Advertentiën en Adressen. DE BADPLAATS DOMBURG. Herstellingsoord ,.WESTH0VE." Gebruikte Baden. Herren Dames. Totaal. Van 20 Juni1 Juli 56 56 Maandag 1 Juli 2 2 4 Dinsdag 2 3 1 4 Woensdag 3 4 4 Donderdag 4 3 2 5 64 73 „wandeling niet kan worden toegestaan „dan onder voorwaarde, dat de bewoners „daarvan hoegenaamd geen hinder onder binden." BADSTOELEN te huren tijdens den badtijd gedurende den tijd, dat de huurder achter eenvolgend den stoel bezet houdt/ 0.10. per week1. maand3. seizoen 6. Post- en Telefoonkantoor te Domburg. Postkantoor: Geopendop werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 912 uren. Vertrek van Middelburg vrm. 6.30 nam. 1. Domburg 4.45 1.30 Aankomst te Domburg 8.45 4.15 Middelburg 8.4.45 NB. Zondags vertrekt van Middelburg, zoowel als van Domb., alleen de eerste post. Telefoonkantoor: Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 7 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. G. P. Keuijff. Nam. Geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. Wisselkantoor. Tot wisselen van binDenl. en buitenl. muntspeciën bestaat bij den heer H. M. Kesteloo gelegenheid. Wij voldoen gaarne aan het verzoek, het volgende bericht in het Badnieuws op te nemen en zijn voornemens in een der volgende nommers een en ander omtrent de tegenwoordige bestemming van West- hove mede te deelen. „De buitenplaats Westhove wederom be- „woond zijnde, wordt men verzocht van „de vergunning tot doorrijden een beschei- „den gebruik te maken. „Staan blijven van rijtuigen en zooge naamd „pleisteren" is natuurlijk verboden. „Wat de wandeling betreft, gelieve men „te letten op de waarschuwingsborden en „zich niet op te houden op het terrein „vóór en in de onmiddellijke nabijheid „van het kasteel. „Het publiek zij indachtig, dat de vrije Bij den aanvang van het seizoen roept het Badnieuws alle bezoekers van Domburg een hartelijk welkom toe en verheugt zich, weder op den vooruitgaanden toestand van de badplaats te kunnen wijzen. Aan de zeezijde heeft het dorp een geheel ander aanzien gekregen. Het kleine wit gepleisterde paviljoen, dat meer dan vijftig jaren de bezoekers menig aangenaam uurtje verschaft heeft en vooral in de laatste acht jaren, toen door eigen exploita tie de zaak veel verbeterd was, een ver- eenigingspunt was geworden voor de bad gasten, is verdwenen en vervangen door het groote ruime gebouw, dat dezen winter ongeveer 25 meters meer landwaarts door de „Domburgsche Zeebadinrichting" is opgericht. De heer Janssen geeft hiervan in Eigen Haard in no. 24 van dit jaar de volgende beschrijving: „Behalve een ruime zaal bevat het „gebouw een biljartkamer, leeskamer en „damessalon met toren en belvedère. Verder „een vestiaire naast een ruime vestibule „en een bureau. In het sousterrein vindt „men keuken, kelders, badkamers, bedien- „denkamers en woning voor den concierge. „Bijna het gansche gebouw is omgeven „door een veranda, die aan de zuidzijde „op bogen rustend, een aangename wind vrije zitplaats zal opleveren en waarheen „een flinke arduinsteenen trap toegang „verleent, terwijl de noordelijke ingang „langs een zacht glooiende helling bereik- „baar is." Tot voorkoming van teleurstelling voeg ik hierbij dat de badkamers wel aanwezig, maar dit jaar nog niet voor het gebruik beschikbaar zijn. De groote zaal, juist de dubbele opper vlakte van die in het vorige paviljoen beslaande en 9.5 meter hoog, is door een groot gordijn in tweeën gescheiden, waarvan het eene gedeelte als conversatiezaal voor dagelij ksch gebruik dient. Even als de andere vertrekken is deze zaal eenvoudig gemeubeleerd, alleen in het damessalon is eenige meerdere luxe in stoelen, gordijnen enz. aangebracht. De leeskamer, een ruim licht vertrek met kokostapijt en eenige fauteuils, ziet er gezellig uit en de leestafel is goed voorzien van tijdschriften en couranten. Was vroeger de toegang tot het Pavil joen