ZATERDAG, AUGUSTUS 1891. JEIN" "v^i^EEn^niDEijiisra-EnsrxjivjsT. DANS (VI U Z I E Ke 6R00TE ZAAL ÏAS HET BADPAVILJOEN. CONCERT Hongaarsche Zigeuners Negende jaargang No. 7 ZEEBADEN. Aangekomen vreemdelingen. Hoogwater te Domburg. Gebruikte Badeu. Groote Zaal van het Badpaviljoen. Vrijdag 21 Augustus 1891, Kinderbal tot 9 uur. Wisselkantoor. Wat een torenwachter verhaalde, Voor het badseizoen zijn nog te huur: Openbare Godsdienstoefening. BADSTOELEN. AMUSEMENTEN. Zaterdag 15 en Zondag 16 lugustos onder directie van Arany Terko. Het üoinburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland 1.25; afzonderlijke Nommers 0.10. Advertentiën 10 cent per regelabonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaus: te DOMBUKG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Het bad is geopend van des morgens 8 tot zonsondergang. Prijs van een Zeebad 35 cent, met gebruik van een badcostuum (voor dames) of zwembroek en één handdoek. Bij abonnement 30 kaartjes. f 10. 100 80.— Voor het gebruik van meerdere hand doeken zijn kaartjes te bekomen a 5 cent per stuk. Bad- en handdoekenkaartjes verkrijgbaar aan het Badpaviljoen. Badkaartjes zijn geldig voor het geheele seizoen. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. In het Badhotel bestaat gelegenheid tot het nemen van koude en warme bimieiibadeii. van 613 Augustus. In het dorp: Aantal Mej. C. Boogaert Jongejuffr. Breda dhr. Mr. J. van der Lek de Clercq Mej. M. Drabbe dbr. A. J. Dronkers Jongeheer Henri Dronkers Frau Eibers dhr. P. Goecke Mevr. de Fouw Frau von Gust-Voigt Mej. E Knappert Mevr. Kruijff dhr. Ds. G P. Kruijff Mej. W. Kruijff Mevr. S. A. C. Tielenius Kruijthoff-Boogaert en familie dhr. I. E. Drayton Lee dhr. en Mevr. Arthur Mijen Mej. H. Pieterse-Broekman en familie dhr. Sommerhoff en fam. Fraulein Stohmann Jongeheer K. Vermaas In het Badh&tel dhr. Scheltema en familie dhr. F. Stoop en familie In het Schuttershof: dhr. T. H. Gordon dhr. J. E. Ogden dhr. Dr. G. von Rath en fam. dhr. Mr. N. de Ridder en familie dhr. Herbert B. Sukliffe In „Villa Marina." Mej. J. C. Borger I Meppel. dhr. Graf Wolff Metternich i Frankforta/ dhr. de Ranitz en familie 3 Amsterdam. 6 Middelburg, id. id. Arnhem. Middelburg. id. Essen. Keulen. Middelburg. Elberfeld. Schiedam. Rotterdam. Maassluis, id. Culemborg. Antwerpen. Middelburg. Londen. Elberfeld. Souburg. Arnhem. Dordrecht. Dickenfield. Ashton. Crefeld. Utrecht. Ashton. Zaterdag 15 Aug. vrm. 9.20 Zondag 16 Maandag 17 Dinsdag 18 Woensdag 19 Donderdag 20 Vrijdag 21 Zaterdag 22 10.28 11.23 12.13 nam. 12.45 V. M. 1-21 2.4 Spribgtij. 2.42 Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 7 Aug. 17 41 58 Zaterdag 8 30 29 59 Zondag 9 37 22 59 Maandag 10 23 35 58 Dinsdag 11 32 40 72 Woensdag 12 16 22 38 Donderdag 13 27 37 64 182 226 408 des ffvonds 6'/2 ure, Tot wisselen van buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gele genheid. 2) NAVERTELD DOOR F. NAGTGLAS. 2 kamers noordweg Wed. Tjebbes. 2 n dorpstraat 2 id. 2 schuitvlotstr. 2 noordstraat De Baddokter Bebghege is dage lijks te consulteeren in het Badpaviljoen, des morgens tusschen 11 en 12 uren. een huis met 9 kamers een huis met 4 kamers Het hof te Dom burg. J. Provoost. Quist. G. Passenier Hz. van de Woestijne. aan het vroon I weststraat te bevragen in het Schuttershof. Zondag 16 Augustus. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. F. Ch. Geebling. Nam. Geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. B. B. van den Hoobn. Nam. 2 uren Ds. B. B. van den Hoobn. te huren tijdens den badtijd-. gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt f 0.10. per week 1. maand 3. seizoen. 6. van Aanvang 8 ure. Entrée 49 cent. Houders van kaarten hebben vrijen toegang. Nevens de werkbank is een smal deurtje, dat naar den omloop voert. Wij gaan dit door, en genieten een prachtig uit zicht over zee en land. Als een kleur rijk bloemenveld ligt het, door de late herfstzon schilderachtig schoon verlichte eiland beneden ons, omgeven door den glinsterenden onmetelijken waterspiegel. De torens der belangrijkste steden van Zeeland, Middelburg, Veere, Zierikzee en Goes zijn zonder moeite te zien, terwijl bij een helderder kim, ook die van Brugge en Gent en van de Lieve Vrouwenkerk te Antwerpen zouden te herkennen wezen. Gabetje legt al deze dingen uit, op een toon als of hij over zijn eigen bezit tingen spreekt, maar er glijdt een droef- geestigen trek over zijn gelaat, als hij over den goeden ouden tijd begint, en dat is toch zijn stokpaardje. Het waren kostelijke dagen, toen de havens hier al de schepen en schuiten niet konden bevatten en de kaaien grimmelden van volk, zoodat men de Beursbrug soms niet over kon, wan neer 't volk naar de Leugenaar stroomde om de Oost-Indievaarders te zien aankomen, en als ik in die dagen van den toren de halfjaarsche retourvloot het eerst in 't oog kreeg, heb ik van den Eersten Bewindheb ber menigen pannekoek, zoo als de fooi van een Zeeuwsche rijksdaalder genoemd werd, verdiend. Wanneer het oorlog was, gaf de kaperij groote winsten en mijn vader placht te vertellen, dat in zijn jonge jaren veel menschen in Vlissingen zóóveel geld ver dienden, dat zij er geen raad mee wisten en de gouden dukaten en zilveren rijders met zakken vol naar de kantoren brachten om uit te zetten. Als jongen weet ik nog, hoe de oude heer van Dishoeck uit Bengalen kwam en zwarte slaven meebracht, die naast de vergulde koets neerhurkten, wanneer mevrouw over hun rug uitstapte. Op de Dokkaai liet dat heerschap eeu

Domburgsch Badnieuws | 1891 | | pagina 1