DOMBURGSCH BADNIEDWS 1 Achtste jaarg-ang- IVo. IS. Zaterdag, 20 September 1890. Y EN VBEBMDELIlTG-E]SrLIJ"ST. 1 Aan de inteekenaars wordt bericht, dat bij het laatste nummer van het Domburgsch Badnieuws (no.13),over het abonnement zal beschikt worden. Hoogwater te Domburg. Aangekomen vreemdelingen, 3) Wat een Belg zestien jaar geleden over Domburg schreef. Gebruikte BadeR. Openbare Godsdieustoefening. Wisselkantoor. 6 V Het Domburgscli ISadnieuws verschijnt iedere» Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.voor het Buitenland 1.25; afzonderlijke Nommers f 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaus: te Domburg, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Y Zaterdag 20 Sept. nam. 4.44 Zondag 21 5.47 E. K. Maandag 22 vrm. 7.14 Dinsdag 23 8.52 Woensdag 24 10.9 Donderdag 25 11.8 Vrijdag 26 11.55 Zaterdag 27 12.37 van 1118 Sept. In h.et dorp: Mevr. C. M. van Andel- Nnmans Mevr. Elout dhr. Hagemans Mej. T. van Hekken Mej. van Peenen Mej. C. van de Putte In het Bad-Hötel: Freule E. Boddaert dhr. Mr. J. P. N. Ermerins Mej. A. Frederiks Mej. A. van 't Hooft In het Schuttershof: dhr. Graaf van Bijlandt Aantal personen Utrecht. Delft. Namen. Souburg. Goes. Souburg. 's Hage. Middelburg. Zutphen. Vlaardingen. A In „Villa Marina." Dames van Adrichem 3 Zierikzee. NAAR HET FRANSCH. Uit de a Chronique Bruxelloise" van L'office de Publicité. Tijdens ons verblijf hebben wij aan het hotel verscheidene rijtuigen gezien, met wapens op de portieren, met fraaie paarden en knecht en koetsier in zeer stemmige livereien. Om 1 uur kwamen wij terug om te dineren. Er waren zoowat 30 personen aan tafel en ons gezelschap maakte er een derde van uit. Wij hebben gedineerd zooals men aan alle tables d'höte doet, zonder ééne nationale of plaatselijke schotel. Op het dessert waren er van die klappende pistaches, waarin men deviezen vindt, en er waren er bij die niet erg hoffelijk en aardig waren, getuige dit: Zelden vindt men een oud wijf Zonder knorren en gekijf. De rijm is al wel, maar het uitgedrukte denkbeeld is niet zeer vleiend voor de oudere Hollandsche dames. Er zijn er trouwens betere bv. Heeren. Dames. Totaal. De Baddokter Beegheqe is dage lijks te consulteeren in het Badpaviljoen, des morgens tusschen 11 en 12 uren. Zondag 21 Sept. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. E. Ch. Geerling. Nam. Geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uren Ds. B. B. van den Hooen. Tot wisselen van binnenl. en buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Eesteloo gelegenheid. Eert de vrouwen, zij vlechten en weven Hemelsche rozen in 't aardsche leven Vrijdag 12 Sept. 5 7 12 Zaterdag 13 10 2 12 Zondag 14 11 11 Maandag 15 7 5 12 Dinsdag 16 5 3 8 Woensdag 17 9 4 13 Donderdag 18 3 3 50 24 74 en dit Liefde doet ons liefde toonen Liefde moet de liefde loonen A la bonne heure Na het diner en de koffie gingen wij den oostkant der duinen onderzoeken, daar wij 's morgens den westkant hadden gezien. Op een afstand van 25 minuten zagen wij er twee of drie wier lommerrijk uitzicht onze belangstelling opwekte. De weg die naar het strand geleidde lieten wij dus links liggen en begaven ons in de struiken en waren weldra even verbaasd als des morgens. Eensklaps daalde de weg voor ons en bevonden wij ons in de paden van een lief mooi bosch, met eiken en beuken, berken en kastanjeboomen, waar tusschen gras en varens en waar men heerlijke uit zichten had over breede slooten en vijvers, geneel met waterplanten en waterlelies overdekt. In het voorbijgaan zag ik een landschapje