ZATERDAG. 22 AUGUSTUS 1891. IEIET A^^EEn^niDEiiiinsrc^j "XjICTST. DOMBURGSCHE ZEERADINRICHTING. Negende jaargang No. 8. BEPALINGEN omtrent den toegang tot het Badpaviljoen. Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde vrij, uitgezonderd bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden, wanneer entree van het publiek geheven wordt. Overige lokalen met een toegangkaart op naam, verkrijgbaar aan het Paviljoen, volgens onderstaand tarief: per dag 25 cent per persoon tot een maximum van f 1.50 voor een gezelschap. Hoogwater te Domburg. Aangekomen vreemdelingen. Gebruikte Baden. AMUSEMENTEN. Uitstapjes per rijtuig: Gevonden voorwerpen. Openbare Godsdienstoefening. Reisgelegenkeden. Omnibusdienst Het Domburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende 1.voor het Buitenland 1.25; afzonderlijke Nommers 0.10. Advertentiëi 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0.60 DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBUEG, ter drukkerij van C. H dseizoen. Abonnement voor Nederland cent per regel; abonnement voor het seizoen r het geheele seizoen. Bureaux: te an Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. In het Badhötel: per persoon •2 personen uit één gezin. 3 of meer pers. uit één gezin. per week 1.50 2.50 4— maand 6.— 8.— 9.— seizoen 10.— 14.— „18.— Houders van kaarten hebben steeds toe gang tot alle lokalen gedurende de uren het gebouw voor het publiek geopend is. Commissarissen behouden zich het recht voor in bijzondere gevallen over groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde, te beschikken. Zaterdag 22 Aug. nam. 2.42 Zondag 23 3.21 Maandag 24 4.3 Dinsdag 25 4.49 Woensdag 26 5.46 L. K. Donderdag 27 vrm. 6.35 Vrijdag 28 8.— Zaterdag 29 9.20 Mevr. Backer-Buteux en familie dhr. L. R. Brants Mej. P. C. Droste dhr. en Mevr. F. Frevé In het Schuttershof: dhr. C. Baars Czn. dhr. G. Berghaus en fam Fraulein Sophie von Becke- rath - dhr. I. van Eek dhr. A. A. Gaijmans dhr. I. Kalkhoff dhr. R. Kalkhoff dhr. en Mevr. Schuil Mej. Tilla Schuil dhr. F. Schuil Mevr de wed. van Tienho ven en familie dhr. Th. Voswinckel Henny Voswinckel |n „Villa Marina.' dhr. P. F. Baron van Heerdt dhr. Lautenschlager en fam dhr. Prof. Wolff en fam. Aantal personen Middelburg. Wageningen. Arnhem. Brussel. Sliedrecht. Barmen. Crefeld. Hardinxveld. Utrecht. Antwerpen. Minneapolis (MinnesotaU.S.) Antwerpen, id. id. I Utrecht. Keulen. Barmen. Utrecht. Frankfort a/M. Bonn. J. M. van dee Harst) en van t dag 24 Augustus terug van Domburg des nam. 7 '/2 ure (afrit Hotel Schutters hof). Prijs 1.enkele reis en ƒ1.25 voor heen en terug op denzelfden dag. De Baddokter Bebghege is dage lijks te consulteeren in het Badpaviljoen, des morgens tusschen 11 en 12 uren. van 1320 Augustus. In het dorp: dhr. L. Aldernaght Mej. Body dhr. en Mevr. H. A. Boo- gaert-Boddaert en fam. Mevr. Bourdrez-Swaan dhr. Z. Bouwens en fam. dhr. Emil von Beckerath dhr. en Mevr. Carp-Eborall dhr. Etter-Lajos en fam. Jongeh. A. M. Fak Brouwer Jongejuffr. A. G. Fak Brou wer dhr. Ds. E. B. Gunning dhr. A. H. van der Feen Freule C. de Jonge van Ellemeet Jongeheer W. de Jonge van Ellemeet Mej. D. Hagen dhr. en Mevr. Laan-Carp dhr. Dr. Joh. G. Mezger en familie dhr. J. Nieberdieg Mevr. de wed. Pelle Mej. C. A. T. Pieterse dhr. en Mevr. Pisuisse Jongejuffr. Cor. Sprenger dhr. GJ. Sprenger Aanta l personen 18 Antwerpen. Brussel. Middelburg. id. Ierseke. Crefeld. Utrecht. Buda-Pest. Souburg. id. Oosthem. Amsterdam. Zierikzee. id. Middelburg. Rotterdam. Wiesbaden. Antwerpen. Middelburg. Hulst. Rotterdam. Middelburg. Velp. Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Heeren. Dames. Totaal. Naar de steden Middelburg, Vlissingen, Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat gelegenheid tot het huren van rjjtuigen, tegen vaste prijzen. NB. Het rijden over de buitenplaats Zeeduin wordt toegestaan, na bekomen vergunning, in de richting van het ach terhek naar het vóórhek. Een zwarte broche. 14 Aug. 26 28 54 15 99 43 37 80 16 99 40 35 75 17 99 56 50 106 18 99 46 38 84 19 99 54 51 105 20 99 41 25 66 306 264 570 Zondag 23 Augustus. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. F. Ch. Geebling. Nam. 2 uren Ds. F. Ch. Geebling, Doops- bediening. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. B. B. van den Hoobn. Nam. 2 uren Ds. B. B. van den Hoobn. Dagelijks uitgezonderd des Zondags, van Domburg naar Middelburg des voorm. 8 uren (afrit Hotel Schuttershof), en terug van Middelburg des nam. 3'/2 uren (afrit Groote Markt, wed. Gboenewegen). Prijs f 1.enkele reis en heen en terug op denzelfden dag. NB. De omnibus zal bij aankomst van trein 3.19 te Middelburg aan het station zijn. Dagelijks van Middelburg naar Domburg een tramomnibus des nam. l'/2 ure (afrit Groote Markt, Nederlandsch koffiehuis Domburg. 20 Augustus. Onze bad plaats wordt in deze maand goed bezocht. De hotels zijn vol en bijna alle kamers en optrekjes zijn verhuurd en bewoond. Het getal vreemde logeergasten, tot heden in dit courantje opgenomen, bedraagt 720 personen of reeds meer dan het gemid delde aantal badgasten gedurende het geheele seizoen. Dat er werkelijk vele badgasten zijn, blijkt uit het genomen aantal baden. Voor de laatste week be draagt dit 570, welk getal hier in ééne week nog nooit was bereikt. Er werden dan ook 345 baden meer gebruikt dan het vorige jaar om dezen tijd. Behalve het gewone dansavondje hadden wij deze week eene matinee musicale en een tweetal avond-concerten van een vijftal Hongaarsche Zigeuners, onder leiding van hun impressario Etteb Lajos uit Buda- Pest, bestaande uit 3 violen, een contrabas en een instrument dat zij „tzimbal" noemden en waarop tamelijk veel geraas kon wor den voortgebracht. De eerste viool, Abany Febko speelde niet onverdienstelijk en hunne muziek, voornamelijk marschen, walsen en czarda's of Hongaarsche melodiën, voldeed over het algemeen goed. Dit was zeker wel de reden, dat een tweetal heeren het voorstel deden, deze muziek nog voor Maandagavond te houden en alsdan dansmuziek te laten spelen. Door bijna alle badgasten werd daaraan gecontribueerd en was de zaal van het Paviljoen dien avond te klein om alle danslustigen te bevatten. Eerst werd aan de kinderen gelegenheid gegeven en later toonden ook de groote menschen dat zij van -dat genoegen niet afkeerig waren, 't Was een prachtige avond, zoodat zij die slechts als toeschouwers aanwezig waren, zonder angst voor kouvatten onder de veranda konden blijven toezien.

Domburgsch Badnieuws | 1891 | | pagina 1