ZATERDAG, 12 SEPTEMBER 1891. Negende jaargang No. 11. ZEUST "VIE^EjEl^EIDEIjIiTGHEHSTLTvTST. D0A1BURGSCHE ZEEBAD1NR1CHT1NG. BEPALINGEN omtrent den toegang tot het Badpaviljoen. Zondag Aangekomen vreemdelingen. ZEEBADEN. Uitstapjes per rijtuig: AMUSEMENTEN. Uitstapjes te voet: Een Duitscher over Walcheren. Het Domimr^s.'h 15;t <111ie u w s verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland ƒ1.25; afzonderlijke Nommers ƒ0.10. Advertentiën 10 cent per regelabonnement voor het seizoen 5 cent per regel. - Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesieloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat E 33. Vrijdag Zaterdag Maandag Dinsdag Woensdag Gebruikte Baden. Heeren Dames Totaal. 4 Sept. 13 21 34 Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde vrij, uitgezonderd bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden, wanneer entree van het publiek geheven wordt. Overige lokalen met een toegangkaart op naam, verkrijgbaar aan' het Paviljoen, volgens onderstaand tarief: per daq 25 cent per persoon tot een maximum van 1.50 voor een gezelschap. 2 personen 3 of meer pers. uit ééu gezin, uit één gezin per persoon Donderdag 10 13 7 12 13 13 15 16 4 19 19 18 14 29 29 •11 31 32 31 111 197 van 310 September. In het dorp perweek 1.50 f 2.50 4. maand 6.8.9. seizoen 10.14.18. Houders van kaarten hebben steeds toe gang tot alle lokalen gedurende de uren het gebouw voor het publiek geopend is. Commissarissen behouden zich het recht .voor in bijzondere gevallen over groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde, te beschikken. Het bad is geopend van des morgens 8 tot zonsondergang. Prijs van een Zeebad 35 cent, met gebruik van een badcostuum (voor dames) of zwembroek en één handdoek. Bij abonnement 30 kaartjes. 10. 100 80.— Voor het gebruik van meerdere hand doeken zijn kaartjes te bekomen a 5 cent per stuk. Bad- en handdoekenkaartjes verkrijgbaar aan het Badpaviljoen. Badkaartjes zijn geldig voor het geheele seizoen. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. In het Badhotel bestaat gelegenheid tot het nemen van koude en warme biuiieiit>a.deii. Hoogwater te Domburg. Aantal personen Mej. A. Abresch dhr. J. G. Bouwens Mej. M Bouwens Mej. A H. van der Feen Mevr. Koole en familie dhr. Loeff dhr. J. Leselle Jongejuffr. de Pagter dhr. M. J. Schrier Mej. A. van Trigt dhr. J. Veltkamp In het Badhotel: dhr. en Mevr. Mr. D. A. Berdenis van Berlekom- van den Broeckfe 2 dhr. H. Joye en familie 2 dhr en Mevr. H. Spits 2 dhr. en Mevr. J. E. Stork 2 dhr. Tuckermann dhr. en Mevr. Armand Vanaerschodt 2 In het Schuttershof: dhr. en Mevr. von Basse 2 dhr. P. Balen. In „Villa Marina." dhr. Kallmann Frau Mönch en familie 2 Middelburg. Ierseke. id. Amsterdam. Middelburg. Koudekerke Brussel. Oostkapelle. Tilburg. Middelburg. Almelo. Middelburg. Veurne. Dordrecht. Hengelo. Keulen. Ixelles. ter Westhove en terug langs de land goederen Overduin en Zeeduin (3 uren). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te be zien (3 '/2 uren). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Naar de steden Middelburg, Vlissingen, Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat gelegenheid tot het huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. NB. Het' rijden over de buitenplaats Zeeduin -wordt toegestaan, na bekomen vergunning, in de richting van het ach terhek naar het vóórhek. Wisselkantoor. Tot wisselen van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. Westfalen. Rijsenburg. Berlijn Offenbach a/M Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 17 Vrijdag 18 Zaterdag 19 12 Sept. vrm. 13 i, 14 15 16 7.30 9.— 10.11 11.8 11.55 12.37 1.5 V. M. 1.44 Springtij. De Baddokter Beeghege is dage lijks te consulteeren in het Badpaviljoen, des morgens tusschen 11 en 12 uren. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 13 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. E. Ch. Geebling. Nam. Geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. B. B. vaitden Hoobn. Nam. 2 uren Ds. B. B. van den Hooen. Naar de manteling en door het overbosch van de buitenplaats Duinvliet terug ('/2 uur). Naar de manteling over het landgoed West hove en (foor het Overbosch van Duinvliet terug uur). Naar het landgoed Schoon-Oord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (1 '/2 uur.) Naar de Oranjezon, "door de manteling ach- Heb ik in den vorigen jaargang van dit blaadje een paar voorbeelden aangehaald, van hetgeen enkele Belgen over onze bad plaats hebben geschreven, ook van onze andere naburen de Duitschers, die ons in de laatste^ jaren meer en meer komen bezoeken, hebben sommigen getracht hunne indrukken, die dit eiland op hen gemaakt had, weêr te geven. Zoo vindt men eene beschrijving van Domburg en omgeving inder Sammler, Belletristische Beilage zur „Augsburger Abendzeitung", van 11 Juni 1885, waarvan hier eene verkorte vertaling volgt Om eenig begrip te krijgen wat het land aan natuurschoonheid bezit, moet men op een mooien lente of zomerdag het eiland Walcheren per rijtuig doorkruisen. Naar alle kanten ziet men dan goede met klinkers bestrate wegen door nette dorpen en buitenplaatsen omgeven. Zulk een rijtoer, die de moeite loont en op één dag te doen is, gaat van Middelburg Over Serooskerke, Domburg, Westkapelle naar Vlissingen. Over Brigdamme, St. Laurens en Serooskerke, zindelijke eenvoudige dor pen, voert de weg naar Vrouwepolder, dat in het midden, van eene in de 14e eeuw ingepolderde vruchtbare landstreek, ligt. Van daar komt men, over een bescha duwden dijk, voorbij verscheidene buiten plaatsen, aan de Oranjezon, een klein koninklijk domein, waar eene herberg in een eigenaardig schaduwrijk duinlandschap. Van daar kan men in enkele minuten het

Domburgsch Badnieuws | 1891 | | pagina 1