D0MBUR6SCH BADNIEUWS Zesde jaargang- IVo. 7. Zaterdag, 18 Augustus 1888. Aangekomen vreemdelingen, Het Bad is geopend Zaal van het Badpaviljoen. Zaterdag 18 Augustus 1888, DANSRIUZIIIK. Kinderbal tot 9 uur. In Domburg voor drie honderd jaren. J\ EN "v^i^EEnvciDELXiNra-Ei^rijivjsT. Het Domburgsch I5a<lnieu>vs verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland ƒ1.25; afzonderlijke Nommers ƒ0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesieloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C.H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Omdat 't hier niet zoo vol en druk en is, kan men er vrij en kalm van zee genieten. Inderdaad geen beter voor wie he Vrijdag 10 Aug. 30 34 64 Zaterdag 11 34 19 53 Zondag 12 27 17 44 Maandag 13 34 16 50 Dinsdag 14 25 9 34 Woensdag 15 14 4 18 Donderdag 16 18 13 31 182 112 294 van 9 tot 16 Aug. in het dorp: Domburg. Nergens ook schooner dan daar de gelegenheid om korte of lange wande lingen te maken. In de onmiddelijke nabij heid vindt men de zoogenaamde „manteling" een strook boschgrond die zich eenige uren ver, achter de duinen uitstrekt De Amsterdammer, Dagblad voor Nederland, 18 Aug. 1884. 2 Juli tot 30 September dagelijks van des morgens tot des namiddags S uren. Prijs van een Zeebad 35 cent, met inbegrip van een badcostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cent. Bij abonnement 30 kaartjes. 10. 100 30 Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Eesteloo en in het paviljoen. Die voor abonnement uitsluitend bij den Heer Eesteloo. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hótel gelegenheid. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Hoogwater te Domburg. Zaterdag 18 Aug. vrm. 10.53 Zondag 19 11.41 Maandag 20 12.23 Dinsdag 21 nam. 12.49 V. M. Woensdag 22 1.26 Donderdag 23 2.Springtij. Vrijdag 24 2.32 Zaterdag 25 3.5 De Baddokter J. !M[. daussen is dagelijks te consulteeren. In het Badpavil joen tusschen 11 en 12 uren des voormid dags; ten zijnen huize in de Weststraat van 12 ure tot half twee. Badstoelen te huren tijdens den badtijd voor 10 cent gedurende den tijd, dat de huurder achtereenvolgend den stoel bezet houdt; per week bedraagt de huur 2^ 1.per maand 3.per seizoen 6. Mej. Bai dhr. Eugène Bazot dhr. en Mevr. H. L. Boo- gaert-van den Berg van Saparoea en familie dhr. Mr. Callenfels en fam. Jongejuffr. Danckaerts dhr. F. J. van Grasstek dhr. G. A. Haringman dhr. P. F. Baron van Hcerdt Mevr. de wed. Lantsheer- van Lijnden Mevr. de wed. Vis-Buchel dhr. D. M. Vis en familie In het Bad-Hötel: Graaf Karl Lanskoronski dhr. en Mevr. van Lennep dhr. N. J Tolk In het Schuttershof dhr. G. Berghaus en fam. Frau Past Engels en fam. dhr. O. von Forstenbeck dhr. en Mevr. Herx-Water man dhr. F. Strater dhr. M. Strater In „Villa Marina:" Dames van Assen dhr. Dr. E. Friedrich Mevr. van Panhuijs-de Jonge Mevr. van Panhuijs-Spren- ger en familie dhr. F. G. Sprenger Mej. A. M. Sprenger Mej. Vader en familie HH. KK. HH. Prins en Prinses von Wied met familie en gevolg Aantal personen Antwerpen. Parijs. Middelburg. id. Cortgene. Drachten. Middelburg. Utrecht. 's Gravenhage. Magelang O. I. id. Oostenrijk. 2 Amsterdam. Haarlem. 3 Barmen. 3 id. Brussel Amsterdam, id. Velp. Dresden. Middelburg. 's Gravenhage. Middelburg. id. Breda. Neuwied. des avonds 6l/2 uur, Hulpkantoor der posterijen te Domburg. Geopend: op werkdagen van 93 en 7 uren. Op Zondagen van 912 en 67 uren. Yertrek van Middelburg vrm. 6.30nam. 1. Domburg 4.45 1.30 Aankomst te Domburg 8.45 4.15 Middelburg 8.4.45 NB. Zondags vertrekt van Middelburg, zoowel als van Domb., alleen de eerste post. Telefoonkantoor te Dombnrg. Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. Middelen van vervoer. Dagelijks uitgezonderd des Zondags, een dienst van Domburg (Schuttershof) naar Middelburg des voorm. 8 ure, en terug van Middelburg (Groote Markt, wed. Groene- wegen) des nam. 3uren. Prijs 1. enkele reis en heen en terug op denzelf den dag. Dagelijks van Middelburg, Groote Markt, wed. Groenewegen, des nam. 1 uur naar Domburg en terug van Domburg, Roode Leeuw, wed. Baard, nam. 8 uren. Prijs 1.enkele reis en heen en terug, op denzelfden dag. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 19 Augustus. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. G. P. Eruijff. Nam. geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoorn. Gelegenheid tot wisselen van bin- nenl. en buitenl. muntspeciën bij den heer H. M. Eesteloo. Domburg, 17 Augustus. Gisteren avond 10 ure zijn hier aangekomen en in het hotel „Villa Marina" afgestapt HH. KE. HH Prins en Prinses von Wied met familie en gevolg, om naar men zegt Dr. Mezger te consulteeren. Heden middag wordt door de hooge bezoekers een rijtoer gemaakt naar West- kapelle en verder door de fraaie bos- schen en buitenplaatsen om Domburg. Het verblijf dezer gasten op onze bad plaats schijnt echter niet van langen duur te zullen zijn, daar hun vertrek reeds op Zaterdagmorgen bepaald is. 4) De personen die naderden, bleken de baljuw en een paar ondergeschikten te zijn die eene ronde door de stad deden. „Wat hebben wij hier?" vroeg de schout, die zijne dochter, die naast den bewusteloozen Simon geknield lag, zoo spoedig niet herkende, „Hemel, Maetine! ben jij dat, wat beteekent dit, wie is die doode?" „Ach, vaderhet is Simon, die gewond is door een vreemde, die mij wilde aan randen Als hij het maar niet besterft De schout bekeek het gelaat van den gekwetste, legde zijn hand op het hart en zeide daarop „Nu, dood is hij nog niet, maar hij zou het misschien spoedig wezen, wan neer er geene hulp kwam. „Hier mannen vervolgde hij tegen zijne dienaren, „neemt dezen gewonde op en brengt hem bij mij in huis; en loop een van allen eens spoedig

Domburgsch Badnieuws | 1888 | | pagina 1