DOMBURGSCB BADNIEUWS 1 ff* Achtste jaargang- TVo. 9. Zaterdag, 30 Augustus 1890. EN "v^^EEi^iDELxnsra-Ei<TiL.iJ"ST. V DOMBURG» ZEEBADMICHTI1. omtrent den toegang tot het Badpaviljoen. Hoogwater te Domburg. Gebruikte Baden. Aangekomen vreemdelingen, Opeubare Godsdienstoefening. Zondag 31 Aug. DE ORANJEZON Het Dombui-gscli Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.voor het Buitenland f 1.25; afzonderlijke Hommers 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen ƒ0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te Domburg, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. BEPALINGEN Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde vrij, uitgezonderd bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden, wanneer entree van het publiek geheven wordt. Overige lokalen met een toegangkaart op naam, verkrijgbaar aan het Paviljoen, Aolgens onderstaand tarief: per dag 25 cent per persoon tot een maximum van f 1.50 voor een gezelschap. In het Schuttershof: 1 j per persoon 2 personen 3 of meerpers. uit één gezin. uit één gezin. 1.50 2.50 4— 6— 8.— 9— 10.— 14— 18— per week maand Houders van kaarten hebben steeds toe gang tot alle lokalen gedurende de uren het gebouw voor het publiek geopend is en kunnen dagelijks des voormiddags tus- schen 11 en 12 uur boeken ter lezing bekomen. Commissarissen behouden zich het recht voor in bijzondere gevallen over groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde, te beschikken. Zaterdag 30 Aug. nam. 1.5 V. M. Zondag 31 1.50 Springtij. Maandag I Sept. 2.16 Dinsdag 2 2.55 Woensdag 3 3.32 Donderdag 4 4.14 Vrijdag 5 5.1 Zaterdag 6 vrm. 6— L. K. dhr. en Mevr. Danckaerts- Lurkus en familie Mevr. Hagemans-van Voorst Vader en familie Mevr. de wed. Lantsheer- van Lijnden dhr. Jhr. Mr. J. W. C. de Jonge van Ellemeet Mej. I. Marendaz dhr. Jhr. Mr. J. J. Pompe van Meerdervoort dhr. Jhr. W. Pompe van Meerdervoort dhr. en Mevr. Schlencker Mej. Siegers In het Bad-HÖtel: Mevr. Fauchey dhr. Mr. J. W. C. Milders Familie van Prof. E. Prijm dhr. William Kunge dhr. Dr. George Schanz Aantal personen 4 5 Aantal personen Frau Emil von Beckerath en familie 2 Crefeld. Fraulein Hilda von Becke rath id. dhr. F. J. W. G. Spiering Tiel. dhr. W. F. E. Spiering Amsterdam. dhr. J. Verhagen Heusden. dhr. S. Verhagen id. In „Villa Marina." dhr. en Mevr. de Codt 2 Brussel. Fraulein Anna von Doem- ming Wiesbaden. dhr. Ds. van Dijk Doetinchem. dhr. de Goyeux Sevilla. dhr. en Mevr. Paul Lam- botte 2 Brussel. dhr. en Mevr. Reyntiens 2 id. dhr. en Mevr. Edouard Rolin 2 id. dhr. Paul Rolin id. Mevr. en Mej. Rolin Jacque- myns 2 id. dhr. M. Schouten Gorinehem. de Graaf en Gravin van der Straten 2 Brussel. de Gravin C. van der Straten id. Graaf P. van der Straten id. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 22 Aug. 28 30 58 Zaterdag 23 8 8 16 Zondag 24 35 24 59 Maandag 25 19 25 44 Dinsdag 26 20 15 35 Woensdag 27 17 22 39 Donderdag 28 13 29 42 140 153 293 De Baddokter Beeohege is dage lijks te consulteeren in het Badpaviljoen, des morgens tusschen 11 en 12 uren. van 2128 Aug. In het dorp: Kortgene. Namen. 's Hage. Zierikzee. Bergen opZoom. Goes. id. Amsterdam. Middelburg. Rotterdam. Delft. Bonn. Stolberg. Beijeren. