DOMBÜRGSCH BADNIEUWS Ciï* Zaterdag, 5 September 1885. Derde jaargang No. ÏO. EN -V^IEIEIIVniDIELIIISraiEII^LIJ'ST. V Gebruikte Baden. Hoogwater te Domburg, Aangekomen vreemdelingen Wageudienst. EEN ZEEGEDROCHT Openbare Godsdienstoefening. ?^r§^r5>Js^?ssfé-§$5s=3)ife^!r^ïrf1fe5;^^!c^<ê=3^~ Het Domburgsch Badnieuws verschijnt iederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen. Abonnement voor Nederland ƒ1.voor het Buitenland 1.'25; afzonderlijke Nommers 0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux: te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Wij zagen nt land, en kwamen te homburg, de vruchtbaarste plaats van het eiland. zaai- De Baddokter JT. Ai. Janssen in het dorp (Weststraat) is dagelijks te consulteeren op het strand des voormid dags tussohen 11 en 12 uren. J. F. 1831. Nederland, 86 92 178 In het dorp: Jongehr. J. W. de Bruijn Mevr. GoetzeeLam- brechtsen Jongeheeren Haringman Mej. Hubregtse Mej. N. Iambrecbt9en Mevr. de douairière Lants- heer-van Lijnden dhr. J. van Visvliet Mej. Wolff In het Bad-Hötel: dhr. F. Aldenbruch en fam. I dhr. P. A. H. van Rossem j In het Schuttershof: Mevr. douairière Repelaer j van Spijkenisse en fam. j Aantal •personen Koudekerke. Middelburg. Kolijnsplaat. Middelburg, id. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 28 Aug. 9 13 22 Zaterdag 29 19 21 40 Zondag 30 11 9 20 Maandag 31 14 16 30 Dinsdag 1 Sept. 16 17 33 Woensdag 2 6 6 12 Donderdag 3 11 10 21 Badstoelen te huren badtijd voor 10 cents gedurende den tijd, dat de huurder achtereenvolgend den stoel bezet houdt; per week bedraagt de huur ƒ1.per maand ƒ3.per seizoen ƒ6. Zaterdag 5 Sept. vrm. 9.44 Zondag 6 10.41 Maandag 7 11.29 Dinsdag 8 12.13 N. M. Woensdag 9 nam. 1.19 Donderdag 10 1.55 Springtij. Vrijdag 11 2.32 Zaterdag 12 3.10 tot 3 September. Amsterdam. Middelburg. Keulen. Beek (Limburg) 2 's Hage. Illustrated London News. Graphic. L'Illustration. Journal Amusant. Punch. Bow Bells. Ueber Land und Meer. Gartenlaube. Familienblatt. Fliegende Blatter. Portefeuille. Spectator. Argosy. Navorscher. COURANTEN. Nieuws van den Dag Middelburgsche Courant. Amsterdammer. Indépendance. Vaderland. Kölnische Zeitung. Utrechtsche Courant. Courier de la Haye. Maandag, Woensdag en Zaterdag 8 uur van Domh. (Schuttershof). 3 */2 uur van Midd. (Groote Markt Wed. Groenewegen). Vracht 1 enkele reis en heen en terugreis. door J. M. J. Gelegenheid tot wisselen van bin- nenl. en buitenl. muntspeciën bij dhr. H. M. Kesteloo. Zondag 6 Sept. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur geen dienst. Nam. 2 uur de heer Simpelaar van Mid delburg (hulpprediker). Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur de heer Toebens (kandidaat). Nam. 2 uur de heer Toebens (kandidaat). Badgasten en logees hebben vrijen toe gang tot het Bad-paviljoen, de Leeskamer en verdere inrichtingen. Ter lezing liggen TIJDSCHRIFTEN. Los en Vast. De Natuur. Holl. Illustratie. Nederl. Spectator. Uilenspiegel. Hum. Album. Eigen Haard. De Huisvriend. De Huisvrouw. De Globe. Aarde en haar Volken. De Oude Huisvriend van Gouverneur. Nederland. Waarlijk, de groote watermassa, die wij zee noemen is niet een onmeetlijke, vloei bare woestenij. Even als op het land vindt men ook daar leven en beweging tot op de diepste plaatsen. Het vloeit er over van de weelderigste vormen. Plan ten van den zonderlingsten aard worden in menigte waargenomen; dieren van de meest uiteenloopende gedaanten en van verschillende geaardheid, leven er in on- telbaren getale. Zoowel plantenetende als verscheurende monsters, dieren van den eenvoudigsten bouw en ook van den hoogst samengestelden vorm, van het bevalligste uiterlijk en van de meest afschuwelijke gedaante zijn in den schoot der wateren verborgeD. De dood van den een bevor dert de ontwikkeling van den ander, want ook hier ontbreekt geen enkele schakel in den levensketen en er heerscht eene harmonie; die, overal dezelfde, even on doorgrondelijk, steeds- onze bewondering afdwingt. Onder de verschillende dieren, die onze Noordzee bewonen, behoort de sepia offi cinalis ongetwijfeld tot de merkwaardigste. Behoorende tot de klasse van weekdieren, welke de koppootigen worden genoemd, vormen de inktvisschen met nog eenige andere geslachten de onderorde der tien- armige cephalopoden, die weder deel uit maakt van de orde der tweekiewigen. Bij de beschouwing van het dier krijgen wij den indruk, als of het in een zak is verscholen, waar het met den kop uitsteekt. Aan iedere zijde van dien kop een groot, zeer volkomen bewerktuigd oog en in 't rond acht aanhangsels, zoogenaamde

Domburgsch Badnieuws | 1885 | | pagina 1