DOMBURGSCH BADNIEUWS Zevende jaargang IV o. 2. Zaterdag, 13 Juli 1889. "^i^EEn^ciDEXjiisroEnsrLicrsT. OPENING VAN HET BADSEIZOEN 1 Juli. DOMBURGSCHE ZËBBAÜI1ICÏÏT1H6. BEPALINGEN omtrent den toegang tot het Badpaviljoen. Aangekomen vreemdelingen, WESTHOVE in eene nieuwe gedaante. EN i? Het l>oi»il>>xi-tr!Soli Iïii<liiieuw)S verschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f X.voor het Buitenland f 1.25; afzonderlijke Nommers f 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. homburg, zoo poëtisch door zijn lig ging maar niet homburg alléén met zijne buitenplaatsen vol se/toon geboomte ook omliggende plaatsjes als bv. het lande lijke dorpje Aagtekerke, dat langs fraaie weilanden en golvende akkers wordt bereikt de weg naar Westkapelleook Zoute- lande met zijn idyllisch stranden meer, veel meer, zal een bezoek aan die Herinneringen aan homburg door Sluiting einde September. Groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde vrij, uitgezonderd bij muziekuitvoeringen of andere feestelijk heden, wanneer entree van het publiek geheven wordt. Overige lokalen met een toegangkaart op naam, verkrijgbaar aan het Paviljoen, volgens onderstaand tarief: per dag 25 cent per persoon tot een maximum van f 1.50 voor een gezelschap. per week maand Houders van kaarten hebben steeds toe gang tot alle lokalen gedurende de uren het gebouw voor het publiek geopend is. Commissarissen behouden zich het recht voor in bijzondere gevallen over groote zaal met daaraan gelegen veranda en terras zeezijde, te beschikken. he Hoogwater te Domburg. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 18 Vrijdag 19 Zaterdag 20 13 Juli 14 15 16 17 1.23 2.10 2.51 3.31 4.11 4.54 5.21 6.20 Springtij. L. K. van 4 tot 11 Juli. In het dorp: Mej. C. L. van den Broecke Mej. J. de Crane Mej. M. van Marie dhr. J. Leselle dhr. J. M. Riemens Mej. de wed. Spitsmaker Mej. van der Weeleen fam. dhr. Carl Wiedemann Aantal personen Middelburg. Zierikzee. Utrecht. Brussel. Middelburg, id. id. Elberfeld. In het Bad-Hötel: dhr. Amelius Feui Mevr. Pauline Guaita en familie Fraulein Stolze dhr. Albrecht de Vriendt Fraulein Minnie Wetzlar In het Schuttershof: dhr. W. J. van den Bosch Mej. B. van den Bosch dhr. F. H. Gordon dhr. H. Greatheed dhr. J. A. Huijssoon dhr. S. C. Knappert Mej. Knappert dhr. E. J. W. Koch In „Villa Marina.77 Mevr. Blijdenstein dhr. en Mevr. Bosschaert Mej. G. de Crane Mej. Ebeling dhr. van der Giesen dhr. Keiler Mevr. Spoor Aantal personen Brussel. Frankfurt a/M. id. Brussel. Frankfurt a/M. Wilhelminadorp. id. Londen, id. Hillegom. Schiedam, id. Scheveningen. Enschedé. Antwerpen. Zierikzee. Enschedé. Utrecht. Zierikzee. id. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. 2 personen 3 of meer pers. per persoon uit één gezin. uit één gezin. 1 1.50 2.50 4— 5— 8— 9 10— 14— 18— 2 kamers 4 kamers en keu ken 1 kamer 2 kamers 1 kamer 2 kamers 4 u 2 1 kamer 4 kamers id. id. zuidstraat id. schuitvlotstr. markt weststraat id. noordstraat Provoost. wed. Klopmeijer. A. v. d. Hage Jos.z. L. Louwerse Pz. B. Vreke. G. Passenier. J. Minderhoud Hz. J. Tibout. C. Schout. Scheij beier. Een gemeubeleerd huis in de Weststraat te be vragen bij den timmerman J. de Voogt. Vrijdag 5 Juli 2 1 3 Zaterdag 6 3 5 8 Zondag 7 5 1 6 Maandag 8 6 7 13 Dinsdag 9 8 4 12 Woensdag 10 6 5 11 Donderdag 11 11 8 19 41 31 72 Voor bet badseizoen zijn nog kamers te buur: dorpstraat Openbare Godsdienstoefening. Zondag 14 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. G. P. Kbuijff. Nam. 2 uur Ds. G. P. Keuijff. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. dooe E. J. W. KOCH. „En dan Westhove!" merkte mijn vriend op, toen wij over de heerlijkheden die liet verblijf te Domburg oplevert, spraken, „Westhove met zijn statige boomen, zijne breede lanen, zijne vriende lijke slingerpaadjes, zijn scbilderachtigen vijver en last not least zijn oud en merk waardig slot, dat, hoe ook in- en uitwen dig veranderd en gewijzigd, opklimt tot „Nu ja," was mijn antwoord, „dat wilde ik juist weten hoe oud mag bet zijn?" „Hoe oud? De oudste herinneringen reiken tot aan de 12e eeuw. Oorspronke lijk zal bet eene veste zijn geweest, ge bouwd tegen den aanval der Nooren." „Maar wij hoorden dunkt mij, wel eens spreken van de abdij „Zeker, die naam dagteekent van later toen de abten van Middelburg daar bun zomerverblijf bielden. De naam abdij is ge bleven maar na de reformatie hebben er geene geestelijke beeren meer gewoond; of 't mocht zijn dat gij onder hen prof. van dee Palm telt, die geruimen tijd als voor ganger bij de huiselijke godsdienstoefenin gen van den lieer van de Peeee dienst deed." „Mij dunkt, nu is de sprong wel wat heel groot van de dagen der hervor ming tot die van onzen later zoo beroem den hoogleeraar, maarhoe belang rijk ook de geschiedenis van Westhove moge zijn, en waard dat gij er ter herin nering van al die geschiedkundige bijzon derheden een afzonderlijk artikel aan wijdt in uw Domburgsoh blad, wij raken met die oudheidkundige studiën echter geheel van ons a propos af. Ik wilde zeggen dat, hoe zeer ik voor u in bewon dering van dat prachtige oude landgoed niet onder doe, het mij toch in de latere jaren maar een half aangenamen indruk maakt." „Waardeert gij het dan niet, dat de tegenwoordige eigenares met haar vrien delijk hart voor Domburg en belangstelling in die opluikende badplaats, het opzette lijk heeft aangekocht om, toen de hand van den slooper zieh dreigend in de verte vertoonde, het voor algeheelen ondergang te behoedenen dat zij vrijgevig en wel willend aan alle tijdelijke inwoners van Domburg vergunt om er te wandelen?" „Nu zeker maar toch!" „Wat maren!" „Het staat daar zoo leeg, zoo verlaten, zoo eenzaam, zoo doodsch. Gesloten zijn de luiken en stallen en deuren, 't Is als het graf van een of ander machtig heer mij dunkt, als wij nog in den spookentijd leefden, wij zouden hooren van het bij nacht omzwerven van de geesten der lang ontslapene ridders en jonkvrouwen wie weet of zich niet een bisschop met mijter en staf zou vertoonen „Ja," antwoordde mijn vriend, „zoo gij daarop doelt dan ben ik 't met u eens. Dat doodsch en verlaten karakter doet soms pijnlijk aan, bij al het schoone en vriendelijke dat de wandeling op West hove aanbiedt maar, zoo lang als het onbewoond blijft, en die kans wordt steeds grooter, nu men eenigszins schrik heeft

Domburgsch Badnieuws | 1889 | | pagina 1