mnsr "vsEEnvniDEXjinsra-EisrLicrsT. Aangekomen vreemdelingen. PRINS WILLEM I TE DOMBURG, Het X>oMiKjurj>-scli Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.voor het Buitenland f 1.25afzonderlijke Nommers 0.10. Advertentiën 10 cent per regelabonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 5 Sept. nam. 2.15 Zondag 6 2.42 Maandag 7 3.15 Dinsdag 8 3.49 Woensdag 9 4.30 Donderdag 10 5.21 Vrijdag 11 vrm. 6.20 E. K. Zaterdag 12 7.30 van 27 Aug.3 Sept. In het dorp Aantal personen dhr. Aldenbruck Brilhl. Freule P. Sehuurbeque Boeije Middelburg. dhr R. Castendijk Utrecht. Mej. C. van Dishoeek Vlissingen. Mevr. Hagemans-van Voorst Vader en familie 6 Namen. Mevr. Kakebeke-Danckaerts Krabbendijke. Mej. L. Knappert Schiedam. dhr. Linchet Brussel. Mej J. C. van Ockenburg Middelburg. dhr. J. Passenier Amsterdam. dhr. P. Pieterse Hulst. Fran Dr. Schleicher Antwerpen. dhr. George Serigiers id. dhr. C. A. Sprenger Middelburg. Mej. C. SpreDger Arnhem. dhr. Wiedemann Elberfeld. In het Badhötel: Dames Bonvoisin 2 Ver fiers. Dames de Buck 2 Brussel. dhr. George de Buck id. Mej. Berthe Delicour Verviers. dhr. Eilender en familie 2 Keulen. Mevr. Fauchey Rotterdam. Mej. Margaret Goethals Luik. dhr. en Mevr. Emil de Har ven en familie 6 Antwerpen. dhr. Jamar Brussel. dhr. Jhr. Ortt Brielle. dhr. Walter von Rodt Bern. In het Schuttershof: dhr. Emil Dutry Gent. v dhr. Paul üutry id. dhr. E. Claeys Bouvaert id. dhr. P. Claeys Bouvaert id. dhr. Verhulst Middelburg. In „Villa Marina." Frau C. Ingenohl en fam. 3 Antwerpen. Gebruikte Baden. Heeren Dames. Totaal Vrijdag 28 Aug. 22 31 53 Zaterdag 29 ii 20 46 66 Zondag 30 tf 27 29 56 Maandag 31 ii 19 40 59 Dinsdag 1 Sept. 12 20 32 Woensdag 2 a 18 28 46 Donderdag 3 ii 13 16 29 131 210 341 De Baddoktcr Bebghege is dage- lijks te consulteeren in het Badpaviljoen, des morgens tusschen 11 en 12 uren. BADSTOELEN. te huren tijdens den badtijd-. gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt 0.10. per week1. maand3. seizoen. 6. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 6 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. F. C-h. Geebling. Nam. 2 uren Ds. F. Ch. Geebling, Doops- bediening. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. B. B. van den Hoobn. Nam. 2 uren Ds. B. B. van den Hoobn. Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Postkantoor Geopend: op werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 7'/28'/2 en van 1112 uren voorm. Bodeloop MiddelburgLomburg. Vertrek van Middelburg vrm. 4.15nam. 1. Domburg 5.30 2.15 Aankomst te Domburg 7.25 4.15 Middelburg 8.45 5.30 Bodeloop LomburgWestkapelle. Vertrek van Domburg vrm. 7.30nam. 4.20 Westkapelle 4.10 12.55 Aankomst te Domburg 5.25 2.10 Westkapelle 8.45 5.35 Bodeloop LomburgAagtekerke. Vertrek van Domburg vrm. 7.30nam. 4.20 Aagtekerke 6.55 3.45 Aankomst te Domburg .7 25 4.15 Aagtekerke 8.4.50 NB. Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. Wisselkantoor. Tot wisselen van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. Dombu.i-{ï, 3 September. Hoewel reeds vele tijdelijke bewoners, vooral Hollandsche familiën ter wille van hunne leergrage jeugd, ons verlaten hebben en het aantal nieuw-aankomenden steeds kleiner wordt, was de zaal van het Pa viljoen deze week nog tweemalen goed bezet. De eerste keer bij gelegenheid van Koningin's verjaardag toen een paar surprises, waaronder een aardig tableau vivant, werden opgevoerd en later geruimen tijd werd gedanst de tweede maal Woensdagavond, toen eenige muzikale bad gasten hunne medebezoekers een concert aanboden, om op die wijze door vrijwillige bijdragen hulp te kunnen verleenen „aan „een gezin dat door verschillende omstandig- „heden met ondergang bedreigd werd" zooals het luidde in eene circulaire, die tot bijwoning uitnoodigde. 't Was dus een soort weldadigheids-concert en daarbij komt het leveren van kritiek niet te pas. Ik wil dan ook maar alleen verklaren dat die niet anders dan gunstig zou kunnen zijn, dat dit concert werkelijk iedereen weldadig aandeed en dat allen dankbaar waren voor het genot, hen dien avond door spel en zang geschonken. Zoowel Professor Wolff als de dames-executanten kunnen met voldoening op hun streven en gedane moeite terugzien. Gedurende de pauze werd door een paar dames eene collecte gehouden en daarbij de niet onbelangrijke som van f 75.opgehaald. 2) 3VEEI 1563. De Prins, dien wij een man van dertig jaar noemden, had toen meer van hetgeen op dien leeftijd bij de Romeinen senex, een oude heer, genoemd werd, dan van een jongen vorst, gelijk ieder krantenschrij ver keizer Wilhelm noemt, die van zijne zes jongens spreekt met den billijken trots van een gezeten huisvader. Maar Oranje had andere zaken in 't hoofd. Zoo de portretten, die gezegd worden hem in deze zelfde jaren voor te stellen, inderdaad zijn beeld en gelijkenis zijn, dan heeft hij weinig van Jonker Willem, zooals hij ge noemd werd door Bbedebode, die zelden nuchteren en in een eenigszins gevorder den staat van dronkenschap heel gemeen zaam met de zijnen omging en heel hard handig en ruw was voor anderen. In de bruidegomsdagen van den Prins en dus tijdens zijne uitlandigheid, was Gban- velle alles behalve algemeen verwelkomd als aartsbisschop van Mechelen; dat was in den nazomer van 1561; de jonggetrouw den gingen naar Breda, en, gelijk wij gezegd hebben, hoe dit nog na te gaan is, de Prins was meer in zijn baronnie, dan aan het hof te Brussel. Zelfs was hij in November 1562, tegen den uitdruk- kelijken wil van hetzelfde hof te Brussel, naar den rijksdag te Frankfort- gegaan, en eerst in Januari van 1563 naar onze jaartelling daarvan teruggekeerd. Den 11 Maart daaraanvolgende was hij te Brussel, maar om den merkwaardigen brief aan den Koning te schrijven, waarin hij met -zijne ranggenooten spreekt over het verkeerde beleid in de regeering der Neder landen, iets ongehoords en misdadigs in die en in veel later eeuw. Daarna is Oranje in geen maanden te Brussel terug-

Domburgsch Badnieuws | 1891 | | pagina 1