DOMBURGSCH BADNIEDWS 1 Zevende jaargang No. O. Zaterdag. 31 Augustus 1889. Ari^EEnvciDELxnsra-EiTLivJST. BADSTOELEN Aangekomen vreemdelingen, BEPALINGEN omtrent den toegang tot het Badpaviljoen. AMUSEMENTEN. Uitstapjes te voet: Uitstapjes per rijtuig: kD* EN Het Domburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.voor het Buitenland f 1.25; afzonderlijke Nommers f 0.10. Advertentiën 10 eent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBUKG, bij den Heer H. M. Kesieloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. O Domburg, duld, dat ik mijn' hulde u wij O vlek, zoo schoon, zoo blij! Fericaardig zijt ge mij. A. F. Sijjlé, Aan Domburg. 1839. Bij den directeur der Domburgsche Zeebadinrichting is in de vorige week een brief bezorgd met het volgende opschrift: „Van v. B. F. ter beschikking der bad- directie" inhoudende een bankbillet van vijf en twintig gulden. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Hoogwater te Domburg. 31 Aug. nam. 1 Sept. 2 3 vrm. .12 5— 6.3 E. K. 7.1 8.37 9.55 10.54 11.45 Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 23 Aug. 21 26 47 Zaterdag 24 13 23 36 Zondag 25 24 35 59 Maandag 26 23 23 46 Dinsdag 27 31 29 60 Woensdag 28 21 31 52 Donderdag 29 39 37 76 172 204 376 te huren tijdens den badtijd-. gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt0.10. per week1. maand 3. seizoen 6. van 22 tot 29 Aug. In hei dorp: Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde vrij, uitgezonderd bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden, wanneer entree van het publiek geheven wordt. Overige lokalen met een toegangkaart op ^aam, verkrijgbaar aan het Paviljoen, volgens onderstaand tarief: ■per dag 25 cent per persoon tot een maximum van 1.50 voor een gezelschap. 2 personen 3 of meer pers. per persoon uit één gezin. uit één gezin. per week 1-50 2.50 4— maand 5— 8— 9— seizoen 10— 14— 18— Houders van kaarten hebben steeds toe gang tot alle lokalen gedurende de uren het gebouw voor het publiek geopend is. Commissarissen behouden zich het recht voor in bijzondere gevallen over groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde, te beschikken. De directeur. dhr. Mr. P. J Bijleveld dhr. Danckaerts en familie Mej. J. A. Damme Mej. J. van der Feen Mevr. de wed. Roldanus- Roosenburg Mej. E. Tak Mevr. de Gravin van Lim burg Stirum en familie In het Bad-Hötel: Mevr. de douairière Schorer van der Lek de Clercq In het Schuttershof: dhr. Bauer dhr. G. Boltjes Mevr. S. P. van Eeghen-van Loon en familie dhr. Fockens en familie dhr. de Lavelaye dhr. en Mevr. Gustave Men del dhr. Constantin S. Nano dhr. M. J. C. puffius dhr. Georges Systermans In „Villa Marina." Z. H. de Prins van Aren- dhr. en Mevr. Consul Benger Fraulein Martha Benger dhr. Schroeder van der Kolk en familie dhr. Baron d'Hoogvorst dhr. Graaf van Leiningen Aantal I personen Amsterdam. Kortgene. Middelburg. Amsterdam. Locliem. Kampen. 's Hage. Haarlem. Middelburg. Apeldoorn. Amsterdam. Zeist. Brussel. Antwerpen. Brussel. Lochem. Brussel. Brussel. Stuttgart, id. Utrecht. Brussel. id. De Baddokter Bebghege is dage lijks te consulteeren in het Badpaviljoen, des morgens tusschen 11 en 12 uren. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 1 Sept. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. G. P. Keuijff. Nam. 2 uur Ds. G. P. Keuijff. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. Naar de manteling en door het overbosch van de buitenplaats Duinvliet terug ('/2 uur). Naar de manteling over het landgoed West- hove en door het overbosch van Duinvliet terug uur). Naar het landgoed Schoon-Oord (langs den straatweg), vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinbeek of van Berkenbosch terug (1% uur). Naar de Oranjezon, door de manteling ach ter Westhove en terug langs de land goederen Overduin en Zeeduin (3 uren). (Bij laagwater) naar de in de achttiende eeuw ontdekte oude begraafplaats aan het strand achter Westhove en terug (1 uur). Naar Aagtekerke en over Oostkapelle terug (2 uren). Naar Westkapelle en over Aagtekerke terug; de zeedijk en lichttoren te be zien (3 Va uren). Aan de bezoekers der badplaats is het wandelen over deze landgoederen door de eigenaren welwillend vergund. Naar de steden Middelburg, Vlissingen Veere en door het eiland Walcheren. Zoowel te Domburg als te Middelburg bestaat gelegenheid tot het huren van rijtuigen, tegen vaste prijzen. Wisselkantoor. Tot wisselen van binnenl. en buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gelegenheid. Reisgelegenheden. Onmibusdienst: Dagelijks uitgezonderd des Zondags, van Domburg naar Middelburg des voorm. 8 uren (afrit Hotel Schuttershof), en terug van Middelburg des nam. 3 '/2 uren (afrit Groote Markt, wed. Gboenewegen). Prijs f 1.enkele reis en heen en terug op denzelfden dag. Dagelijks van Middelburg naar Domburg des nam. l'/4 uur (afrit Groote Markt, wed. Gboenewegen) en terug van Dom burg des nam. 8 uren (afrit Roode Leeuw, wed. Baaed). Prijs f 1.enkele reis en heen en terug, op denzelfden dag. Domburg, 26 Augustus. De beide laatste avonden der vorige week waren aan het tooneel gewijd. Vrijdagavond werden drie verschillende stukjes opge voerd: het eerste, een oorspronkelijke schets, expresselijk voor deze gelegenheid vervaardigd, bestond uit een samenspraak tusschen Jeugd en Ouderdom, over het oude en het nieuwe badpaviljoen, waarbij alle aangename herinneringen aan het oude werden opgehaald, terwijl het nieuwe er niet altijd zonder kleerscheuren af kwam. Daar beide partijen het ten slotte niet eens konden worden, werd de hulp der Muzen ingeroepen en door Eutebpe, Thalia en Teepsichobé werden Jeugd en Ouder dom weder in vriendschap vereenigd. Nadat het scherm gevallen (ik bedoel dichtgeschoven) was, volgde een storm achtig applaus en geroep van„de schrij ver"! „de schrijver"! „l'auteur"! wat niet bedaarde voor de schrijfster ten tooneele verscheen, waar haar, als hulde, een prach tige bloemkorf met fraaie bloemen werd overhandigd. Het volgende stukje „Dosia" tooneel- spel in 2 bedrijven, naar den roman van Henbi Geéville, werd uitstekend opge-

Domburgsch Badnieuws | 1889 | | pagina 1