door den heer Montgomery geschilderd. Maar dit was slechts het begin der verrassingen die ons wachtten; wij kwamen aan die duinen, die van verre onze nieuwsgierigheid hadden opgewekt en die met hun groen loof als het ware koepeldaken vormden. Wij zageD eene sloot, wij gingen over het plankje, zonder van „heulen" te durven spreken, waaraan wij echter wel dachten en ziet wij waren in een prachtig park, onder fraaie boomen van 80 voet hoogte en het waren die boomen, die dat groene koepeldak vormden, en die wij, daar zij zoo dicht bij de zee groeiden voor duinen met struikgewas begroeid hadden aangezien. Op deze plaats is dat buiten als het ware tooverij, en overal zou het een eerste plaats in nemen onder de wonderen van natuur en kunst. Men kan zich geeu rijkeren plan tengroei voorstellen, geen schooneren Engel- schen aanleg, geene fraaiere afwisseling van rechte en kronkelende lanen, van hakhout en grasperken, van waterpartijen en opene plaatsen met zware eiken omgeven, van dicht houtgewas en bloemperken met groote zorg onderhouden, terwijl daar tusschen door dreven loopen, breed genoeg voor den eigenaar om er met zijn galarijtuig door te rijden. Het is vorstelijk en 40 bunders groot. Wij waren er ingegaan als of het ons eigedom was en wij hadden het genoegen den eigenaar tegen te komen. Sedert eenige oogenblikken volgde ons in eene laan, die evenwijdig liep met die waarin wij waren, een klein levendig be jaard heer, met zwarten rok en stroohoed. Hij liep ons vooruit en stond aan het einde van de laan stil, kwam vervolgens naar ons toe en ontving ons met de hoffelijk heid van een edelman uit den ouden tijd, ons uitnoodigende om alles te zien en tevens aanbiedende onze gids te zijn. Wat konden wij beter doen, dan dit vriendelijk aanbod aannemen? Wij antwoordden met een glimlach en bogen beleefd en zoo was, zonder meex-, de kennismaking ge schied. Al pratende waren wij bij het kasteel gekomen dat vier torens heeft, geheel door grachten omringd is en niettegen staande de gecemente muren bewijzen geeft van eerbiedwaardigen ouderdom. In derdaad het is maar eventjes van het jaar 840, En wat zien wij daar voor de deur, het geheele plein met zijne bladeren over dekkende Een lindeboom van bijna gelijken ouderdom als het kasteel, want volgens de overlevering zou hij 900 jaar oud zijn, en ik zou wel durven wedden dat hij 1000 jaren telde. Het is de mooiste boom dien ik ooit gezien heb. De stam is enorm en in zijne takken zou men, even als in die op bet eiland van Robin son Ceusoe, een eetzaal kunnen inrichten. Niet minder te bewonderen dan zijn leeftijd is zijn hoogte en zijn zijne prach tige dichte bladeren/zijn kracht en schoon heid. De tijd is over hem heengegaan zonder hem te schaden en de bliksem heeft hem gespaard. Hij wordt met bijzondere zorg behandeldmen heeft den grond rondom opgehoogd, ter hoogte van een el, of liever men heeft aan den voet, in een soort tobbe, wat vetten goeden grond bij gebracht, die hem, met het geen hij uit den grond trekt, voedsel geeft, zoodat het schijnt, dat hij even als een oranjeboom in een pot staat. Maar lieve hemel, welk een oranjeboom! Dat toegevoegde voedsel schijnt niet te veel voor zulk een colossus te zijn en zonder twijfel is hij zijne goede gezondheid daaraan verschuldigd. Wij waren den lindeboom rond gewan deld en stonden voor de deur van het kasteel, hoe zou men kunnen weigeren er binnen te gaan, met een gastheer, die ons zooveel vriendelijkheid en welwillend heid toonde. Wij gingen dus binnen.

Domburgsch Badnieuws | 1890 | | pagina 1