DOfflBURGSCH BADNIEUWS "Vï^EEins^iDEXjinsroEZiTXjivJST. Sluiting der Zeebaden Zondag 30 September. Aangekomen vreemdelingen, De zomer en het badseizoen Yan 1888. Zesde jaargang ivo. 13. Zaterdag, 29 September 1888. EN Het Domburgsch Baduieuws verschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland ƒ1.25; afzonderlijke Nommers ƒ0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesieloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C.H. J. van Benthem lulling St. Pieterstraat F 33. Domburg ligt op Walcheren en is niet moeilijk te bereiken. Op een der duintoppen, vlak bij de bad- plaats, staat een paviljoen, 't welk openge steld is voor eiken bezoeker, waar veel te lezen ligt en men eenige verkwikking kan verkrijgen. Van uit dit paviljoen heeft men de schoonste vergezichten. Wendt men den blik oostwaarts, zuidwaarts en west waarts, dan rijzen tusschen weiden en geboomte de torens van Oostkapelle, Seroos- kerke, Aagtekerke, Westkapelle enz. op, en 't schijnt u dan toe, dat gij niet bij de zee staat, maar u in een lachend en vrucht baar oord bevindt. E. Gerdes, scheurkalender 1888. De Commissie tot bevordering der belan gen van Domburg als badplaats bestaat uit de heeren: J. C. Lantsheeb, Voorzitter, H. M. Kes- teloo, W. A. Graaf van Ltnden, Dr. J. C. de Man, F. Nagtglas, F. D. Speengeb, J. J. I. Speengeb, C. J. J. A. van Teijlin- gen, H. J. Boogaebt, Secretaris- Het Bestuur der Zeebad-inrichting be staat uit de Heeren: H. J. Boogaebt, Voorzitter, J. C. Lants heeb, H. M. Kesieloo, Secretaris-Penningm. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 21 Sept. 1 10 11 Zaterdag 22 4 8 12 Zondag 23 9 6 15 Maandag 24 6 10 16 Dinsdag 25 2 6 8 Woensdag 26 6 7 13 Donderdag 27 1 6 7 29 53 82 Hoogwater te Domburg. Zaterdag 29 Sept. vrm. 6.56 Zondag 30 8.18 Maandag 1 Oct. 9.30 Dinsdag 2 10.27 Woensdag 3 11.14 Donderdag 4 11.57 Vrijdag 5 12.37 N. M. Zaterdag 6 nam. 1.44 Zondag 7 2.24 Springtij. De Baddokter -T. WL. Janssen is dagelijks te consulteeren. In het Badpavil joen tusschen 11 en 12 uren des voormid dags ten zijnen huize in de Westslraat van 12 ure tot half twee. van 20 tot 27 Sept. in het dorp: Dames Janssen In hei Bad-Hötel: Mevr. Ortt dhr. Jhr. L. Ortt In „Villa Marina:" Mr. et Mad®. Codt dhr. Gerson dhr. en Mevr. Mechelijnck dhr. J. Mechelijnck Aantal personen Middelburg. 's Gravenhage. id. Brussel. Parijs. Terdonk. id. Badstoelen te huren tijdens den badtijd voor 10 cent gedurende den tijd, dat de huurder achtereenvolgend den stoel bezet houdt; per week bedraagt de huur ƒ1.per maand 3.perseizoenƒ 6. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 30 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. G. P. Kbuijff. Nam. geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Gelegenheid tot -wisssoleii van bin- nenl. en buitenl. muntspeciën bij den heer H. M. Kesteloo. Hulpkantoor der posterijen te Domburg. Geopend: op werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 912 en 67 uren. Vertrek van Middelburg vrm. 6.30 nam. 1. Domburg 4.45 1.30 Aankomst te Domburg 8.45 4.15 Middelburg 8.4.45 NB. Zondags vertrekt van Middelburg, zoowel als van Domb., alleen de eerste post. Telefoonkantoor te Domburg. Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. Middelen van vervoer. Dagelijks uitgezonderd des Zondags, een dienst van Domburg (Schuttershof) naar Middelburg des voorm. 8 ure, en terug van Middelburg (Groote Markt, wed. Gboene- wegen) des nam. 3'/, uren. Prijs f 1. enkele reis en heen en terug op denzelf den dag. Badgasten hebben vrijen toegang tot het Bad-paviljoen. Ter lezing liggen TIJDSCHRIFTEN. Illustrated London News. Uilenspiegel. The Graphic. Hum. Album. Punch. Eigen Haard. Bow Bells. De Portefeuille. Argosy. De Huisvriend. L'lllustration. De Gids. Ueber Land und Meer. De Huisvrouw. Die Gartenlaube. De Globe. Schorer's Familienblatt. Aarde en haar Volken. Fliegende Blatter. De Natuur. Holl. Illustratie. De Navorscher. Nederl. Spectator. Vragen van den Dag. Nieuw Zondagsblad. Vreemd en Eigen. COURANTEN. Nieuws van den Dag. Middelburgaehe Courant. Utrechtsche Courant. Indépendance. Nieuwe Rotterdammer Etoile Beige. Algemeen Handelsblad. Külnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer.Courier de Schéveningue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws. Aan het einde van het badseizoen ge naderd, willen wij een kort overzicht geven van het dezen zomer te Domburg voor gevallene. Wanneer wij den zomer nagaan, dan kunnen wij op niet vele mooie warme dagen wijzen, slechts de laatste week maakte eene uitzondering en was het prachtig weêr en wel jammer dat, door het vertrek der meeste badgasten, slechts zoo weinigen meer daarvan hebben kunnen genieten. Het aantal zeebaden dezen zomer gebruikt is aanmerkelijk minder dan het vorige jaar en wel een verschil van ongeveer 900, ook de toeloop van vreemdelingen was geringer, hoewel gedurende de maand Augustus de badplaats toch vrij goed bezet was en wij over het algemeen niet gelooven dat Domburg, meer dan andere zeebadplaatsen te klagen heeft. Wanneer de qualiteit der bezoekers, de quantiteit vergoeden kan, dan kunnen wij dit jaar tevreden zijn, op de vreemdelin- genlijsten komen althans de namen van verschillende prinsen en prinsessen voor, en hoewel wij van een meestal kortstondig bezoek van dergelijke hooggeplaatste per sonen nog niet veel heil voor onze bad plaats verwachten, blijkt er toch uit dat Domburg meer en meer de aandacht begint te trekken, terwijl wij gaarne erkennen dat het verblijf van Dr. Mezgeb alhier, daartoe zeker veel bij brengt. De toestand van Domburg op dit oogen- blik is langzaam maar zeker vooruitgaande, juist zooals wij die het liefst wenschen. Eene naamlooze vennootschap „Dom- burgsche Zeebadinrichting" kwam tot stand, het plan der voorloopige commissie voor den bouw van een nieuw badpaviljoen, werd met enkele wijzigingen goedgekeurd

Domburgsch Badnieuws | 1888 | | pagina 1