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 nren Ds. J. van Dijk Mz. van Doetinchem. Nam, Geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uren Ds. B. B. van den Hooen. dook J. van de Velde Olivier. "Wanneer men op den bekenden Dom- burgschen „hoogen hil" staat en het zeld zaam schoone panorama dat zich voor het oog ontrolt beschouwt, bemerkt men, dat de duinen ten noordoosten van Domburg aan den horizont, door kale, hooge zand heuvels begrensd worden. Het zijn de duinen van de Oranjezon. Zij steken met hun blinkend wit scherp af tegen het groen der overige, welig begroeide duinen. Velen verwonderen er zich over dat de „manteling" en vooral de afzonderlijke eikenboschjes, op zulk een korten afstand van het Dom- burgsche en Oostkappelsche strand gevon den worden. Behalve door de voortdu rende afbrokkeling is dit toe te schrijven aan de omstandigheid, dat men daar enkel landduinen heeft; terwijl men achter de Oranjezon vóór deze nog zeeduinen vindt. Wel de meeste vreemdelingen die de badplaats Domburg bezoeken, vertrekken niet, voordat zij ook een bezoek aan de stille Oranjezon gebracht hebben. Ook wij hebben thans een' schoonen morgen uitgekozen om ons te voet daarheen te begeven. Wij gaan door de Manteling. Vroolijk spelen de zonnestralen door het looverdak boven ons en tooveren witte vlekken op den donkeren bodem. Het is stil om ons heen; slechts enkele wande laars ontmoeten wij, overigens wordt de stilte alleen gebroken door eene houtduif die haar eentonig geluid doet hooren. In welk eene verhevene stemming brengt ons, zoo vaak wij het doorkruisen, dit bosch, waarin de boomstammen hier zich als slanke pijlers verheffen, daar knoestig, ineenge drongen, in allerlei bochten zich wringend, tegen de heuvels opgroeienDe grond is als overdekt met een tapijt van mos, varens en andere boschplanten. Wij gaan langs de buitenplaatsen Duinvliet, West- hove, BerkenboschDuinbeek, het voor malige Huis ten Duine en hebben nu aan onze linkerhand eene opene plek, de „vroonen". In de verte zien, of liever zagen wij vroeger het geheimzinnige Slikke- hosch. Wat zien wij dan nu?Eene eendekooi; het hout is voor het grootste gedeelte uitgeroeid. Wat er van de zeld zame planten die daar groeiden, geworden is, weten wij niet; het is nu een verboden terrein. Onzen tocht vervolgende, berei ken we, na de aanzienlijke buitengoederen Zeeduin en Overduin gepasseerd te zijn, na eene wandeling van anderhalf uur ons doel. Op een houten inrijhek lezen wij „Oranjezon." Iemand die niet beter wist zou, afgaande op den schoonen naam, allicht groote ge dachten omtrent de Oranjezon koesteren. Toch is het niet meer dan eene gewone herberg, eene „uitspanning." Het een voudige gebouw met zijne koepelkamer geeft uitzicht op een zeer ruim, met hoornen beplant plein. We zetten ons in een prieel neer om wat uit te rusten en tevens eenige ververschingen te gebruiken. De stilte welke hier heerscht, is indrukwekkend. Men zou zich best kunnen verbeelden, dat nooit een vreemde den voet op deze plaats zet. Tooh logenstraft dit dadelijk eene kippenschaar, welke, gewoon aan het gezel schap van menschen, vertrouwelijk naar ons toe komt geloopen. Majestueus heffen hier de linden hunne kruinen opwaarts. Zij vormen een groen gewelf van bladeren dat onwillekeurig de bekende dichterlijke uitdrukking „tempel van ongekorven hout" in de gedachten brengt. Aan het plein grenzen, gelijk een bordje aanduidt, de Oranjebosschen, behoorende tot de buiten plaats Overduin. Langs deze bosschen loopt een voetpad dat wij inslaan en dat ons in de duinen brengt. Reeds van verre stroomt ons een sterke geur van water munt tegemoet en weldra betreden wij eene vlakte die er, in gezelschap van den

Domburgsch Badnieuws | 1890 | | pagina 1