i DOMBURGSCH BADNIEUWS Zevende jaargang o. 13. Zaterdag, 21 September 1889. YREBMDELIN"G-E1TLIJ"ST. Aan de inteekenaars wordt bericht, dat bij het laatste nummer van het Domburgsch Badnieuws(no. 13), over het abonnement zal beschikt worden. Aangekomen vreemdelingen, ZEEBADEN. - s—s— EN Het Rombiiirgfiscli Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland 1.25; afzonderlijke Hommers f 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en vroonplaats, tegen f 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURGj ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. En het samenzijn met betrekke lijk weinigen, ellcaur niet onbekend, zoo er al geen nauwere banden bestonden, vond men zoo gezellig, dat men geen behoefte gevoelde om aan Domburg die uitbreiding te geven of te doen verkrijgen, die nood zakelijk is om het tot een badplaats van den eersten rang te verheffen, waartoe het an ders uitermate geschikt is. Wellicht ook heeft men, denkende aan den overvloed van zeebadinrichtitigen in ons land, 't niet aan- gedurft van Domburg te maken ivat er zoo goed van te maken zou zijn. Niet onver standig misschien. Hoe 't zij, een feit is 't, dat Domburg weinig bekend en klein is. En toch zoo overwaard om 't te leeren Hoogwater te Domburg. Zaterdag 21 Sept. vrm. 10.22 Zondag 22 11.7 Maandag 23 11.47 Dinsdag 24 12 23 W oensdag 25 nam. 12.59 N. M. Donderdag 26 1.58 Springtij. Vrijdag 27 2.34 Zaterdag 28 3.15 Gebruikte Baden. Heeren Dames Totaal Vrijdag 13 Sept. 9 18 27 Zaterdag 14 5 5 10 Zondag 15 2 9 11 Maandag 16 7 9 Dinsdag 17 4 8 j ii Woensdag 18 2 8 10 Donderdag 19 2 - 2 31 57 88 van 12 tot 19 September. In het dorp: Mej. J. Berdenis van Ber- lekom dhr en Mevr. Drabbe-Boo- gaert dhr Joseph Lamotte Dames van der Lek de Clercq Mej Christine Kirrwald Mej. Visser In het Bad-Hötel: Mevr. Valeton-Ortt Aantal personen Middelburg. Amsterdam. Brussel. Zierikzee. Middelburg. Kapelle. Amsterdam. De Baddokter Beeghege is dage lijks te consulteeren in het Badpaviljoen, des morgens tusschen 11 en 12 uren. De Amsterdammer, 18 Aug. 1884. Het bad is geopend van des morgens S tot des namiddag 5 uren. Prijs van een Zeebad 35 cent, met gebruik van een badcostuum (voor dames) of zwembroek en één banddoek. Bij abonnement 30 kaartjes. f 10— 100 30— Voor het gebruik van meerdere band doeken zijn kaartjes te bekomen a 5 cent per stuk. Bad- en handdoekenkaartjes verkrijgbaar aan bet Badpaviljoen. Badkaartjes zijn geldig voor bet geheele seizoen. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op bet strand kenbaar gemaakt. In bet Badhotel bestaat gelegenheid tot bet nemen van koude en warme Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Postkantoor: Geopend: op werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 912 uren. Met 1 Aug. is bet postverkeer voor deze gemeente geregeld als volgt; Bodeloop Middelb urgDom burg. Vertrek van Middelburg vrin. 4.15 nam. 1. Domburg 5.30 2.15 Aankomst te Domburg 7.25 4.15 Middelburg 8.45 5.30 Bodeloop DomburgWestkapelle. Vertrek van Domburg vrm. 7.30nm. 4.20 Westkapelle 4.10 12.55 Aankomst te Domburg 5.25 2.10 Westkapelle 8.45 5.35 Bodeloop DomburgAagtekerke. Vertrek van Domburg vrm. 7.30 nam. 4. 0 Aagtekerke 6.55 3.45 Aankomst te Domburg 7.25 4.15 Aagtekerke 8.-4.50 NB. Zondags vertrekken van Middel burg, Domburg, Oostkapelle en Aagtekerke alleen de eerste posten. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 92 en 6— 7 u. Zondagen 912 uren. Radpavlljoeii met groote zaal, biljartzaal, leeskamer, damessalon met toren, belvedère en ruime veranda's. In de leeskamer liggen de volgende tijdschriften en couranten ter lezing TIJDSCHRIFTEN. Illustrated London News. Nieuw Zondagsblad. The Graphic. Punch. Bow Bells. Argosy. L'lllustration Ueber Land und Meer. Die Gartenlaube. Schorer's Familienblatt. Fliegende Blatter. Holl. Illustratie. Nederl. Spectator. Uilenspiegel. Hum. Album. Eigen Haard. De Portefeuille. De Huisvriend. De Globe. Aarde en haar Volken. De Natuur De Navorscher. Vragen van den Dag Vreemd en Eigen. COURANTEN. Nieuws van den Dag. Middelburgsehe Courant. Utrechtsche Courant. Indépendance. Nieuwe Rotterdammer. Kölnische Zeitung. Algemeen Handelsblad. Courier de Schéveningue. Weekblad Amsterdammer. Domburgsch Badnieuws. Zondagsblad. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 22 Sept. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur dhr. Rappaed, Theol. cand. Nam. Geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. Domtourgf, 16 Sept. De beeren Elout en Eebsohloe zijn door den Koning van Rumenië benoemd tot ridder van de orde van de Kroon van Rumenië. Domburg, 19 September. Na hier ruim vijf weken te hebben vertoefd, ver trokken gisteren morgen omstreeks 8 ure, de Koningin van Rumenië en de Prins en Prinses von Wied met kinderen en gevolg. Bij die gelegenheid werden door de vrouw van den Burgemeester en Me vrouw Elout prachtige bloemruikers aan geboden. Herhaaldelijk, gedurende bun verbiijf alhier, betuigden de Hooge bezoekers hunne ingenomenheid met Domburg en aan den anderen kant was een ieder, die de eer bad met Hen in kennis te komen, opgetogen over de aangename, lieve, vrien delijke wijze waarop de vorstelijke perso nen zich met ben hadden onderhouden. Voor de armen werd uit Hun naam aan den Burgemeester een som van f 200. ter band gesteld. Zullen deze vorstelijke badgasten een volgend jaar terugkomen? Natuurlijk kunnen verschillende omstan digheden daartoe al of niet medewerken, maar de Prinses heeft meermalen ver klaard, bet baar voornemen was, terug te keeren, en dat ook de Koningin van Rumenië dit plan koesterde, zou men o. a. kunnen opmaken uit de volgende woor den die zij, den morgen van baar vertrek een afscheidsbezoek aan de zee brengende, op de villa van den beer Eebschloe beeft achtergelaten: „Auf unsrer Düne lassen wir all „unsern Sang und Klang zurück zum „Wiederfinden „Domburg 18 Sept. 89. Cabmen Sylva." Zeker is bet dat hunne terugkomst door alle Domburgers met vreugde zal worden begroet De heer Eebschloe had zijne villa aan de vorstelijke bezoekers gedurende hun verblijf alhier ten gebruike afgestaan.

Domburgsch Badnieuws | 1889 | | pagina 1