DOMBURGSCH BADNIEUWS Zaterdag, 22 September 1888. Zesde jaarg-ang IVo. 13. "^Ti^EiE!nvniDELxnsrc3-Ensri_.icrsT. Aan de inteekenaars wordt bericht, dat bij het laatste nummer van het Domburgsch Badnieuws (no.13), over het abonnement zal beschikt worden. Het Bad is geopend 2 Juli tot 30 September Aangekomen vreemdelingen, EEN BOERENFEESTDAG. C^s^fe^ r^t§-^Pzz3> t^C^-^—3' :fe^?~i}^—S>^^5- EN Het Domburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland 1.25; afzonderlijke Nommers ƒ0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen ƒ0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C.H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. La plage de Bombourg (descente a droite deux jetées de pieux, meublée de cabines confortables, de tentes, de fauteuils d'osier et d'autres accessoires du confort hollan dais. Tout est prévu et réglé, des ecri- teaux vous instruisenl des moindres détails de service Jean d' Ardenne, de Bunlcerque a Bombourg Guide descriptif 1888. dagelijks van des morgens 8 tot des namiddags £5 uren. Prijs van een Zeebad 35 cent, met inbegrip van een badcostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cent. Bij abonnement 30 kaartjes. 10. 100 30.— Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Die voor abonnement uitsluitend bij den Heer Kesteloo, Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. Yoor Binnenbaden is in het Bad-Hótel gelegenheid. Gebruikte Baden. Heeren. Dames Totaal. Vrijdag 14 Sept. 9 7 16 Zaterdag 15 10 9 19 Zondag 16 3 5 8 Maandag 17 12 2 14 Dinsdag 18 6 13 19 Woensdag 19 4 6 10 Donderdag 20 9 6 15 53 48 101 Hoogwater te Domburg. Zaterdag 22 Sept. nam. 2.3 Zondag 23 2.35 Maandag 24 3.8 Dinsdag 25 3.43 Woensdag 26 4.22 Donderdag 27 5.8 Vrijdag 28 vrm. 5.41 L. K. Zaterdag 29 6.56 De Baddokter J. MJanssen is dagelijks te consulteeren. In het Badpavil joen tusschen 11 en 12 uren des voormid dags; ten zijnen huize in de van 12 ure tot half twee. van 13 tot 20 Sept. in het dorp: Mej. L. C. Coumou Mevr. de wed. von Bruckea Fock-Caland Mevr. Hainan dhr. Houwing dhr. L. G. Koomans Mej. Kruijff Mej. M. de Visser-van Houte dhr. Ij. A. Vink dhr. A. de Vlieger Mej. Zoeller In het Bad-Hötel: dhr. en Mevr. A. G. Kolff Aantal personen Middelburg, id. Westkapelle. Alkemade. Kolijnsplaat. Ridderkerk. Zuidzande. Kolijnsplaat. Zuidzande. Middelburg. 2 Rotterdam. In het Schuttershof: dhr. E. F. W. Pflueger en familie 6 Bonn. In „Villa Marina:" Frau Wilhelm Lohse dhr. en Mevr. Dr. med. C. Stahl Frankfort a/M. id. Badstoelen te huren ijd voor 10 cent gedurende den tijd, dat de huurder achtereenvolgend den stoel bezet houdt; per week bedraagt de huur ƒ1.per maand 3.per8eizoenƒ6. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 23 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. G. P. Kbuijff. Nam. geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. Gelegenheid tot wisselen van bin- nenl. en buitenl. muntspeciën bij den heer H. M. Kesteloo. Hulpkantoor der posterijen te Domburg. Geopend: op werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 912 en 67 uren. Vertrek van Middelburg vrm. 6.30 nam. 1. Domburg 4.45 1.30 Aankomst te Domburg 8.45 4.15 Middelburg 8.4.45 NB. Zondags vertrekt van Middelburg, zoowel als van Domb., alleen de eerste post. Telefoonkantoor te Domburg. Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. Middelen van vervoer. Dagelijks uitgezonderd des Zondags, een dienst van Domburg (Schuttershof) naar Middelburg des voorm. 8 ure, en terug van Middelburg (Groote Markt, wed. Gboene- wegen) des nam. 3 '/2 uren. Prijs 1. enkele reis en heen en terug op denzelf den dag. Badgasten hebben vrijen toegang tot het Bad-paviljoen. Ter lezing liggen TIJDSCHRIFTEN. Illustrated London News. Uilenspiegel. The Graphic. Hum. Album. Punch. Eigen Haard. Bow Bells. De Portefeuille. Argosy. De Huisvriend. L'Illustration. De Gids. Ueber Land und Meer. De Huisvrouw. Die Gartenlaube. De Globe. Schorer's Familienblatt. Aarde en haar Volken. Fliegende Blatter. De Natuur. Holl. Illustratie. De Navorscher. Nederl. Spectator. Vragen van den Dag. Nieuw Zondagsblad. Vreemd en Eigen. COURANTEN. Nieuws van den Dag. Middelburgache Courant. Utrechtsche Courant. Indépendance. Nieuwe Rotterdammer Etoile Beige Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung. WeekbladAmsterdammer.Courier de Schéveningue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws. Domburg 20 Sept. Door de heeren Dr. Gobi en Janssen zijn alhier in dezen zomer met het beste gevolg 10 cataract- operatiën verricht ten huize der lijders. De goede uitslag, waarmede deze heeren hunne pogingen bekroond zien, heeft hen, naar wij vernemen, doen besluiten daar mede regelmatig voort te gaan, naar gelang zich dergelijk gevallen mochten voordoen. Zij schrijven deze gunstige uitkomst voor een groot gedeelte toe, aan de groote zuiver heid van den dampkring op onze kust, waar van de goede werking, ook bij meer bloe dige kunstbewerkingen, door hen is waar genomen. Slot. De predikant en zijne vrouw trachtten met lofielijken ijver het gesprek met hunne eenvoudige dischgenooten gaande te hou den en waagden af en toe een opmerking over de meest verschillende onderwerpen. De boer spreidde dan in zijne antwoorden een zelfde mate van kennis ten toon, als zoo even over de meteorologische weten schap, en men hield zich wederzijds op aangename wijs bezig tot half 8, toen de boerin aankondigde, dat bet tweede ge deelte van den maaltijd beginnen zou. Thans had men schotels, veel in getal. Gekookte aardappelen, rapen, peren, soppen (brood in 't vet geweekt), de vroete, (var-

Domburgsch Badnieuws | 1888 | | pagina 1