Advertentiën en Adressen. L. K.van der Harst F. JANSE, Uitstapjes te voet: Uitstapjes per rijtuig: Eigen bereide QUINA LA ROCHE KRUIDENIERSWAREN. COMESTIBLES. Restaurant „Franziskanerbrau" Middelburg. Echt MUNCHENER FRANZISKANERBRAU op ijs. P, EClElgyim De Bacldolïtt»r Bebgheoe is dage lijks te consulteeren in het Badpaviljoen, des morgens tusschen 11 en 12 uren. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Maandag 30 Juni 11 Dinsdag 1 Juli 2 2 Woensdag 2 6 6 Donderdag 3 6 9 BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd: gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt f 0.10. per week1. maand 3. Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Postkantoor: Geopendop werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 7 8 /2 en van 1112 uren voorm. Bodeloop MiddelburgDomburg. Vertrek van Middelburg vrm. 4.15 nam. 1. Domburg 5.30 2.15 Aankomst te Domburg 7.25 4.15 Middelburg 8.45 5.30 Bodeloop DomburgWestlcapelle. Vertrek van Domburg vrm. 7.30 nam. 4.20 Westkapelle 4.10 12.55 AankomstteDomburg 5.25 2.10 Westkapelle 8.45 5.35 Bodeloop DomburgAagtekerke. Vertrek van Domburg vrm. 7.30 nam. 4.20 Aagtekerke 6.55 3.45 AankomstteDomburg 7.25 4.15 Aagtekerke 8.4.50 KB. Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 6 Juli. Ked. Herv. Gemeente. Voorm. Geen dienst. Kam. 2 uren Ds. C. Plug van Oostkapelle. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uren Ds. B. B. van den Hoorn. Kam. 2 uren Ds. B. B. van den Hooen. Wisselkantoor. Tot wisselen van binnenl. en buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gelegenheid. AMUSEMENTEN. Badpaviljoen met groote zaal, biljartzaal, leeskamer, damessalon met toren, belvedère en ruime veranda's. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing: TIJDSCHRIFTEN. Illustrated London News Nieuw Zondagsblad. The Graphic. Uilenspiegel. Punch. Hum. Album. Bow Bells. Eigen Haard. Argosy. De Portefeuille. L'Illustration. De Huisvriend. Journal Amusant. De Globe. Ueber Land und Meer. Aarde en haar Volken. Die Gartenlaube. De Natuur. Schorer's Familienblat. De Navorscher. Fliegende Blatter. Vragen van den Dag. Holl. Illustratie. Vreemd en Eigen. Nederl. Spectator. COURANTEN. Nieuws van den Dag. Haarlemsche Courant. Utrechtsche Courant. Middelburgsche Courant. Nieuwe Rotterdammer. Indépendance. Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer. Courier de Schéveningue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws. Kaar de manteling en door het overbosch van de buitenplaats Duinvliet terug VA uur). Kaar de manteling over het landgoed West- hove en door het overbosch van Duinvliet terug VA uur). Kaar het landgoed Schoon-Oord (langs den straatweg), vervolgens links af, en dooi de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (1 y2 uur). Kaar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs de land goederen Overduin en Zeeduin (3 uren). Kaar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Kaar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te be zien (3'/2 uren). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Kaar de steden Middelburg, Vlissingen, Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat gelegenheid tot het huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. DOMBURG. Aan alle bezoekers der badplaats en lezers van dit blaadje heil! Talrijk zijn echter die bezoekers nog niet en van het Maandag 30 Juni begonnen badseizoen valt nog niet veel goeds te zeggen. Het weêr, die altijd machtige faktor, maar zeker niet het minst wanneer er van op reis gaan of van een verblijf aan eene zeebadplaats sprake is, is ons tot heden niet gunstig en de eerste Juli dagen kon digen zich aan met regen en wind, zoo dat het zitten aan het strand of het nemen