DOMBURGSCH BADNIEUWS Zaterdag, 21 Juli 1888. ■VI^EE^dlIDELXIsrOElSrLXCrST. Het Bad is geopend Aangekomen vreemdelingen, Hoe een Hagenaar in Domburg kwam. Zesde jaargang IVo. 3. EN Het Doinburgscli BadnieuAvs verschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.voor het Buitenland 1.25; afzonderlijke Nommers f 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. IVI. Kesteloo, te MIDDELBURG ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Omgeven van bosscken en te midden van schoone buitenplaatsen rijst Domburg op voor 't oog van den wandelaar, die verrukt wordt bij 't aanschouwen van zooveel schoons. Hijziet zich eensklaps verplaatst in een dorp dat als midden tusschen het geboomte ligt en omgeven door het weel- 6 Juli 1888. E. 2 Juli tot 30 September dagelijks van des morgens S tot des namiddags 5 uren. Prijs van een Zeebad 35 cent, met inbegrip van een badcostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cent. Bij abonnement 30 kaartjes. 10. 100 30 Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Die voor abonnement uitsluitend bij den Heer Kesteloo. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hötel gelegenheid. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 13 Juli 4 4 Zaterdag 14 5 8 13 Zondag 15 8 8 Maandag 16 4 9 13 Dinsdag 17 7 14 21 Woensdag 18 7 11 18 Donderdag 19 5 7 12 36_ 53 89 Hoogwater te Domburg. Zaterdag 21 Juli vrm. 11.54 Zondag 22 12.39 Maandag 23 1.V. M. Maanecl. Dinsdag 24 nam. 1.47 Sprintij. Woensdag 25 2.24 Donderdag 26 3. Vrijdag 27 3.35 Zaterdag 28 4.11 Voor bet badseizoen zijn nog kamers te buur: In het hotel restaurant «Villa Marina." In het dorp 1 kamer zuidstr. J. van Rooijen. 2 kamers B. Vreke 2 L. Louwerse Pz. 1 kamer M J. Scheibeler. 2 kamers markt wed. de Troye. 1 kamer na 15 Aug dorpstr. wed Sanderse. 1 A v.d. Hage Josz 2 kamers weststr J. Tibout. 4 P vrouw de Jager. 1 kamer n C. Scbout. 2 kamers wijn- gaardstr. Jac Minderboud 2 scbuit- viot9tr. G. Passenier Hz. 3 n beeren- straat C. Weeda. Voorts is nog te huur: de «villa Anna" op de markt, te bevragen bij J. Minderhoud Hz tot 19 Juli. in het dorp Aantal personen dhr. "W. Aberson Mej. de wed. Besemer en familie Mevr. Boudewijnse enfam. dhr. G. J. Bouwens de Jongeh. Danckaerts dhr. Dr. C. J. Eggink en familie Mej. C S. van der Feen Mej. D. Gieben Mevr. de Baronesse van Heerdt-Boddaert enfam. dhr. H. W. Hofmeester en familie Mej. J. M. Jansen Jongeheeren de Jonge van Ellemeet Freule van Kinschot Mej. A. J. Kloek dhr. I. Labruvère dhr. P. R. Mees en familie 10 Mej.de Vulder van Noorden 2 Mej. de Rijke-Hanseen fam. Mevr. Verheijden In het Bad-Hötel: Mevr. F Felz en familie 8 dhr. J. D. Hooglandt en familie 4 Mej. Hooglandt Mevr. Kruimel en familie 2 Jhr. W. Merkes van Gent Mej. van der Mersch dhr. P. Rahusen Mevr. de Baronesse von Schenck-van Capelle en familie. In het Schuttershof: dhr. Heinrich Heimes dhr. Carl Kreuzberg dhr. M. Scheele Berlijn. Leiden. Middelburg. Ierseke. Cortgene. Amsterdam, id. id. Utrecht. Amsterdam. Middelburg. Schoonhoven. Arnhem. Zierikzee. Nijmegen Rotterdam. Middelburg. Sir Jansland. Middelburg. Frankfort a/M Amsterdam, 's Gravenhage. Amsterdam. Breda. Zeist. Amsterdam. Darmstad. Carlsruhe. Neuenahr. Rotterdam. De Baddokter .J. M. Janssen is dagelijks te consulteeren. In het Badpavil joen tusschen 11 en 12 uren des voormid dagsten zijnen huize in de van 12 ure tot half twee. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 22 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorin. 9 uur Ds. G. P. Kbuijff. Bediening van het H. Avondmaal. Nam. geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hoobn, Avondmaal. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Middelen van vervoer. Dagelijks uitgezonderd des Zondags, een dienst van Domburg (Schuttershof) naar Middelburg des voorm. 8 ure, en terug van Middelburg (Groote Markt, wed. Gboene- wegen) des nam. 3'/2 uren. Prijs 1. enkele reis en heen en terug op denzelf den dag. Dagelijks van Middelburg, Groote Markt, wed. Gboenewegen, des nam. 1uur naar Domburg en terug van Domburg, Roode Leeuw, wed. Baabd, nam. 8 uren. Prijs f I.-enkele reis en heen en terug, op denzelfden dag. Badstoelen te huren badtijd voor 10 cent gedurende den tijd, dat de huurder achtereenvolgend den stoel bezet houdtper week bedraagt de huur ƒ1.per maand/3.per seizoen/6. Gelegenheid tot 'wïsssselexi van bin- nenl. en buitenl. muntspeciën bij den heer H. M. Kesteloo. Hulpkantoor der posterpen te Domburg. Geopend: op werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 912 en 67 uren. Vertrek van Middelburg vrm. 6.30 nam. 1. Domburg 4.45 1.30 Aankomst te Domburg 8.45 4.15 Middelburg 8.4.45 NB. Zondags vertrekt van Middelburg, zoowel als van Domb., alleen de eerste post. Telefoonkantoor te Domburg. Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. Domfcmx-g- 19 Juli. Weêr en wind werken tot heden niet mede om het ver blijf voor badgasten hier te veraangenamen. Het is natuurlijk goed dat er op eene zee badplaats zoo min aan zoet- als aan zout water gebrek is (het vorige jaar hadden wij omstreeks dezen tijd veel van de droogte te lijden), maar dat men ook van het goede te veel kan krijgen, blijkt uit de laatste dagen. Altijd regen en wind of wind en regen't Is om wanhopend te worden, enkele badgasten zijn daar waarschijnlijk ook bevreesd voor geweest, en hebben althans Domburg reeds weder verlaten omdat er geene verbetering in het weêr merkbaar werd. Toch is Domburg tegenwoordig tamelijk goed bezocht en staan op het badstrand tal van tenten van particulieren, zelfs meer dan vroeger, maar enkele warme dagen uitgezonderd is bet daar stil en verlaten als bij het einde van bet seizoen. De na- deelige gevolgen daarvan ondervinden voor al zij, die op eene of andere wijze trachten op het strand wat te verdienen, zooals de melktent en die van Mej. Tjebbes, in welke laatste van alles te koop is en waar gelegen heid bestaat, kegel-, bal-, croquet- eu andere spellen te huren. Morgen St. Margriet! Laten wij hopen dat deze heilige onze smeekgebeden gehoor verleenen en zich in zonnig gewaad ver- toonen zal, vooral omdat wij dan immers zes weken achtereen mooi weêr te wachten hebben Nu begin ik al met een halve onwaar heid want ik ben wel een Hagenaar omdat ik in den Haag woon, maar van geboorte en in mijn hart een Zeeuw, die veel te veel van zijn waterlandje houdt, om ooit een echte Hagenaar te kunnen wordon. Niet, dat ik daarmeê onze aristocrati sche residentiestad te kort zou willen doen, oeh neen, 's lands wijs, 's lands eer. 'n Hage naar draagt staande boorden, heel hoog, groote manchetten, gele handschoenen, een

Domburgsch Badnieuws | 1888 | | pagina 1