DOMBDRGSCH BADNIEUWS ■v^EEnyciDELiisra-EisrrjXcrsT. Het Bad is geopend Aangekomen vreemdelingen, In Domburg voor drie honderd jaren. Zesde jaarg-ang1 j\'o. 4. Zaterdag, 28 Juli 1888. EN Het Domburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdaggedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.—voor het Buitenland f 1.25; afzonderlijke Nommers f 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen f 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaus; te DOMBURG-, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat E 33. 'k Doolde vol vreugd door uw malsche 'k Heb aan uw duinzoom weldadig gerust, 't Oog mocht mo liefelijke manteling aan- Dn heeft bewonderend gestaard op uw kust. S. J. van den Bergh, Aan Walcheren. 2 Juli tot 30 September dagelijks van des morgens 8 tot des namiddags o uren. Prijs van een Zeebad 35 cent, met inbegrip van een badcostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cent. Bij abonnement 30 kaartjes. f 10. 100 30 Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Die voor abonnement uitsluitend bij den Heer Kesteloo. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hótel gelegenheid. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 20 Juli 4 16 20 Zaterdag 21 tt 8 8 16 Zondag 22 tt 7 14 21 Maandag 23 9 15 24 Dinsdag 24 tt 8 8 16 Woensdag 25 it 11 15 26 Donderdag 26 11 6 6 12 53 82 135 Hoogwater te Domburg. Zaterdag 28 Juli nam. 4.11 Zondag 29 4.51 Maandag 30 ft 5.37 L. K. Dinsdag 31 vrni. 6.11 Woensdag 1 Aug. tt 7.20 Donderdag 2 tt 8.34 Vrijdag 3 tt 9.37 Zaterdag 4 tt 10.30 tot 26 Juli. in het dorp: Aantal personen dhr. Mr. F. A. L. Aberson en familie 10 Arnhem. Dames Bertel 2 Koudekerke Dames Boom 2 Groningen. Mevr. Borger en familie 3 id. dhr. en Mevr, Drabbe-Boo- gaert 2 Amsterdam. Mej. E. Dusdijker id. Mej. M. J. Haringman Kolijnsplaat. dhr. Dr J. G. Mezger Amsterdam. Dames Pas 2 id Mej. E. Anna Sohn Frankfort a/M dhr. H Sommerhoffen fam. 2 New York. Mej. A.M. Sprenger Middelburg. Mej. A. Tak id. dhr. J. C. Thomkins Arnhem. dhr. C. A. A. Thomkins id. dhr. Herman Voorhoeve Hilversum. Mevr. van Uije en fam. 2 Middelburg. In het Bad-Hötel: Mevr. de wed. Gelderman- Boddaert Freules van Weede In het Schuttershof: Mevr. Dr. de Bruijn en familie dhr. Dr. J. Lorié Mevr. de wed. E. Norden- Gersen In „Villa Marina:" dhr. en Mevr. Wormser dhr. en Mevr. J. A. Zip- Lehman de Lehnsfeld I Aantal \personen Telefoonkantoor te Domburg. Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. 's Gravenhage. Utrecht. Delfshaven. Utrecht. Nijmegen. Amsterdam. 2 Middelburg. De Baddokter J. AI. Janssen is dagelijks te consulteeren. In het Badpavil joen tusschen 11 en 12 uren des voormid dags; ten zijnen huize in de Weststraat van 12 ure tot half twee. Middelen van vervoer. Dagelijks uitgezonderd des Zondags, een dienst van Domburg (Schuttershof) naar Middelburg des voorm. 8 ure, en terug van Middelburg (Groote Markt, wed. Groene- wegen) des nam. 3'/2 uren. Prijs f 1. enkele reis en heen en terug op denzelf den dag. Dagelijks van Middelburg, Groote Markt, wed. Groenewegen, des nam. 1 '/4 uur naar Domburg en terug van Domburg, Roode Leeuw, wed. Baard, nam. 8 uren. Prijs 1.enkele reis en heen en terug, op denzelfden dag. Voor bet badseizoen zijn nog kamers te buur In het hotel restaurant «Villa Marina." Tn het dorp: Badstoelen te huren tijt badtijd voor 10 cent gedurende den tijd, dat de huurder achtereenvolgend den stoel bezet houdt; per week bedraagt de huur f 1.per maand/3.perseizoen/6. 1 kamer zuidstr. J. van Rooijen. 2 kamers 1/ B. Vreke. 2 o L. Louwerse Pz. 1 kamer II M. J. Seheibeler. 2 kamers markt wed. de Troye. 1 kamer na 15 Aug. dorpstr. wed. Sanderse. 1 II A. v.d. Hage Josz. 2 kamers weststr. J. Tibout. 4 n vrouw de Jager. 1 kamer ii C. Schout. 2 kamers wijn- gaardstr. Jac. Minderhoud. 2 schuit- vlotstr. G. Passenier Hz. 3 heeren- straat C. Weeda. 1 kamer met 1 Aug. straat weg wed. Tjebbes. Gelegenheid tot wisselen van bin- nenl. en buitenl. muntspeciën bij den heer H. M. Kesteloo. Voorts is nog te huur: de «villa Anna" op de markt, te bevragen bij: J. Minderhoud Hz, Openbare Godsdienstoefening. Zondag 29 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Prof. Dr. I. I. P. Valeton, Hoogleeraar te Utrecht. Nam. geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoorn. Hulpkantoor der posterijen te Domburg. Geopendop werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 912 en 67 uren. Vertrek van Middelburg vrm. 6.30 nam. 1. Domburg 4.45 1.30 Aankomst te Domburg 8.45 4.15 Middelburg 8.4.45 NB. Zondags vertrekt van Middelburg, zoowel als van Domb., alleen de eerste post. 1) Domburg had zich weder hersteld, uit den treurigen toestand, waarin de stad vervallen was ten gevolge van de troebele jaren 15721574, toen tijdens het beleg van Middelburg het platteland van Wal cheren veel van stroopende benden te lijden had en de soldaten van den dapperen maar woesten Jonker Bartold Entens de Mentheda, na Westhove aan de vlammen te hebben prijs gegeven, de omliggende plaatsen door brandschatting en plundering hadden geteisterd en Domburg zooals in de stadsrekeningen vermeld staat: „door deze tegenwoordige oorlogen zeer woest en verbrand was." Maandag 24 Juni 1585, St. Jansdag was die ellende echter geheel vergeten en bescheen de zon slechts opgeruimde ge zichten. De geheele bevolking was op de been en vooral in den omtrek van de Markt wemelde het van menschen, zoo vreemden als inwoners. Dit was niet te verwonderen, want op dien morgen zou de jaarmarkt aanvangen, die tevens vrije markt was, waar iedere handelaar werd toegelaten en die een geheele week duurde. Voor het eerst kwam daar dit jaar nog de paardemarkt hij, die gedurende die dagen zou gehouden worden en die Box- horn in zijn kroniek van Zeeland vermaard noemt. Voor het stadhuis stonden eenige trom petters, door de regeering uit het naburige Middelburg ontboden, die, keurig uitge dost, gereed waren om „de markt in te blazen," en de bewondering van de bewo ners opwekten. Men hoorde slechts vroo- lijke gesprekken en luid gelach- en daar

Domburgsch Badnieuws | 1888 | | pagina 1