Advertentiën en Adressen. Gebruikte Baden. 9 47 BADSTOELEN. Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Postkantoor: AMUSEMENTEN. Uitstapjes te voet: Uitstapjes per rijtuig: Openbare Godsdienstoefening. Wisselkantoor. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) Apotheek. EMSER-PASTILLES 60 cent per doos. in het Schuttershof: Dames Borsius dhr. R. Cassius dhr. E. Janssen dhr. P. Kaashoek dhr. ter Knile en familie dhr. A. Meijs dhr. George Smits Dames de Spesshardt dhr. en Mevr. Dr. M. de Vlieger en familie dhr. en Mevr. Wiebering dhr. Alphonse Wuijk Mej. B. Sibmacher Zijnen dhr. Armand van Zuijlen In „Villa Marina." Mevr. Heermann Mej. Heermann. Familie Phalf Aantal personen Middelburg. Antwerpen, id. Dordrecht. Almelo. Antwerpen, id. id. Almelo. Antwerpen, id. Middelburg. Antwerpen. Frankfort a/M. id. id. De Baddokter Bebghege is dage lijks te colsulteeren in het Badpaviljoen, des morgens tusschen 11 en 12 uren. Heeren. Dames. Totaal. Tot 29 Juni Maandag 29 Dinsdag 30 Woensdag 1 Donderdag 2 Juni Juli 31 1 8 2 31 2 2 3 42 te huren tijdens den badtijd gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt f 0.10. per week 1. maand3. seizoen. 6. Geopend: op werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 7 '/28 '/2 en van 1112 uren voorm. Badpaviljoen met groote zaal, biljartzaal, leeskamer, damessalon met toren, belvedère en ruime veranda's. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. Illustrated London News. Nederl. Spectator. The Graphic. Uilenspiegel. Punch. Hum. Album. Bow Bells. Eigen Haard. Argosy. De Huisvriend. L'Illustration. Aarde en haar Volken. Journal Amusant. De Natuur. Ueber Land und Meer. De Navorscher. Die Gartenlaube. Vragen van den Dag. Schorer's Familienblatt. De Huisvrouw. Fliegende Blatter. De Dageraad. Holl. Illustratie. Elsevier'sGeill.maandschr. Nederl. Illustratie. De Gids. COURANTEN. Nieuws van den Dag. Middelburgsche Courant. Utrechtsche Courant. Independence. Nieuwe Rotterdammer. L'Etoile Beige. Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer. Courier de Schéveningue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws. Haarlemsche Courant. Vertrek van Middelburg vrm. 4.15 nam. 1. Domburg 5.30 2.15 Aankomst te Domburg 7.25 4.15 Middelburg 8.45 5.30 Naar de manteling en door het overbosch van de buitenplaats Duinvliet terug C/s uur). Naar de manteling over het landgoed West- hove en door het Overbosch van Duinvliet terug uur). Naar het landgoed Schoon-Oord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (l'/2 uur.) Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs de land goederen Overduin en Zeeduin (3 uren). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te be zien (3'/2 uren). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Vertrek van Domburg vrm. 7.30nam. 4.20 Westkapelle 4.10 12.55 Aankomst te Domburg 5.25 2.10 Westkapelle 8.45 5.35 Bodeloop DomburgAagtekerke. Vertrek van Domburg vrm. 7.30 nam. 4.20 Aagtekerke 6.55 3.45 Aankomst te Domburg 7.25 4.15 Aagtekerke 8.4.50 NB. Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. Naar de steden Middelburg, Vlissingen, Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat gelegenheid tot het huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. Zondag 5 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. F. Ch. Geebling. Nam. Geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uren Lezing. Nam. 2 uren Lezing. Tot wisselen van binnenl. en buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gelegenheid. DOMBURG. Bij den aanvang van den negenden jaar gang van het Dombui'gsch Badnieuws een groet aan bezoekers dezer badplaats en lezers van dit blaadje. Het Maandag 29 Juni geopende bad seizoen laat zich niet ongunstig aanzien. Behalve enkele Middelburgsche familiën hebben reeds verscheidene vreemden hunne tenten hier opgeslagen of beter, hunne voor den zomer gehuurde woningen be trokken. Ook de eigenaars der verschillende om Domburg liggende