DOMBURGSCH BADNIEÖWS Zesde jaargang IVo. 11. Zaterdag, 15 September 1888. "VZE^EZEZMIZDELinSTGIEII^LIJ-ST. Het Bad is geopend Aangekomen vreemdelingen, EEN BOERENFEESTDAG. EN Het Domburgscli Baduieuws verschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland ƒ1.voor het Buitenland ƒ1.25; afzonderlijke Nominers ƒ0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen ƒ0.60 voor het geheele seizoen. Bureaus: te DOMBUEG, bij den Heer H. M. Kcsteloo, te MIDDELBUEG, ter drukkerij van C.H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Ce bols, d quelques pas de la mer, est la grande originalité de Domburg, un petit village de bains hioubliables, ces soirs d'été, du haut d'une dune Derrière, le village se cachait dans les arbres, tout d fait en contre-bas, seulement dénoncé par le elocher d'ardoises submergé a demi sous les feuillages. Au loin, toute l'ile, hérissée de tours, jaune de moissons mures, et des dunes en cercle haussant leur épaule par-dessus la Le Figaro, supplement littéraire 1 Sept. 1888. 2 Juli tot 30 September dagelijks van des morgens 8 tot des namiddags 3 uren. Prijs van een Zeebad 35 cent, met inbegrip van een hadcostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cent. Bij abonnement 30 kaartjes. 10. 100 30 Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Die voor abonnement uitsluitend bij den Heer Kesteloo. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hötel gelegenheid. Gebruikte Baden. Heeren. Dames Totaal. Vrijdag 7 Sept. 8 6 14 Zaterdag 8 5 1 6 Zondag 9 4 4 8 Maandag 10 13 11 24 Dinsdag 11 6 7 13 Woensdag 12 11 8 19 Donderdag 13 3 4 7 50 41 91 10.38 11.23 11.53 12.25 nam. 12.55 V. M. 1.33 Springtij. 2.3 van 6 tot 13 Sept. in het dorp: Dames van Adrichem Mej. H. de Bats Fraulein Johanna Steffen Mej. G. B. Zur Mühlen In het Bad-Hötel: Miss Denison Prof. en Mr\ Vines In het Schuttershof: dhr. J. J. Hornstra Aantal personen 2 Zierikzee. Middelburg. Wiesbaden. Amsterdam. Londen. Oxford. Bergen op Zoom. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 16 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. G. P. Kbuijff. Nam. geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. Hoogwater te Dombnrg. Zaterdag 15 Sept. vrm. 9.40 Zondag 16 Maandag 17 Dinsdag 18 Woensdag 19 Donderdag 20 Vrijdag 21 Zaterdag 22 De Baddokter -T. >1. Janssen is dagelijks te consulteeren. In het Badpavil joen tusschen 11 en 12 uren des voormid dags ten zijnen huize in de Weststraat van 12 ure tot half twee. Badstoelen te huren tig badtijd voor 10 cent gedurende den tijd, dat de huurder achtereenvolgend den stoel bezet houdt; per week bedraagt de huur ƒ1.per maand ƒ3.per seizoenƒ6. Hulpkantoor der posterijen te Domburg. Geopend: op' werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 912 en 61 uren. Vertrek van Middelburg vrm. 6.30nam. 1. Domburg 4.45 1.30 Aankomst te Domburg 8.45 4.15 Middelburg 8.4.45 NB. Zondags vertrekt van Middelburg, zoowel als van Domb., alleen de eerste post. Telefoonkantoor te Domburg. Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. Gelegenheid tot wisselen van bin- nenl. en buitenl. muntspeciën bij den heer H. M. Kesteloo. Badgasten hebben vrijen toegang tot het Bad-paviljoen. Ter lezing liggen TIJDSCHRIFTEN. Illustrated London News. The Graphic. Punch. Bow Bells. Argosy. LTllustration. Ueber Land und Meer. Die Gartenlaube. Schorer's Familienblatt. Fliegende Blatter. Holl. Illustratie. Nederl. Spectator. Nieuw Zondagsblad. Uilenspiegel. Hum. Album. Eigen Haard. De Portefeuille. De Huisvriend. De Gids. De Huisvrouw. De Globe. Aarde en haar Volken. De Natuur. De Navorscher. Vragen van den Dag. Vreemd en Eigen. COURANTEN. Nieuws van den Dag. Middelburgscbe Courant. Utrecbtsche Courant Indépendance. Nieuwe Rotterdammer Etoile Beige Algemeen Handelsblad. Kiilniscbe Zeitung. Weekblad Amsterdammer.Courier de Schéveningue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws. Middelen van vervoer. Dagelijks uitgezonderd des Zondags, een dienst van Domburg (Schuttershof) naar Middelburg des voorm. 8 ure, en terug van Middelburg (Groote Markt, wed. Gboene- wegen) des nam. 3 '/2 uren. Prijs 1. enkele reis en heen en terug op denzelf den dag. Dagelijks van Middelburg, Groote Markt, wed. Geoenewegen, des nam 1 uur naar Domburg en terug van Domburg, Eoode Leeuw, wed. Baabd, nam. 8 uren. Prijs 1.enkele reis en heen en terug, op denzelfden dag. Baas Adbiaan Geoeneweg zat op Zondag den zooveelsten van slachtmaand met zijn vrouw alleen aan den haard, waarop eenige knuppels een geheimzinnig flikkerend vlam metje wierpen in het donkere vertrek met zijn groen geverfde zoldering en rooden schutsel, 't Was tusschen licht en donker. De man had een „puupje," aangestoken en de vrouw zat op „er plekke" met de armen over elkaar. Wat denk je Kaatje als we 't varken eens in 't begin van de volgende week slachtten. Als er ten minste bij jou niks in den weg is, zou 't wel goed zijn. Hij heeft dan zes zakken gerstenmeel op, behalve de erwten en ik geloof wel, dat hij 400 halen zal. De vrouw had niets tegen het voorstel van haar wederhelft in te brengen en de slachtpartij werd bepaald op morgen acht dagen. In die week werd de slachter besproken en Zaterdagsavonds reeds alles gereed gemaakt om_ 's Maandagsmorgens te vier ure te kunnen beginnen. 't Had flink gevroren en de maan scheen helder over 't veld. Op den achtergrond vertoonden zich de duinen in dat eigen aardig licht, dat de rijp kan te weeg brengen, als vrouw Luna hare stralen door een half opgetrokken nevel werpt. Eentoonig klonk de voetstap van den slachter Jan Lavooi en zijn zoon over het hard bevroren voetpad, dat naar de

Domburgsch Badnieuws | 1888 | | pagina 1