1.1. tm dn Harst J.Js ZEEÜWSCHE STOOMBAKKERIJ j 'Me/ (dntinental Advertentiën en Adressen. ^Oy€C[£fCompany de firma T. TJEBBES ZOON, aldaar. Wed. T. TJEBBES ZOON. EEN ZEEBAD. beroemde Spaansche en Portugeesche WIJNEN Continental Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) Apotheek. Eigen bereide QUINA LA ROCHE Badstoelen. Kortedellt - MIDDELBURG - Kortedelft. Vraagt Prijs-Courant van Frangois Blom's Delicatessenfabriek. GROOTHEEST. Schets door L. H. A. D. Alles zag er lief uit, en hij had de gewoonte alles lief te vinden, wat hem behaagde en vrolijkheid bracht in z'n hart. Nu ook weêr. In 't badplaatsje, waar hij was gelogeerd bij vriendelijke menschen, voelde hij zich altijd, zooals hij thuis in die muffe stad zich bij uitzondering wel eens gevoelde, wanneer een of andere bijzon derheid hem vrolijker stemde dan gewoon lijk. 't Was hier voor hem een rustplaats, waar hij tot zich zelf kwam, waar hij kon denken, herinneren, voortgeholpen door de alomvattende kracht der natuur! Haar beschouwde hij als zijne vriendin, die hem zacht en aangenaam stemde, die hem boeide en trof, op de meest onver wachte oogenblikken. 't Badplaatsje was voor hem eene oase, waar hij zich kalm gevoelde, waar hij het leven in zich voelde tintelen, omdat alles er zoo lachend, landelijk en idyllisch was. 'tWas een warme dag; maar warme dagen zijn goed voor een badplaats en komen daar eerst tot hun volle recht. Hij was dien morgen reeds vroeg opgestaan. Zijne gordijnen stonden half open en 't heerlijke zonlicht straalde hem vlak in 't gezicht en was oorzaak van zijn vroeg tijdig ontwaken. Maar dat hinderde hem niet. Vlug was hij opgesprongen en had met instinctmatige drift naar den hemel getuurd l Ohhij was vlekkeloos. Hij was als een blauw gewelf over 't geheele dorp, over de gansche zee, hij was als een blauw vlak, dat zich boven 't hoofd langzaam welfde en eindelijk aan den horizont, helder en kleurig in de diepte der zee scheen te verzinken. De jonge man had 't volle gezicht op de zee en dat gezicht stemde hem altijd berustendhij vond 't grootsch en indruk wekkend en hij voelde er 't verhevene en hartsterkende van de natuur bij Hij was een hartstochtelijk minnaar van de natuur en kon menschen niet uitstaan die er om lachten op zijn minst en er zoo eens naar keken op zijn hoogst! Hij besloot te zwemmen dien morgen. De kracht van 't water deed hem goed en verfrischte hem niet alleen voor 't oogen- blik, maar 't maakte de verdere warmte van den dag dragelijker dan vóór 't bad. „Zijn er nog koetsjes open," had hij den badman gevraagd, waarop deze ant woordde „O, ja, m'nheer, u bent de eerste van „morgenDat vond hij weêr prettig. Hij was liever alleen in 't water, dan met al die onbekende menschen, die hem zoo aankeken en telkens van plan waren tegen hem te praten, maar dit toch niet deden. Och, praten is gemakkelijkmaar hij zou, wanneer hij sprak, in 't bad zijnde op zoo'n warmen dag, zijn gevoelen moeten uiten en daarvoor zou hij geen woorden hebben kunnen vinden, zoodat 't hem goed deed te kunnen zwijgen en alleen te zijn. En terwijl hij in 't water plaste en de hard-korrelige bestanddeelen onder z'n voe ten voelde prikkelen en 't touw aangreep, zonder eenig oogmerk, want hij kon zwem men, en telkens bukte om de weldadige kracht van een, in zijn oog, hooge golf te gevoelen, om dan weer plotseling over eind te rijzen, blazend, snuivend, zich met de handen de haren wegstrijkend en zachtjes tegen de golven in te loopen, terwijl hij zich zoo met allerlei kleinigheden amu seert, voelt hij zich tevreden en kent hij voor 't oogenblik het leven maar van ééne zijde van de gelukkige De zee ligt voor hem, maar ze levert nu een geheel ander gezicht op als straks, toen hij voor 't open raam van zijn kamertje stond. Daar