DOMBURGSCH BADNIEUWS Vijf He jaargang IV o. ÏO. Zaterdag, 3 September 1887. EN Het Bad is geopend. 27 Juni tot 30 September. Gebruikte Baden. Hoogwater te Domburg. Aangekomen vreemdelingen, Openbare Godsdienstoefening. Zondag 4 September. Ned. Herv. Gemeente. Gevonden voorwerpen. Verloren voorwerpen. Mevrouw LYDIA HOLLM. Het Oomburgsch Baduieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland 1.25; afzonderlijke Nommers 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen ƒ0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo; te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Bekoorlijke ligging, schoone boschrijke ometreken, waar de wind door een manteling van dicht loof wordt getemperd, uitnemend drinkwater, een bijzondere zuivere zee met een forschen golfslag, een eenvoudige lande lijke bevolking, zonder de armoede en ruw heid van sommige visschersplaatsen, fraaie landgoederen waarover de eigenaars, met loffelijke vrijgevigheid, de wandelingen ter beschikking stellen, dat alles vereenigt zich om Domburg, als badplaats en herstellings oord, eene schoone toekomst te beloven. Fragment uit een brief, 1880. dagelijks van des morgens S tot des namiddags 5 uren. Prijs van een Zeebad 35 cents, met inbegrip van een badcostuum (voor dames) of één zwembroek en één handdoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cents. Bij abonnement 30 kaartjes. ƒ10. 100 80.— Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in het paviljoen. Die voor abonnement uitsluitend bij den Heer Kesteloo. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op het strand kenbaar gemaakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hötel gelegenheid. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 26 Aug. 45 41 86 Zaterdag 27 it 42 27. 69 Zondag 28 li 17 21 38 Maandag 29 a 27 29 56 Dinsdag 30 a 20 18 38 Woensdag 31 a 17 24 41 Donderdag 1 Sept. 21 14 35 189 174 363 De Baddokter -T. .Tanssen is dagelijks te consulteeren. In het Badpavil- tusschen 11 en 12 uren des voormid- ten zijnen huize in de van 12 ure tot half twee. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 3 Sept. nam. 5 6 7 8 9 10 1.27 Springtij. 1.57 2.28 3.— 3.33 4.10 4.52 5.45 L. K. van 25 Aug. tot 1 Sept. In het dorp: Mej. M. van Dishoeck Jongeheer J. B. H. Frackers Mej. J. P. Florusse Mevr. Gils en familie Jonkvrouw van Heekeren- van Waliën dhr. T van den Hoorn dhr. en Mevr. Laan-Carp dhr. en Mevr. Miiblendijck en familie Mevr. Post Miss A. Retemeyer dhr. J. Vink dhr. L. A. Vink dhr. I. C. Wendel In het Bad-Hötel: dhr. Ed. J. Gerdes dhr. en Mevr. A. Krüseman en familie Mej. J. Zwaanshals l'rau D. Haeberlin Fraulein A. Haeberlin In het Schuttershof: Mevr. Callenfels dhr. Cnperus dhr. Hemsing dhr. Mees dhr. en Mevr. Meynne dhr. en Mevr. Oboussier Frau Föhrig en familie Aantal personen Goes. Bergen op Zoom. Middelburg. Antwerpen. Oosterhout. Leiden. Goes. Kettwiga/dRuhr Boskoop. Wrexham. Cortgene. Colijnsplaat. Leiden. Amsterdam. id. Breda. Frankfurt a/M id. Vlissingen. Antwerpen. Amsterdam. Rotterdam. Brugge. Antwerpen. Vohwinkel Voorm. 9 uur Ds. G. P. Kbuijff. Nam. Geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hooen. Een schetsboek. Een binocle in leêren etui. We hadden niet gedacht dat de wensch, in een vorig schrijven (zie het nr. van dit weekblad dd. 20 Augustus) gekoesterd, ten opzichte van het muzikaal genot door Domburg aan te bieden, zoo spoedig ver vuld zou worden, en zeer zeker hadden we ons niet kunnen voorstellen, dat dit verlangen in die mate zou worden bevre digd, als inderdaad op ,den 28 Augustus het geval was. Dank, hartelijk dank daarvoor aan Mevrouw Lydia Hollh, concertzangeres te Erankfurt a/'M., die tijdelijk te Dom burg vertoevende om zich geheel aan de landelijke rust in de zoo heerlijke natuur te wijden wel wilde gehoor geven aan een dringende bede tot haar gericht, om aan de vele muziekvrienden daar aanwezig een kunstgenot aan te bieden, zooals men zeker op Walcheren's duin zelden in de gelegenheid is geweest te smaken. Moge het bewustzijn, hen die daar waren saamgestroomd om haar te hooren, te hebben gelukkig gemaakt; maar misschien nog meer de voldoening opnieuw een wel gevallig offer te hebben geplengd op het altaar der kunstgodin, aan wie zij haar leven en talenten heeft gewijd Mevrouw Hollm een even aangename herinnering aan dezen avond doen bewaren, als het opgetogen publiek haar dankbaar is geweest, voor hetgeen zij zoo welwillend t£ genieten heeft gegeven. De beschikbare plaatsruimte laat niet toe om een uitvoerige beoordeeling omtrent haar optreden en de door haar voorge dragen nummers neer te schrijven. Waar toe ook? Dit blad is geen muzikaal vakblad, en deze regelen beoogen dan ook geen critiek te leveren, doch slechts de weer te geven die we hebben

Domburgsch Badnieuws | 1887 | | pagina 1