DOMBURGSCH BADNIEUWS Zaterdag, 30 Juli 1887. Het Bad is geopend 27 Juni tot 30 September. Aangekomen vreemdelingen, EEN FEESTDAG. Vijfde jaargang IVo. 5. EN Het Domburgsch Badnieuws verschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland f 1.voor het Buitenland f 1.25; afzonderlijke Nommers f 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen ƒ0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo; te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. manteling ronddoolde, van de hooge duinen de wijde zee overzag, aan het koele strand verkwikking vond of in het frissche zee water vermoeienis afschudde en nieuwe krachten zocht te op, die de pen i zwak vermag weer te geven. 5 Juli 1886. dagelijks van des morgens Js* tot des namiddags 5 uren. Prijs van een Zeebad 35 cents, met inbegrip van een badcostuum (voor dames) of één zwembroek en één banddoek. Meerdere handdoeken per stuk 5 cents. Bij abonnement 30 kaartjes. f 10. 100 30.— Bad- en handdoekenkaartjes zijn te ver krijgen bij den Heer H. M. Kesteloo en in bet paviljoen. Die voor abonnement uitsluitend bij den Heer Kesteloo. Temperatuur van lucht en water wordt dagelijks op bet strand kenbaar gemaakt. Voor Binnenbaden is in het Bad-Hótel gelegenheid. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 22 Juli 20 24 44 Zaterdag 23 20 16 36 Zondag 24 26 21 47 Maandag 25 19 27 46 Dinsdag 26 35 25 60 Woensdag 27 26 22 48 Donderdag 28 25 20 45 171 155 326 Hoogwater te Domburg. Zaterdag 30 Juli vrm. 9.55 Zondag 31 10.49 Maandag 1 Aug. 11.36 Dinsdag 2 12.17 Woensdag 3 nam. 12.46 Y. M. Donderdag 4 1.19 Yrijdag 5 1.52 Springtij. Zaterdag 6 2.24 van 21 tot 28 Juli. In het dorp: dhr Z. Bouwens en fam. Mej. M. J. S L. Drabbe Mevr. de Casembroot- Wagtho en familie dhr. Landrath von Erühbuss en familie Mevr. de Baronesse van Heerdt-Boddaert en fam. Mej. Houwing Mej. E. Janssen Mevr. Kniphorst-van Baaien Mej. H. L. Lage dhr. J. Peelen Bz. Dames Rembges In het Bad-Hötel dhr. A. van Doorninck dhr. en Mevr. W. Laming en familie Mevr. dewed. Mees-Gockin- ga en familie dhr. Dr. J. Pospisil dhr. Bernhardt Schiff In het Schuttershof Mej. van Alphen Mej. van Alphen Prins A. Bibesco dhr. en Mevr. Consemulder en familie Miss Moss dhr. L. Baron Snouckaert van Schauburg dhr. en Mevr. Joan van Vollenhoven en familie Fraulein J. Seidl Aantal personen Ierseke. Amsterdam. Tholen. Watterode bij Malmédy. Utrecht. Meppel. Middelburg. Utrecht. id. Maarsen. Goes. Nijmegen. Rotterdam. Groningen. Wiesbaden, id. Haarlem. Hilversum. Parijs. Arnhem. Parijs. Rotterdam. Parijs. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 31 Juli. Ned. Herv. Gemeente. Yoorm. 9 uur Ds. G. P. Kbuijff. Nam. Geen dienst. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Ds. B. B. van den Hooen. Nam. 2 uur Ds. B. B. van den Hoobn. Yoor bet badseizoen zijn nog kamers te buur In het dorp: 1 kamer 1 1 2 kamers 6 ff (gemeub. of ongemeubeld) l gemeubeld huis (4 kamers en keuken) weverij straat wests tr. achter de kerk heerenstraat noordstraat Hof te Dom burg J. de Jonge. C. Schout. G. Geldof. C. Weeda. te bevragen bij J. Minderhoud Hz. te bevragen bij den heer Henri Tak, Middelburg. Tot ons leedwezen vernemen wij dat in de laatste dagen weder misbruik gemaakt wordt van de welwillendheid, die de eige naars der buitenplaatsen aan badgasten en bezoekers van Domburg verleenen, door vrije wandeling over hunne goederen toe te staan. Vooral op Westhove schijnt op verschillende wijzen schade te worden aan gericht. Het ligt niet op onzen weg een nader onderzoek daarnaar in te stellen, maar men bedenke wel, dat een dergelijk misbruik maken van gastvrijheid, de reden zou kunnen worden, dat de toegang tot die landgoederen werd ontzegd, hetgeen aan Domburg een ontzaglijk en onherstelbaar verlies zou berokkenen. Op Zaterdag den 22 Juli 1837 werd het badpaviljoen te Domburg geopend. Er waren toen niet weinig menschen, die over deze proefneming schouderophalend glim lachten en menig oude van dagen achtte de zaak zelfs roekeloos en dwaas. Zij en hunne voorouders hadden immers nooit gebaad en zij konden zich niet voorstellen, dat de gewoonte om in den warmen zomer tijd rond te plasschen in de bruisende

Domburgsch Badnieuws | 1887 | | pagina 1