villa's komen lang zamerhand opdagen. De zomer schijnt het nu gelukkig niet te koud meer te vinden ons zijn jaarlijksch bezoek te brengen en zal ons door warmte en mooi weêr, naar wij hopen, de stormen en regenbuien der vorige weken wel doen vergeten. Het badstrand is weder met vele tentjes bezet en hoewel het gebruik van zeebaden nog niet bijzonder druk gaat, wordt het strand toch des morgens reeds goed, vooral door jeugdige logeergasten bezocht. De toegang naar het badstrand is eenigzins gewijzigd. Een harde beschelpte weg, ten oosten van het Badpaviljoen om de villa van den heer Aldenbkück aangelegd, heeft een zijpad, dat door de voormalige badslag naar het strand voert. Daardoor is de trap vervallen, die vroeger van het duin naar het strand leidde, hetgeen trouwens velen wel niet onaangenaam zijn zal. Groote veranderingen hebben dit jaar niet plaats gehad. Een gebouw dat door zijn onoogelijk uitzicht, velen reeds lang had gehinderd, de zoogenaamde hooge of groote schuur in het duin is, na ongeveer anderhalve eeuw wind en regen te hebben getrotseerd in den nacht van 22 op 23 Februari van dit jaar door brand vernield. De grond is thans het eigendom van van den heer Fbedeeiks te Middelburg, die voornemens is die als bouwgrond (met verplichting om te bouwen) te ver- koopen, of anders zelf er een of ander net gebouw of villa wil plaatsen. Een paar verbouwingen kan men bij de- markt opmerken. Het koffiehuis „de Roode Leeuw" is eene verdieping hooger geworden, en eene bouwvallige woning aan de achterzijde van het raadhuis is in een net koffiehuis „de Vriendschap" herschapen. Het getal „uitspanningen" is ook met één vermeerderd nl. het Café Sclirier aan de Heerenstraat, waar het nette zaaltje weêr eene goede gelegenheid aanbiedt aan bezoekers, die een dagje op Domburg komen doorbrengen. Door den dood van den vorigen eigenaar den heer de Boeb, is het Badhotel thans in handen gekomen van diens schoonzoon de heer Ybeebüeg, die volgens het oordeel van hen, die er reeds de proef van namen, voor een uitstekende tafel zorgt. Het Schuttershof is voor het geheele seizoen verhuurd, bewijs genoeg dit hótel nog steeds in den smaak valt. Ook in „Villa Marina" zijn reeds ver scheidene kamers besproken; gelukkig voor hen, die onverwachts zonder vooruit be stelling eenige dagen hier willen door brengen, nog niet alles. Zonder twijfel zullen echter ook daar als het weêr maar wat medewerkt, alle kamers spoedig bezet zijn. In het dorp zijn nog enkele woningen en kamers te huur, zooals op eene andere plaats in dit blaadje wordt opgegeven, maar dit aantal wordt dagelijks kleiner. Het Badpaviljoen met Pinksteren geopend, werd, het weêr der vorige weken in aan merking genomen, tamelijk goed bezocht. In de groote zaal staat weder eene goede piano en de leestafel is van de noodige couranten en geillustreerde tijdschriften goed voorzien. Eene groote verbetering in de middelen van vervoer is door den heer van deb Weele, stalhouder te Middelburg, aange bracht, door het ondernemen van een tramomnibusdienst tusschen Middelburg en Domburg v. v. Dagelijks om half twee des namiddags vertrekt een omnibus van de Groote Markt te Middelburg om des avonds half negen van Domburg terug te keeren. Er is plaatsruimte voor 21 personen. Jammer, dat niet te gelijkertijd een dergelijke dienst van Domburg uit, is ondernomen om logeergasten eene gemakkelijke gelegen heid te geyen Middelburg en omstreken eens te bezoeken, maar wie weet, als de bestaande dienst goed gaat, wat een volgend jaar geven zal Mogen allen die dit jaar onze badplaats bezoeken over hun verblijf zoo tevreden zijn, dat zij later altijd met genoegen aan dezen zomer terugdenken Domburg, 2 Juli 1891. H. J. B. W. G. BAL, Xiddelbnrg, Krommeweele L 27. J. A. W. DL BOIS, Middelburg, Lange St. Pieterstraat A 79. Ill K, dtt llifits J.Jf Z.POT^M™ TK™U-12 MIDDELBUHQ-. Eigen bereide QUINA LA ROCHE met en zonder staal, f" 1.SO per flacon.

Domburgsch Badnieuws | 1891 | | pagina 2