geheel vrij, thans moeten de bezoe kers van dit nieuwe gebouw eenige con tributie betalen, ter voorziening in de grootere onkosten. De groote zaal bene vens veranda en terras aan de zeezijde blijven echter, behalve bij muziekuitvoe ringen of andere feestelijkheden, kosteloos voor het publiek toegankelijk. Moge het door een druk bezoek blijken, het nieuwe Badpaviljoen in eene bepaalde behoefte voorziet en de badgasten eene aangename rustplaats aanbiedt. Ter rechterzijde van het badhuis bijna aan den rand der duinen, is weder een nieuwe villa voor den heer Aldenbeuce: uit Brühl in aanbouw en nadert hare voltooiing en ook in het dorp zijn weder eenige woningen verrezen of veranderd en vergroot. Het badseizoen laat zich hier niet ongun stig aanzien. Door het fraaie warme weder aangemoedigd, zijn reeds verscheidene zomerbezoekers in het dorp aangekomen en neemt het aantal logeergasten dagelijks toe en het getal zeebaden vóór de eigen lijke opening genomen, bewijst dat er ook vele werkelijke badgasten onder zijn. De hotels zijn voor het beste gedeelte van den zomer geheel bezet, de meeste wonin gen en optrekjes zijn verhuurd en de enkele nog onbezette kamers geven den later komenden gelegenheid nog een onder komen te vinden. De welwillendheid van sommige bezoe kers is ons weder gebleken uit de volgende geschenken aan de zeebadinrichting gedaan: De heer Jhr. J. Ph. Boddaeet gaf een drietal gemakkelijke houten banken tot plaatsing in de manteling en dit goede voorbeeld werd onmiddelijk gevolgd dooi den heer Erbschloe die een tweetal soort gelijke op het terras voor het Paviljoen liet zetten. Bovendien gaf laatstgenoemde nog een tweetal schilderijen voor de biljartkamer, een paar ornamenten en eenige boekwer ken voor de leeskamer. Door den heer J. C. Lantsheee werd een marmeren pendule met coupes voor het damessalon afgestaan. Bij al dit goede spijt het ons ook iets treurigs te vermelden te hebben en wel het plotseling sterfgeval van den dokter J. M. Janssen, gemeentegeneesheer en baddokter alhier. Eene korte maar hevige ongesteldheid maakte een einde aan zijn werkzaam leven. Hier herdenk ik hem minder als dokter dan wel als den man, die in de 8 jai-en dat hij hier gevestigd was, altijd getoond heeft hart te hebben voor Domburg en die steeds nieuwe plannen bedacht en beraamde, die tot meerderen bloei en welvaart dezer badplaats zouden kunnen leiden Zijne plaats als dokter zal, hetgeen vooral ook voor de badplaats gelukkig is, niet lang onvervuld blijven, daar onlangs door den gemeenteraad de heer Bebghege tot gemeentegeneesheer is benoemd, die zich binnen kort hier komt vestigen. Hiermede eindig ik dit kort overzicht, alle bezoekers een aangenaam verblijf op onze kleine maar lief gelegen badplaats toewenschende. Domburg, Juli 1889. H. J. B. Antiquiteiten (Delftsch Aardew., Porcelein, Zilverw.) W. W. BAL, Middelburg, Kroinmeweele L 27. J. A. W. DIJ BOIS, Middelburg, Lange St. Pieterstraat A 79. Apotheek. L. K. VAN DEB HABST, J.Jz., Middelb., Pottenmarkt K412. A. A. NONHEBEL, Middelburg, Langedelft A 88. Badstoelen. J. E. SCHEIJBELEB, Middelb., Vlasmarkt L 17 (Beparatie). Bierhalle. IDOIMIBTTIRG-- igBILJART. KRUIDENIERSWAREN, COMESTIBLES. BADCOSTUMES. PAARD EN RIJTUIG TE HUUR Bedden en Matrassen. J. LAGTEE, Middelburg, Vlasmarkt L 13. Bloemisterij. A. BLAAS, Middelb., buiten de voormalige Dampoort T 105. Boekhandel. J. C. W. ALTOBFFEE, Middelburg, Kortedelft G 23. K. LE COINTEE, Middelburg, Burg, B 16 (O. en N. handel). F. P. DHUIJ, Middelburg, Lange Burg B 10. VAN BENTHEM JUTTING, Middelburg, Kortedelft G. 1. Borstel- en Houtwerk. Mej. ADBIANAJ. v. OCKENBUEG, Middelb., Kortedelft G 24. W. J. TISMEEB, Middelburg, Lange Burg C 99 (sponsen). Brood-, Kleingoed- en Beschuitbakkerij. J. BIMMEL, Domburg. Coiffeur. J. S. SCHELLINGS, Middelburg, Lange Noordstraat C 28.

Domburgsch Badnieuws | 1889 | | pagina 2