van een zeebad nog weinig genot oplevert. Toch blijkt uit de in dit nommer voorkomende vreemdelingenlijst, dat reeds eenige familiën hier zijn aangekomen en ook de meeste der om Domburg liggende villa's zijn door de verschillende eigenaren metterwoon betrokken. Overigens zijn er voor hen, die voor nemens mochten zijn eenigen tijd hierheen te komen, nog verschillende gelegenheden zoo huizen als apartementen verkrijgbaar, zooals de hierbij gevoegde lijst van nog te huur zijnde lokalen kan getuigen. Maar de vacanties zijn nog niet begonnen en, als het weêr maar wat meewerken wil, wie weet welk een toevloed van personen ons binnen kort te wachten staat! Groote veranderingen of aanbouwing hebben dit jaar niet plaats gehad. De vergrooting van het Badhotel heeft zich bepaald tot het optrekken van het middengedeelte, waardoor een vermeerde ring van een 9 tal kamers is verkregen, die eenvoudig maar zeer netjes gemeubileerd zijn en waarvan die aan de noordzijde een flink uitzicht geven op zee. Ook in het dorp zijn nog enkele hui zen wat veranderd en opgeknapt. Het Badpaviljoen, sedert Pinksteren weder voor het publiek geopend, werd reeds tamenlijk goed bezocht. Wederom is de vrijgevigheid en welwillendheid van verschillende personen gebleken. Zoo werd van de vorige eigenaars van het Bad hotel ontvangen eene schilderij van Schütz die de groote zaal zeer tot sieraad verstrekt. In de vestibule hangt een prachtige barometer en thermometer, een geschenk van Mevr. de wed. JanssenYerhage, terwijl binnen kort voor den trap aan den ingang van het Paviljoen twee fraaie gesmeedijzeren lantaarns zullen verrijzen, geschenk van jonkvrouw P. C. Boddaert en den heer F. Aldenbrtjck. Aan alle deze gevers een woord van hartelijken dank. Kiet alleen de bewoners van Domburg maar alleen die hier iets meer dan opper vlakkig bekend zijn, zullen zeker voortaan des zomers eene persoonlijkheid missen die zich altijd een belangstellend vriend van deze badplaats getoond heeft en zonder wien men, om zoo te zeggen, zich Domburg nog niet voorstellen kan. Ik bedoel den heer JAK JACOB IMAK SPBEKGER. Jaren lang burgemeester dezer gemeente en in het bestuur der zeebadinrichting werd hij ook, toen er sprake was van eene uitbreiding der badplaats en den bouw van een Badhotel, tot voorzitter der Badhotel-Maatschappij gekozen en toonde in alles, dat Domburg hem lief was en haren vooruitgang hem zeer ter harte ging. En wat hebben niet vele ingezetenen zijne goedheid en bereidwilligheid om te steunen en te helpen, ondervonden Hoe gaarne hadden wij allen den vrien delijken krassen grijsaard nog vele jaren hier zien terugkeeren. 't Heeft niet zoo mogen zijnin den aanvang van dit jaar, is hij aan de gevolgen der influenza over leden. Maar Domburg en de Domburgers zullen zijne nagedachtenis in eere houden en eene dankbare herinnering aan hem be- Ik eindig dit kort overzicht met den wensch, dat velen nog deze zomer onze kleine maar reine badplaats mogen bezoeken en dat zij die meer bepaald om gezond heidsredenen hier komen, veel baat mogen vinden bij een verblijf aan dit frissche strand met zijne liefelijke boschrijke omgeving. Domburg, 2 Juli 1890. H. J. B. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porselein, Zilverw.) IV. W. BAL, Middelbm-g, Kromineweele L 27. J. A. W. Dl) BOLS, Middelburg, Lange St. Pieterstraat A 79. Apotheek. met en zonder staal, f l,SO per flacon. EMSER-PASTILLES 60 cent per doos. Badstoelen. J. F. SCHEIJBELER, Middelb., Ylasmarkt L 17 (Reparatie). Bedden en Matrassen. J. LAGTER, Middelburg, Ylasmarkt L 13. Bierhalle. UOMBURG, BILJART. BA.DCOSTIJMES. PAARD EN RIJTUIG TE HUUR. Bloemisterij. A. BLAAS, Middelb., buiten de voormalige Dampoort T 105.

Domburgsch Badnieuws | 1890 | | pagina 2