DOMBURGSCH BADNIEDWS zesde jaargang i\ o. 9. Zaterdag, 1 September 1888. ■vi^EEMiiDELZ^ra-EisriiiivjsT. Aangekomen vreemdelingen, Het Bad is geopend 28 Augustus 1888. EN Het Domburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.voor het Buitenland 1.25; afzonderlijke Nommers 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen ƒ0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C.H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat E 33. Dombourga un charme special grace aux plantations touffues, qui l'enve- loppent comme d'un manteau de verdure. Le phénomene est d'autant plus séduisant qu'il est plus rare sur nos cótes sabloneu- ses: nulle part on na résolu d'une faqon aussi heureuse le probleme qui consiste d amener la vegetation jusqu'aux sables du rivage et a ajouter ainsi un agrément naturel d'une valeur inappreciable a la grande seduction de la mer. Du sommet de la plus haute dune d l'ouest du pavilion, le regard embrasse l'ile entière, l'étendue de la mer, les cótes de Tlandre et, vers le nord, la pointe de l'ile de Schouwen, qui fait une pittoresque avancée. C'est un des plus beaux pano ramas que je connaisse. Jean d'Ardenne, de Dunkerque d Dombourg, '1888. des Vrijdag 24 Aug. 33 33 66 Zaterdag 25 32 26 58 Zondag 26 33 15 48 Maandag 27 17 29 46 Dinsdag 28 19 14 33 Woensdag 29 14 15 29 Donderdag 30 16 9 25 164 141 305 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Hoogwater te Domburg. 1 Sent. vrm. 2 3 4 5 6 7 8 8.57 10.— 10.54 11.38 12.19 1.— N. M. 2.Springtij. 2.40 van 23 tot 30 Aug. in het dorp: 2 Juli tot 30 September dagelijks van des morgens S tot namiddags uren. Prijs van een Zeebad 35 cent, met inbegrip van een badcostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cent. Bij abonnement 30 kaartjes. f 10. 100 30 Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Die voor abonnement uitsluitend bij den Heer Kesteloo. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hótel gelegenheid. Gebruikte Baden. Heereti. Dames Totaal. dhr. en Mevr. Danckaerts- Lurkus en fam. dhr. F. Gebhard en familie dhr. Houwing Mej, A. Tak In het Bad-H6tel: dhr. K. J. J. Lotsij en fam. In het Schuttershof dhr. en Mevr. R. Mans dhr. Albert Mills dhr. Fr. Mittelsten Scheid en familie dhr. Arthur Schlobach in „Villa Marina dhr. en Mevr. Zolner Aantal •personen 3 6 Cortgene. Sonnborn bei Elberfeld. Middelburg, id. Dordrecht. Antwerpen. Brussel. Barmen. Brussel. Breda. Middelen van vervoer. Dagelijks uitgezonderd des Zondags, een dienst van Domburg (Schuttershof) naar Middelburg des voorm. 8 ure, en terug van Middelburg (Groote Markt, wed. Gboene- wegek) des nam. 3 /2 uren. Prijs f 1. enkele reis en heen en terug op denzelf den dag. Dagelijks van Middelburg, Groote Markt, wed. Geoenewegen, des nam. 1 uur naar Domburg en terug van Domburg, Roode Leeuw, wed. Baabd, nam. 8 uren. Prijs f 1.enkele reis en heen en terug, op denzelfden dag. De Baddokter -T. AI. Janssen is dagelijks te consulteeren. In het Badpavil joen tusschen 11 en 12 uren des voormid dags; ten zijnen huize in de Weststraat van 12 ure tot half twee. TBatisitofGe-ii te huren tijdens den badtijd voor 10 cent gedurende den tijd, dat de huurder achtereenvolgend den stoel bezet houdt; per week bedraagt de kuur 1.per maand 3.per seizoen 6. Badgasten hebben vrijen toegang tot het Bad-paviljoen. Ter lezing liggen: TIJDSCHRIFTEN. Illustrated London News. Uilenspiegel. The Graphic. Hum. Album. Punch Eigen Haard. Bow Bells. De Portefeuille. Argosy. De Huisvriend. L'IIlustration. De Gids. Ueber Land und Meer. De Huisvrouw. Die Gartenlaube. De Globe. Schorer's Familienblatt. Aarde en haar Volken. Fliegende Blatter. De Natuur. Holl. Illustratie. De Navorscher. Nederl. Spectator. Vragen van den Dag. Nieuw Zondagsblad. Vreemd en Eigen. COURANTEN. Nieuws van den Dag. Middelburgsche Courant. Utrechtsche Courant. Indépendauce. Nieuwe Rotterdammer. Etoile Beige. Algemeen Handelsblad. Kölnische Zeitung. Weekblad Amsterdammer.Courier de Schéveningue. Zondagsblad. Domburgsch Badnieuws. Gelegenheid tot van bin- nenl. en buitenl. muntspeciën bij den heer H. M. Kesteloo. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 2 September. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. G. P. Kedijff. Nam. geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. var den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. Hulpkantoor der posterijen te Domburg. Geopend: op werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 912 en 67 uren. Vertrek van Middelburg vrm. 6.30 nam. 1. Domburg 4.45 1.30 Aankomst te Domburg 8.45 4.15 Middelburg 8.4.45 NB. Zondags vertrekt van Middelburg, zoowel als van Domb., alleen de eerste post. Telefoonkantoor te Domburg. Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. Thalia beeft ook weder in dit seizoen hare tenten opgeslagen in het vriendelijk zaaltje van ons badpaviljoen. Getrouw aan zijn pliebt, geeft ons blaadje verslag van bet genot, dat ons was bereid door de executanten, die met opoffering van tijd en moeite, hunnen toehoorders een recht gezelligen avond hadden willen be zorgen. De drie tooneelstukjes, Dinsdag avond opgevoerd, hadden tot titel: L'amour de l'art, Box en Cox en die Gouvernante. L'amour de l'art, geestig als de meeste comedies van Eugène Labiche, toont ons tot welke dolle streken liefde tot de kunst leiden kan. Antoine, de schilder wil het welgelijkend portret vervaardigen van de gravin; liefde tot de kunst dringt hem er toe, maar om volkomen te slagen is het noodig het gelaat der gravin, al ware 't maar één oogenblik, te zien in een ernstige plooi Daartoe treedt hij in haren dienst en doet allerhande dwaasheden om zijn doel te bereiken. Eindelijk gelukt het hem en met enkele potloodstrepen fixeert hij de trekken, die hem voor een YZ.

Domburgsch Badnieuws | 1888 | | pagina 1