voormiddags, hoeken ter lezing krijgen, mitB men het nummer van het boek en zijn naam teekene op eene lijst bij den kaste lein voorhanden. Voor jeugdige lezers zal door de ouders moeten worden geteekend. Uitstapjes te voet: Naar de manteling en door het overboseh van de buitenplaats Duinvliet terug C/s uur). Naar de manteling over bet landgoed West- hove en door het Overboseh van Duinvliet terug uur). Naar het landgoed Schoon-Oord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (l'/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs de land goederen Overduin en Zeeduin (3 uren). Haar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te be zien (3y2 uren). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Uitstapjes per rijtuig: Naar de steden Middelburg, Vlissingen Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat er gelegenheid tot het huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. NB. Het overrijden over Zeeduin is, na verkregen vergunning, veroorloofd, doch alleen in de richting van het achterhek naar het voorhek. EENE VERTELLING dooe F. NAGTGLAS. •r Slot. De zending van generaal Lefort naar het Noorden slaagde zóó goed, dat de keizer hem tot zijn adjudant benoemde en met eene belangrijke dotatie tot baron de l'Empire verhief. Het kinderlooze echtpaar leefde nu op een ruimen voet in den Faubourg St. Germain, doch Mientje bleef onder al dien rijkdom en voorspoed even eenvoudig en nederig, maar verklaarde toch dat er heel wat sterker schouders noodig zijn, om bet geluk dan om bet ongeluk te dragen, en toen in 1820 baar innig geliefde echtgenoot overleed, ondervond baar gevoelig hart als weduwe, dat er vaak bittere koude geleden wordt bij den warmen baard van een rijk gemeubelde woning. Uren, dagen, maanden, jaren vlogen als een schaduw heenmenscbenbarten klopten bun regelmatigen slag, tot dat de dood ze deed stilstaan, zoo als de zand korrels loopen één voor één, maar altijd voort, door bet nachtglas van den tijd. Het was in Augustus 1852, dat de schrijver dezer vertelling logeerde in „Het wapen van Zeeland" te St. Maartensdijk op Tbolen. De vriendelijke waard van die voortreffelijke ouderwetscbe herberg, ver- baalde mij, dat op de groote boven voorkamer, met het mooie uitzicht over de ruime markt van bet welvarende nette dorp, welke mij gewoonlijk werd afge staan, nu een aanzienlijke dame uit Parijs logeerde, die een pleegzuster van baar, in bet dorp met een timmerman gehuwd, bezoeken kwam. Hij liet mij een kaartje zien waarop te lezen stond, Madame la douairière du géneral baron Lefort. Dien zelfden dag was ik toe vallig in staat om aan de oude dame een kleinen dienst te bewijzen, waardoor ik persoonlijk met baar in aanraking kwam. Het was eene reeds zeer bejaarde tengere vrouw, met die gemakkelijke en aantrek kelijke manieren, welke van omgang in deftige kringen en fijne beschaving ge tuigen. Er lag zonneschijn in den blik barer heldere blauwe oogen en haar nog welgevuld gelaat was gekroond door eer waardige grijze lokken. Naar zij mij verhaalde was zij sedert vele jaren weduwe, maar nog sprak zij met opgewondenheid van liaar eerlijken en trouwen generaal, die zijn fier en edel karakter nooit ver loochend bad. Zij had de verzoeking niet kunnen weerstaan naar Zeeland te reizen, om bare enkele betrekkingen aldaar vóór baar dood nog eens te zien. Zij wilde, zoo sprak zij, nog een teug genieten uit den gouden beker waarvan de sage verbaalt, gevuld met den godendrank, die de berinnering verlevendigt en waaruit de menscb tegen bet einde des levens zich zoo heerlijk laven en verkwikken kan. Haar hart was dikwijls weemoedig gestemd, daar de meeste bekenden reeds waren heenge gaan en slechts zeer enkelen, zooals zij met een kleinen blos op baar vriendelijk gelaat er bijvoegde, zich „de bellefleur" uit de Vrouwenstraat te Vlissingen nog herinnerden. Een paar weken daarna, ontmoette ik bet lieve oude vrouwtje met baar statige kamenier te Middelburg, waar baar boog bejaarde pleegbroeder, een bakker, woonde. Niet lang na bare terugkomst te Parijs is mevrouw Lefort gestorven en toen zij, nevens haar echtgenoot op de begraafplaats Montmartre ter ruste werd gelegd, waren er onder vele aanzienlijken ook niet weinig armen, die den deftigen lijkstoet met weenende oogen zagen voor bijtrekken, want de weldadige oude barones, werd door ieder die baar kende, in liefde herdacht en zij was dan ook velen, zeer velen, ten zegen geweest. Domburg, Juli 1892. Gevonden voorwerpen. Een paarlemoeren luciferdoosje Een wandelstok. Een brandglas. Verloren voorwerpen. Eene fluweelen tasch met breiwerk en eene courant. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilver»'.) W. G. BAL, Middelburg, Krommcweele L 27. J. A. W. DU BOIS, Middelburg, Lange St. Pieterstraat A 79. Assurantiën. M. J. DOORENBOS, Middelburg, Noordstraat L 117. Badstoelen. J. F. SCHEIJBELER, Middelb., Vlasmarkt L 17 (Reparatie).

Domburgsch Badnieuws | 1892 | | pagina 2