DOMBURGSCH BADNIEUWS Zevende jaargang TVo. 11. Zaterdag, 14- September 1889. ATi^EEnvniDELizsra-EnsrLicrsT. VAARWEL. Aangekomen vreemdelingen, Wat Lein de koetsier aan Betje de et keukenmeid schreef. EN K Het Domburg-scli Badnieuws verschijnt iederen Zaterdaggedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland f 1.25; afzonderlijke Nommers f 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Bieterstraat F 33. Zügelt den Flug, Winde! Mich flieht Sie doch eilig genug. Frithjofs-Sage. Locomotief, Haast u zoo niet, want zij is ons zoo lief, Zij, aan wier edele, kostbare gaven, 't Hart zich mocht laven. Des levens getijde Spoedt rustloos voort Wel hem, die haar stemme Gestadig hoort. Lieflijk en zacht Klinkt steeds die toon, zelfs bij somberen nacht. Huilen er stormen en dreigen gevaren, Zij stilt de baren. Gij rijke, Gij milde, Die schatten geeft, Waaraan bij veel liefde Veel lijden kleeft, 'k Stamel mijn dank, 'k Leen aan mijn hulde een wanneren klank: Innige liefde, die nimmer zal sterven, Mocht Gij verwerven. Zij zal U omsuizlen Bij 't aardsch gedruisch; Haar lisplen komt tot U Uit burcht en kluis. Zij het gewaagd, 't Worde in de tale van Vondel gevraagd: Wil, Carmen Stlva, in Belesch gezeten, Ons niet vergeten En tellen de eeuwen Een zomer meer, Keer dan, o Vorstinne, Naar Domburg weer! Zelandps II. Wat weten van een bri ah deze uw Noordhollandsche badstranden Hier opent de zee haar afgrondskolken tot tegen liet land en stuwt in letterlijken zin haar golven hemelhoog tegen het sombere zwerk. Hier met de handen aan het helm gras mij klemmend en de fladderende haren met schuim overspat, heb ik haar aan schouwd in haar heerlijkheid, in haar alles overtreffende grootheid, de zee van mijn Domburg, de vrije, de frissche M. van Walcheren, Domb. Badnieuws, 1885. Hoogwater te Domburg Zaterdag 14 Sept. nam. 3.47 15,, 4.27 5.14 6.2 L. K. 7.— 8.20 9.28 10.22 van 5 tot 12 September. In het dorp: Mevr. Gratama en familie dhr. J. M. van de Poll Mej. de wed. van Puffelen en familie Mej. de Rijcke-van Puffe len en familie Mej. A. C. Snoep dhr. H. J. Snoep dhr. M. W. Snoep In het Bad-Hötei: dhr. en Mevr. C. Bisschop dhr. Graaf en Gravin de Goussencourt dhr. Th. Gundert en fam. dhr. Albert de Potter dhr. en Mevr. Leon dePotter In het Schuttershof: Aantal personen 3 Middelburg, id. id. id. id. id. id. Scheveningen. Obourg. Barmen. Gent. Eeckeren. dhr. Emil Cronsheim Silezië. dhr. P. Feron en familie 3 Brussel. dhr. Paul Goethals id. Mej. B. Goethals id. dhr. Prof. Oppenheim en familie 3 Groningen. dhr. H. Pierret Brussel. Mevr. Schmaltz Londen. Miss Strettler id. In Villa Marina." Mej. H. van Visvliet I Middelburg. Gebruikte Baden. Herren Dames Totaal Yrijdag 6 Sept. 15 15 30 Zaterdag 7 12 12 24 Zondag 8 7 11 18 Maandag 9 16 17 33 Dinsdag 10 JJ 9 17 26 Woensdag 11 12 20 32 Donderdag 12 10 20 30 81 112 193 De Baddokter Bebghege is dage lijks te consulteeren in het Badpaviljoen, des morgens tusschen 11 en 12 uren. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 15 Sept. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. G. P. Krui.jff. Nam. Geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoorn. Wisselkantoor. Tot wisselen van binDenl. en buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gelegenheid. Reisgelegenheden. Omnibusdienst: Dagelijks uitgezonderd des Zondags, van Domburg naar Middelburg des voorm. 8 uren (afrit Hotel Schuttershof), en terug van Middelburg des nam. 3 '/2 uren (afrit Groote Markt, wed. Gboenewegen). Prijs 1.enkele reis en heen en terug op denzelfden dag. Dagelijks van Middelburg naar Domburg des nam. l'/4 uur (afrit Groote Markt, wed. Gboenewegen) en terug van Dom burg des nam. 8 uren (afrit Roode Leeuw, wed. Baard). Prijs f 1.enkele reis en heen en terug, op denzelfden dag. AMUSEMENTEN. Uitstapjes te voet: Naar de manteling en door het o verbosch van de buitenplaats Duinvliet terug CA uur). Naar de manteling over het landgoed West- hove en door het o verbosch van Duinvliet terug CA uur). Naar het landgoed Schoon-Oord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bossclien van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (l'/2 uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs de land goederen Overduin en Zeeduin (3 uren). (Bij laagwater) naar de in de achttiende eeuw ontdekte oude begraafplaats aan het strand achter Westhove en terug (1 uur). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te be zien (3uren). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Uitstapjes per rijtuig: Naar de steden Middelburg, Vlissingen Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat gelegenheid tot het huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. Ooggeschatte en zeer geliefde Betje; veel gebeerde vriendin! Schoon ik U maar tweemaal in mijn leven gezien en maar een hoogenblik ge sproken eb, toen gij op de kaaije bij honze groenvrouw aan gaar karetje bezig waart om handievie te koopen, moet ik U nog- thans hopenartig belijden, dat ik U lief eb, en wat ik ook in het werk gesteld eb om U huit mijne gedachten en art te verdrijven, 't is alles vruchteloos geweest. Gij zijt ook, ooggeschatte Betje zoo mooi, zoo liefelijk, zoo plaizierig, dat men de wereld met U zou willen huitloopen. Nu ben ik ook niet voor de onden gevonden,

Domburgsch Badnieuws | 1889 | | pagina 1