buigt hij de knieën, 't boven lijf 't hoofd een twee drieze komt aan, hoorsnel, wildrollend en suizend daar bedekt ze hem geheel en al eene seconde en ze ligt alweêr ver achter hem, en de zwemmer staat naakt, met de armen over elkaar, een nieuwe golf op te wachten. Dat spel verveelt hem nooit. Maar 't loopen is zéér zwaar en zijn voeten ondergaan voortdurend prikkelingen door die harde schelpen en scherpe steentjes en zandkorrels. Het zou hem op 't strand evenwel méér gehinderd hebben dan nu in 't waterwant dit leidt hem af en houdt hem bezig en stemt hem aangenaam en kalm. 't Strand! Ja, dat ziet hij nu ook anders veel kleiner en dichter opeen gepakt. De menschen ziet hij loopen, maar hij herkent geen zijner kennissen; hij hoort geroep en geroep en geroep van spelende badgasten-kinderen; in 't begin denkt hij, dat ze hem roepen, maar spoe dig bemerkt hij, dat hij 't mis heeft. Komaan! 't is zijn tijd. Een bad moet zijnniet te lang en niet te kort. Boven dien ziet hij eenige badkoetsjes opengaan en een paar opvolgers op. de zee toetreden, om 't zelfde te gaan genieten. Hij zwemt terug, tot hij grond raakt; dan loopt hij voorover buige'nd, met schok ken en de rechterarm zwaaiend, terwijl de andere het touw vasthoudt. Het gaat lastigmeer en meer wordt er van af het strand van zijn lichaam gezien, want hij klimt onder 't loopenAu wat doen die schelpen zeerdaar is hij geheel van de zee gescheidenop 'n draf loopt hij naar zijn koetsje dat hem onnoozel en stilzwijgend opwacht. Er uitgekomen 't was er wel een beetje warm kijkt hij om zich heen, rekt zich eens uit, steekt de handen in de zakken en loopt dan een eindje het mulle zand op. „Zoo'n bad," denkt hij, „is toch maar weldadig voor'n mensch!" Spoedig verveelt hem de drukte aan 't strand. Hij gaat de eenzaamheid tegemoet en zich afzonderen, al wandelende, want wandelen na een bad is gezond en ver sterkend Hij heeft honger en die honger wordt grooter, naarmate hij meer loopt. Hij voelt zich wel te moe. De afgemat heid en loomheid, die hem even voor z'n bad wel wat landerig hadden gemaakt zijn van hem afgevallen. Hij is een ander mensch Al loopende denkt hij na. Het zand kraakt en is warm door de brandende zon, die er op schijnt. Hij kijkt er naar dan weêr naar de zee, die eentonig ruischt en boeiende geluiden maakt. De wind van zee af is heerlijk verkoelend en frisch. Ze waait hem over de oorenze speelt in z'n haren; hij denkt wandelende, allerlei invloeden maken hem dat denken gemakkelijk. Maar aan zijn tred kan men 't zien dat hij levenslustig is, hier in dit badplaatsje, in dit idyllische gezellige oord op aardein dit plekje grond, waar gemoedelijkheid en tevredenheid zich paren aan schoonheid der Natuur! Hij weet dit alles hij voelt 't iederen dag, maar vooral na zoo'n heerlijk zeebad op 'n warmen dag. Zou er ook wel iets wenschelijkers zijn, dan stil te genieten van een zachten invloed, die zoo prettig stemt? En heeft hij nu niet 't vooruitzicht straks om twaalf uur als dat kleine dorpsklokje 't teeken geeft, thuis ontvangen te worden door liefhebbende menschen en te worden opgewacht door'een smakelijk ge dekte tafel Arnhem, 2 Aug. 1891. heeft de eer hare geachte olientèle te berichten, dat zij tot ALLEENVERKOOPERS harer voor DOMBURG en omstreken heeft aangesteld Rotterdam, Juli 1891. Ons refereerende aan bovenstaande advertentie, hebben wij aan te bevelen Domburg, Juli 1891. de eer ons beleefdelijk in de gunst onzer geachte clientèle W. G. BAL, Middelburg, Krommeureele L 27. J. A. W. DO BOIS, Middelburg, Lange St. Pieterstraat A 79. MIDDELBURG. met en zonder staal, f l.'-JO per flacon. EMSER-PASTILLES 60 cent per doos. J. F. SCHEIJBELER, Middelb., Vlasmarkt L 17 (Reparatie). Banketbakkerij.

Domburgsch Badnieuws | 1891 | | pagina 2