BOMBORGSCH BADNIEOWS Aangekomen vreemdelingen De feestelijkheden eener week. Derde jaargang No. o. Zaterdag, 29 Augustus 1885. EN Nn^EEMinDEiLiisra-EisrXjXcrsT. Het Doitiburgscli Badnicuws verschijnt lederen Zaterdag, gedurende het Badseizoen Abonnement voor Nederland 1.voor het Buitenland ƒ1.25; afzonderlijke Nommers ƒ0.10. Advertentiën 10 cent per regel; abonnement voor het seizoen 5 cent per regel. Adressen, bevattende naam en woonplaats, tegen 0.60 voor het geheele seizoen. Bureaux; te DOMBURG, bij den Heer H. M. Kesteloo, te MIDDELBURG, ter drukkerij van C. H. J. van Benthem Jutting St. Pieterstraat F 33. Gebruikte Baden. Heeren. Dames. Totaal. Vrijdag 21 Aug. 12 23 35 Zaterdag 22 25 25 50 Zondag 23 18 19 37 Maandag 24 29 34 63 Dinsdag 25 24 33 57 Woensdag 26 17 26 43 Donderdag 27 16 21 37 141 181 322 Hoogwater te Domburg, Zaterdag 29 Aug. nam. 2.44 Zondag 30 3.21 Maandag 31 4.3 Dinsdag 1 Sept. 4.54 Woensdag 2 5.58 L. 3L Donderdag 3 vrm. 6.57 Vrijdag 4 8.29 Zaterdag 5 9.44 tot 27 Augustus. In het dorp; i Aantal personen dlir. H. Balfoort dhr. C. A. L. Jacobse Bou- dewijnse dhr. Danckaerts en familie 4 de Heeren Evers 2 Mej. H. F. van 't Hooft Mej. Kronenberg dhr. de Leeuw dhr. de Kan en familie Mej. L. Nonhebei Mej. Oerlemans en familie Mej. J. F. Peelen Mej J. Petrie In het Bad-Hötel Mevr. Bloem-Rochat Jonkvr. Hooft v. Wouden berg v. Geerestein en fam. Mevr. van Rhijn-Snouck Hurgronje In het Schuttershof: Herr Baumann Fraulein Victoire Baumann Jhr. Gevers Deynoot dhr. Schoch Middelburg. Utrecht. Cortgene. Middelburg. Koudekerke. Deventer. Goes. Middelburg. Leiden. Middelburg. Maarssen. Bruinisse. Arnhem. Amsterdam. Doetinchem. Zürich. id. 's Hage. Utrecht. In het Pension Duinoord: Mej. van Uije en familie Middelburg. Mej. J. Janssen. j id. dhr. W. C. van de Ree id. Openbare Godsdienstoefening. Zondag 30 Aug. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9 uur geen dienst. Nam. 2 uur Ds. P. J. Rienstra van Veere. Christelijk Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9 uur Lezing. Nam. 2 uur Lezing. Avond 6 '/2 uur Prof. Betjmmei.kamp. De jongste week was bijzonder rijk aan festiviteiten van verschillenden aard. Be ginnen wij met het begin en volgen wij in dit verslag den loop der gebeurtenissen. 1. Het strandfeest. Door de zorgen eener feestcommissie was een aardig programma opgesteld en wat meer zegt voor eene goede uitvoering er van zorg gedragen. Des avonds van 20 dezer kwamen vele badgasten bijeen aan het paviljoen. Nadat het feest door eene kanonnade geopend was, begaven wij ons met muziek voorop naar het badstrand, waar eene muziektent opgeslagen was, de vlaggen vroolijk wapperden en de bad stoelen in rij geschaard, deftig als sena- toriale zetels, tot zitting nemen uitnoodig- den. Nu werd de illuminatie ontstoken en op de toonen der muziek zweefden de kleinen op het plankier van den muziek tempel. Daarna mochten wij onderscheidene surprises genieten. Allereerst een talentvollen komiek die in het relaas van de lotgevallen eens ge leenden rijksdaalders een alleraardigst staaltje van wel- en vooral snelbespraakt- heid te hooren, gaf en Schiller's „Lied von der Glocke" geestig voordroeg als normaal opzegger, als stotteraar en als iemand die het niet weet. Daarna Ridder Don Quichotte de la Mancha te paard met zijn schildknaap Sancho Panza op een ezel gezeten. Hij kwam het eiland Barataria waar zijn schild knaap destijds als gouverneur was opgetre den eens bezoeken. Gelukkig gestemd door de feestvreugde die er heerscht, vermoedt hij evenwel dat toch wel niet alles pluis zal zijn waar Sancho geregeerd heeft. Zoo is het. Eene weenende jonkvrouw wordt aan haren rechtmatigen ridder wedergegeven. Merk wel op dat die jonk vrouw was eene als Domburgsche boerin verkleede jeugdige schoone, gelijk de ridder een als boer uitgedost jongeling. De edelmoedige daad werd verricht onder aanroeping der onvergelijkelijke Dulcinea van Toboso, dat puikstaal van jonkvrouwe lijke volmaaktheid. Gelukkige Amarillus van Gaulen en Blanche van Barataria moogt gij nimmer den gelukkigen stond vergeten waarin Don Quichot van de Mancha uwe handen ineen legde en u bevalu te begeven ten dans. Vervolgens werden wij vergast op de vertooning van een Engelschman met zijn „groom," die steeds langer wordend eene schilderij bekeek en taxeerde, alles eens goed met zijn veldkijker opnam en zich daarna statig verwijderde: een aardig inter mezzo; en eindelijk op de vermakelijke kunststukken op de viool van een Pierrot, waarbij een tweede als handlanger optrad, a. o. door met een kindertoethoorn den toon aan te geven. Inmiddels werden de gasten gelaafd door een hart- en geestversterkenden bowl, een nektar waarbij als ambrozijn dienst deed verschillend gebak. Het feest eindigde met een opgewekt bal in het paviljoen. Dank zij der commissie en den uit voerders gebracht voor hetgeen zij ver richtten. Iedereen die weet wat het zegt zulk een feestje te organiseeren onder omstandigheden als te Domburg nood wendig bestaan, zal hun dien niet ont houden. Was dit feest beter of minder gelukt dan dat van het vorige j aar P Vergelijken wij niet te veel! „Ergreifen" wij, naar Goethe's aanwijzing „den rechten Augen- blick."

Domburgsch Badnieuws | 1885 | | pagina 1