DOMBURGSCH BADNIEUWS Zesde jaargang No. 10- Zaterdag, 8 September 1888. Nri^EEnvniDELinsra-EnsrXjicrsT. Aangekomen vreemdelingen, Het Bad is geopend In Domburg voor drie honderd jaren. EN Het üoiiibux-g-iscli Iïadnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland ƒ1.25; afzonderlijke Nommers ƒ0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen ƒ0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG-, bij den Heer H. M. Kesteioo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C.H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Les jolts bosquets de Dombourg, en four- rés épais, d'essences variées, qui présentent aux attaques des vents du large un veritable rempart en talus, s'élévent et se dévelop- plus humble, sacrijié, jusqua, la futaie la mer, on voit monter du sol ce talm de verdure au revétement impénétrable et oïi les villas et les maisonnettes gates s'enchdssent comme des joyaux. Jean d'Ardenne, de Dunkerque a Dombourg, '1888. Gebruikte Baden. Heeren. Dames Totaal. Vrijdag 31 Aug. 2 11 13 Zaterdag 1 Sept. 15 15 30 Zondag 2 ff Maandag 3 11 14 25 Dinsdag 4 8 10 18 W oensdag 5 7 8 15 Donderdag 6 2 9 11 45 67 112 van 30 Aug. tot 6 Sept. in het dorp: 2 Juli tot 30 September dagelijks van des morgens tot des namiddags 5 uren. Prijs van een Zeebad 35 cent, met inbegrip van een badcostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cent. Bij abonnement 30 kaartjes. 10. 100 80.— Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver- ki-ijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Die voor abonnement uitsluitend bij den Heer Kesteloo. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hótel gelegenheid. Aantal ■personen dhr. J. van der Bilt Goes, dhr. en Mevr. J. Mees Az. en familie 4 Rotterdam, dhr. en Mevr. Post 2 Boskoop. Dames Rembges 2 Goes. In het Bad-Hötel: dhr. en Mevr. Fr. Alden- bruck 2 Briihl. Baron en Baronesse van Boetzelaer van Ooster hout 2 Amersfoort. Freule van Boetzelaer id. Mevr. Bonavoinne en fam. 3 Brussel. Miss Denison Londen, dhr. L. Hendrix en fam. 2 Dusseldorf. dhr. en Mevr. Hoek Kampen. Mej. M. Snellen Utrecht. In het Schuttershof: Fraulein E. Asmus Bonn. Fraulein A. Wollf id. In „Villa Marina:" dhr. en Mevr. Durand 2 Brussel. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 8 Sept. nam. 2.40 Zondag 9 3.21 Maandag 10 4.5 Dinsdag 11 4.55 Woensdag 12 6.E. K. Donderdag 13 vrm. 6.55 Vrijdag 14 8.25 Zaterdag 15 9.40 De Baddokter .T. Janssen is dagelijks te consulteeren. In het Badpavil joen tusschen 11 en 12 uren des voormid dags ten zijnen huize in de Weststraat van 12 ure tot half twee. Hulpkantoor der posterijen te Domburg. Geopend: op werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 912 en 67 uren. Vertrek van Middelburg vrm. 6.30 nam. 1. Domburg 4.45 1.30 Aankomst te Domburg 8.45 4.15 Middelburg 8.4.45 NB. Zondags vertrekt van Middelburg, zoowel als van Domb., alleen de eerste post. Telefoonkantoor te Domburg. Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. Middelen van vervoer. Dagelijks uitgezonderd des Zondags, een dienst van Domburg (Schuttershof) naar Middelburg des voorm. 8 ure, en terug van Middelburg (Groote Markt, wed. Gboene- wegen) des nam. 3'/2 uren. Prijs 1. enkele reis en heen en terug op denzelf den dag. Dagelijks van Middelburg, Groote Markt, wed. Gboenewegen, des nam. 1 '/4 uur naar Dombui'g en tei-ug van Domburg, Roode Leeuw, wed. Baabd, nam. 8 uren. Prijs f 1.enkele reis en heen en terug, op denzelfden dag. Gelegenheid tot wisselen van bin- nenl. en buitenl. muntspeciën bij den heer H. M. Kesteloo. Badgasten hebben vrijen toegang tot het Bad-paviljoen. Ter lezing liggen: TIJDSCHRIFTEN. Badstoelen te huren tiji badtijd voor 10 cent gedurende den tijd, dat de huurder achtereenvolgend den stoel bezet houdt; per week bedraagt de huur ƒ1.permaandƒ3.perseizoenƒ6. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 9 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. G. P. Kbdijff. Nam. geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Lezing. Nam. 2 uur Lezing. Illustrated London News. The Graphic. Punch Bow Bells. Argosy. LTllustration. Ueber Land und Meer. Die Gartenlaube. Schorer's Familienblatt. Fliegende Blatter. Holl. Illustratie. Nederl. Spectator. Nieuw Zondagsblad. Uilenspiegel. Hum. Album. Eigen Haard. De Portefeuille. De Huisvriend. De Gids. De Huisvrouw. De Globe. Aarde en haar Volken. De Natuur. De Navorscher. Vragen van den Dag. Vreemd en Eigen. COURANTEN. Nieuws van den Dag. Middelburgsche Courant. Utrechtsche Courant. Indépendance. Nieuwe Rotterdammer Etoile Beige Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer.Courier de Schéveningue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws. 6) Slot. Nadat de receptie was afgeloopen, kwam de prins der rederijkerskamer den graaf verzoeken zich naar de bovenkamer van het stadhuis te begeven, waar „die van Rhetorika" een „spel van sinne" zouden opvoeren. In dien tusschentijd werd in de beneden kamer alles in orde gemaakt voor den feestmaaltijd en had Gilles de Lavalle met zijne bedienden de handen vol, om tijdig met alles klaar te komen. Simon, die reeds zoo goed als hersteld was, had op zieh genomen om, terwijl zijn vader op het stadhuis bezig was te dekken en te bedienen, een oog te houden op de verpakking der spijzen, die in houten

Domburgsch Badnieuws | 1888 | | pagina 1