DOMBURGSCH BADNIEDWS Zesde jaargang TVo. 3. Zaterdag, 14 Juli 1888. "Vï^EEi^niDEijiiNra-EiTLXcrsT. Aangekomen vreemdelingen, Het Bad is geopend EN Het Doiiiburg'seli BadnieuAvs verschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland ƒ1.25; afzonderlijke Hommers ƒ0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen ƒ0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBUBG-, bij den Heer H. M. Kcsteloo. te MIDDELBUEG ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat E 33. dan dwaalden wij door de duinen of zochten als 't heet was, het bosch, de lieve mantelingeen toover- aclitige wildernis van grillig laag hout in de rijkste verscheidenheidin welks scha duw, tusschen sierlijk hooge varens, wilde bloemen en braamstruiken, een enkel wei- gebaand voetpad zich slingert met tal van verrassende wendingen en bekoorlijke kijkjes in koele groene diepten, waar nu eens een vergeten plas zilverig schemert onder de varens, dan weer een sinds jaren half ont wortelde maar noch voortgroenende boom zonnestralen vangt op zijn knoestigen stam. M. van Walcheren, Vomburgsch Bad 's, 22 Aug. 1885. Gebruikte Baden. Heeren. Dames, Totaal. Vrijdag 6 Juli 13 4 Zaterdag 7 6 5 11 Zondag 8 6 3 9 Maandag 9 4 7 11 Dinsdag 10 "Woensdag 11 Donderdag 12 17 18 35 Hoogwater te Domburg. Zaterdag 14 Juli nam. 4.40 Zondag 15 5.31 Maandag 16 vrm. 6.38 Dinsdag 17 7.35 E. K. Woensdag 18 8.58 Donderdag 19 10.7 Vrijdag 20 11.3 Zaterdag 21 11.54 tot 12 Juli. in het dorp; 2 Juli tot 30 September dagelijks van des morgens S tot des namiddags S uren. Prijs van een Zeebad 35 cent, met inbegrip van een badcostuum (voor dames) of één zwembroek en één banddoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cent. Bij abonnement 30 kaartjes. 10. 100 30 Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen hij den Heer H. M. Ëesteloo en in het paviljoen. Die voor abonnement uitsluitend bij den Heer Kesteloo. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hótel gelegenheid. Mej. C J. Bertel dhr. en Mevr. Carp-Carp en familie dhr. en Mevr. Gelinck-Bij- leveld en familie Mej. P. J. Hagen Dames Janssen Mej. P. Kasteleijn dhr. W. D. Luteijn dhr. Lurkus Mevr. Dr. Mezger-Borsius en familie dhr. J. D. Noske Mej de wed. Revers-Wage- maker dhr. E. Riese Mej. J. A. de Wagemaker Mej. M. S. Tak en familie dhr. Prof. Dr. 1.1. P. Vale- ton en familie In het Schuttershof Freiherr von Steineacker en familie Fraiilein Adelaide v. Stein- aecker Fraiilein von Steinaecker Baron de Vos van Steen- wijk van Essen dhr. Mr. T. A. Wagtho Aantal personen Middelburg. Oostburg. Bergen op Zoom. Middelburg, id. id. id. Retrancbement. Amsterdam. Middelburg. id. Frankfort a/M. Middelburg, id. Utrecht. Barop. id. Eisenach. Zwolle. Tholen. Openbare Godsdienstoefening-. Zondag 15 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. G. P. Kruijff. Nam. geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hoorn, Voorbereiding tot het H. Avondmaal. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoorn. De Baddokter J. M. Janssen is dagelijks te consulteeren. In het Badpavil joen tusschen 11 en 12 uren des voormid dags ten zijnen huize in de Weststraat van 12 ure tot half twee. 1 kamer zuidstr. 1 2 kamers 0 2 n 1 kamer n 2 kamers markt 1 kamer dorpstr. 2 kamers na 15 Aug. H 4 na 1 Aug. n 4 weststr. 1 kamer n 1 wever ij - straat 1 wijn- 2 kamers gaardstr. schuit- vlotstr. 3 ff heeren- straat 2 weststr. Voor bet badseizoen zijn nog kamers te bnur: In het hotel restaurant //Villa Marina." J. Sinke Az. J. van Rooijen. B. Vreke. L. Louwerse Pz. M. J. Scheibeler. wed. de Troye. A. v.d. Hage Josz. wed. Sanderse. F. Janse. vrouw de Jager. C. Schout. J. de Jonge. Jac. Minderhoud. G. Passenier Hz. C. Weeda. J. Tibout. Voorts zijn nog te huur: de //villa Anna" op de markt, te bevragen bij: J. Minderhoud Hz. Hulpkantoor der posterijen te Domburg. Geopend: op werkdagen van 93 en 67 uren. Op Zondagen van 912 en 67 uren. Vertrek van Middelburg vrm. 6.30nam. 1. Domburg 4.45 1.30 Aankomst te Domburg 8.45 4.15 Middelburg 8.4.45 NB. Zondags vertrekt van Middelburg, zoowel als van Domb., alleen de eerste post. Telefoonkantoor te Domburg. Geopend op werkdagen van 92 en 67 u. Zondagen 912 uren. Middelen van vervoer. Dagelijks uitgezonderd des Zondags, een dienst van Domburg (Schuttershof) naar Middelburg des voorm. 8 ure, en terug van Middelburg (Groote Markt, wed. Groene- wegen) des nam. 3'/2 uren. Prijs 1. enkele reis en heen en terug op denzelf den dag. Dagelijks van Middelburg, Groote Markt, wed. Groenewegen, des nam. 1 '/4 uur naar Domburg en terug van Domburg, Eoode Leeuw, wed. Baard, nam. 8 uren. Prijs 1.enkele reis en heen en terug, op denzelfden dag. Gelegenheid tot wisselen van bin- nenl. en buitenl. muntspeciën bij den heer H. M. Kesteloo. Badstoelen te huren tijdens den badtijd voor 10 cent gedurende den tijd, dat de huurder achtereenvolgend den stoel bezet houdt; per week bedraagt de huur ƒ1.per maand ƒ3.per seizoen ƒ6. Aanbevelenswaardige Wandelingen. 1. Door de manteling en door het over- bosch van de buitenplaats Duinvliet terug uur). 2. Door de manteling over het landgoed Westhove en door het overbosch van Duinvliet terug uur). 3. De straatweg tot aan Schoon-Oord, vervolgens links af, en door de bosschen van het landgoed Duinheek of van Berkenbosch terug (l'/2 uur). 4. Door de manteling achter Westhove naar de Oranjezon, en terug langs de landgoederen Overduin en Zeeduin (3 uren). 5. Bij laagwater naar de in de achttiende

Domburgsch Badnieuws | 1888 | | pagina 1